Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Cześć,

przymierzam się do kupna lufy do AUG i biorę pod uwagę te cztery: JBU, Guarder, PPS i G&G.

Znalazłem tu jakieś opinie na ich temat, ale albo są stare, albo pojedyncze, ale ogólnie wynika z nich, że JBU jest małą loterią, najlepiej z tych czterech chyba guarder wypada, a pozostałych dwóch nie znalazłem w ogóle :D

Która z nich jest najlepsza? Jeśli jest jakaś lufa o długości 407mm i jej cena mieści się w 150zł oraz jest dostępna w Polsce, to byłbym bardzo wdzięczny za nazwę.

 

Pozdrawiam,

lipharDYT ;)

Link to post
Share on other sites

Systema to trochę nie ta długość, bo potrzeba mi 407mm.

Chyba, że ktoś z was ma jakieś wtyki gdzie znajdę promyka za 180zł ^^ Bo w specshopie był kiedyś za taką cenę icon_razz.gif

 

EDIT: Jeszcze znalazłem Ultimate na Jarmix'ie. Może ona jest lepsza od poprzednich?

Edited by lipharDYT
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie

By porównac lufy trzeba zrobić wiele testów w identycznych warunkach.

Ale by wiedzieć , co warto kupić zachęcam do przeczytania artykułu poniżej.

Jak sami zobaczycie- promyk zapewnia właściwy przekrój przez lufę na całej swojej długości- gdzie wielu konkurentów nawet nie jest w stanie się do takiego wyniku zbliżyć. A to własnie przełoży się na ściąganie w jedną stronę, rozrzut, skupienie.....

http://www.madbullai...rrel Report.pdf

osobiście wolałem od razu promyka kupić niż zastanawiać się , czy trafię na właciwy egzemplarz luf konkurencyjnych.

Edited by gdaart
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Jestem ciekaw waszych opinii o lufach VFC Psalm 144:1. Mam ich lufę 97mm w replice Glocka, sprawuje się znakomicie, ale może to jednostkowy przypadek.

Niedawno nabyłem replikę P90 i po przeszukaniu rynku jestem zdecydowany albo na taką SRC:

http://www.taiwangun.com/lufa-precyzyjna-250mm-6-03mm-do-p-90-g36c-src?from=listing&campaign-id=19

albo własnie na VFC, która jest niestety prawie dwa razy droższa:

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/VFC-Psalm-1441-of-David-6.03-lufa-precyzyjna-AEG-250mm-/662

Jakieś porady? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Napisze swoje 2 groszę. Jako fan grzebania w klamkach i nietypowych setupów oraz dalekich zasięgów z AEG - kopia tego co napisałem w temacie o delta strike.

 

Dzisiaj zmieniłem mojego promyka 6.03 455 mm na delta strike 6.20 455. Na 6.03 miałem zasięg około 60-62 m trafiając seriami w cel wielkości człowieka. Po zamianie na 6.20 spadły fps o 30+ (z 440+ na 410+). Ale zasięg lekki szok strzelalem do drzwi do garażu (rozmiar 2x1 m) bo nie miałem celu (kolegi) który by potwierdzał celność :icon_smile:. Słyszalnie trafiałem z 85 m zarówno na semi jak i na auto.

 

Setup

 

Hk417 Next gen tokyo marui

Namazu flat hop bucking Firefly

Prometheus flat hop up rubber - niebieska

Lufa Delta strike 455

M120 sprężyna Eagle6

okolo 340 FPS na kulkach Bioval 0.30

Edited by Krawata
Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że lufy promyka biją na głowę wszelkie pseudoprecki. Te guardery czy inne madbulle. U mnie precka promyka sprawowała się nawet lepiej niż systema i km head.

 

 

 

 

Pozdrawiam, Piotr

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Jestem ciekaw waszej opinii. Czy między lufą Prometheus 260mm a 407mm będzie znacząca różnica w celności na korzyść tej dłuższej przy 440fps? Nie zależy mi na strzelaniu do puszek z 60m tylko wystarczy, aby kulki celnie trafiały w sylwetkę innej osoby.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Edited by Groszq
Link to post
Share on other sites

Waże żeby lufa była dopasowana do cylindra. To jest właśnie klucz do osiągnięcia skupienia. Dłuższa lufa pomaga hodować fpsy, przy celności ma dość niwielkie znaczenie. Przy aegu wręcz niezauważalne, dopiero przy mocno kręconych replikach i naprawdę dużych różnicach długości stabilność nieco wzrasta.

Link to post
Share on other sites

@Emcet, czyli przy 440fps i dobraniu cylindra do każdej z tych luf nie zauważę jakiejś dużej różnicy w skupieniu i stabilności toru kulki (przyjmijmy, że wszystko jest okej z komorą, gumką i szczelnością) ? Nie zależy mi na hodowaniu fps czy ogromnym zasięgu. Po prostu gdy strzelam na semi (auto nie cierpię) to chciałbym mieć większą pewność, że kulka doleciała w miejsce, w które celowałem.

Edited by Groszq
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...