Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Mam pytanie, bo szukam obecnie taniej precki na chwilę i z początku szukałem jakiś używek, ale odzew widzę zerowy a chcę replikę uruchomić, więc skłaniam się ku lufie PPS. I tu pytanie, czy jest sens dopłacać do tej stalowej, czy mosiądz też daje rade?

Ewentualnie jak ktoś by się chciał obecnej pozbyć, lub coś mu zalega, to proszę o kontakt pw.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guarder to też koło precki nie leżał, więc wszystko w normie :icon_smile: To trochę tak jak ludzie mówią na Z tac'i "aktywne ochronniki słuchu", bo są na baterie i "grajo".

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

No cóż, ja wezmę lufę od emceta i przy okazji przetestuję jak to się ma. A punktem wyjścia będzie KM-Head i systema w prawdzie będę musiał trochę ją skrócić, ale to też się i w robienie portów pobawię, bo w końcu lufy za 60zł nie będę żałować.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, bo szukam obecnie taniej precki na chwilę i z początku szukałem jakiś używek, ale odzew widzę zerowy a chcę replikę uruchomić, więc skłaniam się ku lufie PPS. I tu pytanie, czy jest sens dopłacać do tej stalowej, czy mosiądz też daje rade?

Ewentualnie jak ktoś by się chciał obecnej pozbyć, lub coś mu zalega, to proszę o kontakt pw.

 

Skoro z Gdańska jesteś to kup C&G lufę.

Link to post
Share on other sites

C&G? pierwsze słyszę o czymś takim.

Gdzie to można dostać?

 

Kojarzysz zapewne serwisanta "Guzio" z Gdańska? On je sprzedaje.

 

Na fejsbuku jest gruba "C&G". Po dołączeniu masz w zakładce "Pliki" dostęp do cennika wszystkich części które mają w sprzedaży.

 

https://www.facebook...887451/?fref=ts

 

Według mojego dochodzenia na 99% są to lufy z tej samej fabryki z której pochodzą lufy "ZCI" które się cieszą mega popularnością na zagranicznych forach i sklepach:

 

http://www.clandesti...barrels-c-1_34/

 

http://www.brillarmo...dex&cPath=52_73

 

Jak widać po Clandestineairsoft są to jedyne lufy w sprzedaży z łatkami R-Hop założonymi przez samego Hunterseekera.

 

Powiem tak - zapewne jest to bardziej zasługa wyjątkowo udanej instalacji R-Hop w moim egzemplarzu (montowałem sam) ale mi ta lufa strzela lepiej od zmęczonego przebiegiem Promyka.

 

363mm kosztuje 105 zł, 455mm kosztuje 125 zł. Może nie strzela to tak dobrze jak nówka Promyk czy PDI, ale kosztuje też 1/3. Jak dla mnie stosunek jakość / ceny mają najlepsze z wszystkich dostępnych.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Rozumiem cena 105zł jest razem z tą łatką do R-hopa?

Bo jak dla mnie dać 100zł za lufę niewiadomego chińskiego producenta, to jest spora przesada.

Zwłaszcza iż ma to być zakup na chwilę.

 

Nie nie. 105 zł za samą lufę. Z łatką zamontowaną istnieją tylko na Clandestine w cenach jak widać.

 

Jasne, trudno żebym przekonał cię tylko moją opinią ale zachęcam do pogooglania tych luf "ZCI".

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

No cóż, nie bardzo wiem jak ci to wytłumaczyć, ale nie jestem zamknięty na wszystkie nowe pomysły, wiem jednak co warto sprawdzić, a co nie i szukając lufy na chwilę nie bardzo interesuje mnie wydawać 100zł na coś zupełnie niesprawdzonego, wolę kupić coś niesprawdzonego za 60zł, ale jeżeli ktoś chciałby mi tą lufę pożyczyć na 1 dzień do porównania, to chętnie z takiej okazji skorzystam i lufę przetestuję, choć wyniku się domyślam, dlaczego? Nie chcę wywoływać kolejnej gównoburzy, więc uznajmy, że po prostu nie jestem tym zainteresowany. Gdyby ktoś chciał ten temat ze mną głębiej przedyskutować, to zapraszam na PW.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Troszkę odskoczę od prowadzone typu rozmowy i zapytam czy ceny przedstawione przez ten sklep są w miarę dobre jak dla KM-HEAD?

https://jarmix-militaria.pl/lufy-precyzyjne#red=0|pr=284

I czy ten sklep jest w miarę znany/dobry... Jaką gumkę do tego najlepiej? Zielonę G&G ? Cena w miarę przystępną również mają:

https://jarmix-militaria.pl/s?q=Gumka+hop-up

Czy lepiej wybrać te gumki od KM-HEAD ?

Przyznam że cena zbytnio nie gra roli bo wolę kupić coś dobrego i nie myśleć czy akurat moja nie będzie jakaś trefna (wiem, wiem nawet za te pieniądze można mieć pecha ale wole go niwelować do minium) ? Bo jak przysłowie mówi "...skąpy dwa razy traci... " (lub jak kto woli "chytry dwa razy traci").

Kulki w grę wchodzą jak narazie tylko G&G 0.25 bo cięższych nie mogę na stockowym sprzęcie. Do końca roku planuje uzbierać elementy wszystkie do wymiany i zwiększenia mocy do około 450 fps na kulkach 0.30.

Stockowa replika troszkę denerwuje mnie z powtarzalnością choć i tak jest o mega lepsza i celniejsza niz niektóre z 400 fps do 40m. :) Jak pisałem, cena to niezbyt znaczący dla mnie obecnie aspekt, lecz może przepłacam ? Może jednak coś innego? Promyka to kupie ale dopiero do snajperki :)

 

Pozdrawiam i dzięki za info. :)

Jedno pytanie (torchę offtop), jak czytam opisy sprężyn to mam SP120 i M120 np. Guardera :) Niby te same osiągi więc nie wiem w czym jest praktyczna różnica?

Link to post
Share on other sites

Sklep super, polecam. Co do lufy, lepiej dołożyć do Prometheusa 6.03. Gumka jakaś GG, Systema, Guarder, Maple Leaf, Prometheus fioletowy, wybierz sobie, nie ma uniwersalnego rozwiązania, ale te są najlepiej sprawdzające się.

Co do oznaczeń sprężyn. M oznacza metry na sekundę jakie teoretycznie, w przybliżeniu powinna wygenerować sprężyna. Guarder stosuje po prostu oznaczenie SP, pewnie od SPring (sprężyna z ang.)

Zazwyczaj sprężyny Guardera dają o numer, półtora więcej niż "M" innych producentów. Np, SP120 daje wyniki do okolic 450fps na szczelnym układzie. Słyszałem o lepszych wynikach, ale raczej w nie nie wierzę.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Sklep jest oficjalnym dystrybutorem Lay Lax w Polsce, więc lufy są u nich pewne. Ceny są ok. Sam kupowałem ostatnio 2 KMHead do replik (365 i 550), celność rewelacyjna. Porównane z Prometheusem 6.03 i jakoś nie widzę żadnej różnicy w celności.

 

Kupuj Prometeusa albo KM Head, dopiero wtedy widać różnicę, warto!

 

Gumkę weź Systema czarną, G&G trafiają się z nadlewkami ostatnio.

 

 

PS. Ciekawe jak jest naprawdę z tą wyższością Prometheusa nad KM Head. Widziałem już odwrotne opinie, ma ktoś jakieś miarodajne testy czy tylko siejemy plotki?

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Chociażby testy powierzchni wewnętrznej. Gdzieś na forum jest link, nawet chyba w tym temacie.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Patrzę na te lufy i zastanawiam się miedzy 300 a 360 (bez tłumika) lub 400-460 z tłumikiem :)

Ogólnie muszę już powoli kompletować wszystko na grę z fps 500 (przy BB 0,30) i tak by pasowało to do kupowanej lufy

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h-NZV9wgDUwNmLFKSIdCMQluugvUNe82oBmdkBzepYY/edit?usp=sharing

 

Chodzi mi o to by uzyskać jakościowo dobry efekt ale może nie aż za takie pieniądze. Jak sobie to podliczyłem to 2 repliki bym mógł jeszcze kupić lub jedną dużo lepszą :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie temat dość rozbudowany. Przewertowałem 20 stron i zwątpiłem że znajdę odpowiedź więc prościej będę jak napiszę.

Posiadam AK od APS stock 400fpsów na chrono.

 

Chcę już coś zacząć robić i zacznę od lufy, bo skupienie kulek na stocku mnie nie zadowala.

Interesują mnie dwie firmy.

Systema oraz Prometheus

Pytanie które najbardziej mnie nurtuje to czy wydając 2x więcej na promyka będzie to warte świeczki? W snajperce owszem ma to wielkie znaczenie ale czy w szturmie pomiędzy tymi dwoma lufami w ogóle coś zauważę? Kumpel ma ak z systemem i kulki lecą jak po sznurku więc ciężko mi sobie wyobrazić jeszcze bardziej idealną linię kulek z lufą od promyka.

Warto inwestować czy lepiej kupić sprawdzonego Systema?

 

I jeszcze jedno. Gdzie dostanę Systema 455mm? Pokazują mi się tylko jakieś archiwalne oferty sklepów lub, że aktualnie nie ma ich na stanie.

Link to post
Share on other sites

Pytanie brzmi jak się obchodzisz z repliką. Systemki po zapiaszczeniu lubią wykazywać wewnętrzne żłobienie, w promyku dużo trudniej o takie kwiatki. Poza tym pytanie na jakiej odległości ten sznurek się kończy, jeśli replika mocna to promyk może poprawić skupienie na ostatnim metrze w stosunku do systemki. Także ogólnie nie ma się co szczypać i brać nierdzewkę nawet kosztem odmówienia sobie kilkudziesięciu browarów, do póki jej nie złamiesz będzie służyć tobie i twoim dzieciom/wnukom ;)

Link to post
Share on other sites

Mimo, iż strzelam się dopiero od miesiąca to mam już magi i nie strzelam na gównianych kulkach :P

 

 

Dziękuję za odpowiedź. Z repliką obchodzę się chyba normalnie ;) Nie rzucam nią w piach itp ale wiadomo że wystarczy położyć ją na ziemi i zawsze coś do lufy może się dostać. Nie muszę sobie niczego odmawiać. Chodziło tylko o sens takiej inwestycji. Jeżeli jest i warto zapłacić te pieniądze to jak najbardziej pójdę w tym kierunku. Chciałem poznać tylko opinie aczkolwiek moja prywatna jeszcze przed dodaniem posta również byłą po stronie promyka. Nie bez powodu kosztuje tyle że mógłbym mieć dwie które też fajnie strzelają. Pewnie zawiedziony nie będę :) Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

po kilku godzinach wertowania i ukrywania się przed szefem dotarłem do końca wątku.

 

Zamierzam kupić M16 G&P, zmienić gumkę i wsadzić preclufę, Jeśli dobrze zrozumiałem te kilkadziesiąt stron, większość opini skłania się ku PDI/Prometheusowi/KM H. Zdecydowałem wybrać Prometheusa 509mm, 6.03 . Gdzieś wcześniej był post wspominający jak dopasować długość lufy do cylindra (zabijcie mnie, próbowałem znaleźć teraz i poddałem się). Przy 509mm, był to type 0, dobrze pamiętam? Nie sprawdzałem jeszcze na stronach producenta jaki cylinder ma M16 A4 GP627. Możecie doradzić czy musiałbym wymienić też cylinder przy zakupie?

 

Mały offtop: Temat gumka jak temat rzeka, ale czy ktoś w podobnej konfiguracji używał czarnych System [...] albo [...] i może doradzić? Nie widzę rożnic, poza ceną i wspomnięciem, że jedna z nich może być używana w replikach po tuningu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...