Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Cześć,

przymierzam się do zakupu precki do mojej m4 (flathop, cylinder typ 0). Lufa standardowa lub nieco dłuższa chowana w tłumiku. Promyk na redwolfie kosztuje 53 dolary, EdGi nowe 400 zł. Pytanie czy jest sens iść w EdGi do szturmówki do tego używanej głównie w cqb. Jednak gdybym znalazł używane EdGi za ok. 250 zł, to może warto byłoby to rozważyć?

Druga sprawa to kulki, miałem chwilę przerwy i pamiętam, że jeszcze niedawno był problem z dostępnością G&G i pojawiały się jakieś zastrzeżenia co do jakości. Jak sytuacja wygląda obecnie? Interesują mnie chyba kulki między 0,25 a 0,30 z racji sporego cylindra.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te 53 dolary liczysz z transportem + vat + cło?

W Polsce też są dostępne niektóre długości i jest gwarancja:

https://airsoftarmory.pl/pl/c/Lufy-precyzyjne/34/1/default/1/f_producer_24/1/f_availability_2/1

http://topguns.eu/category/lufy-precyzyjne/1/long/name/asc/30

Co do używki, ja bym kupił tylko od zaufanej osoby używaną preckę.

 

Mamy trzy topowe lufy:

Promyk, stalowa, średnica 6.03

PDI, stalowa, średnica 6.01

Edgi, miedziana, średnica do wyboru od 5,98 do 6.03

 

Stalowe, wiadomo, są bardziej wytrzymałe na urazy mechaniczne jak i na ścieranie. Miedziane są bardziej precyzyjne.

Średnica niby im niższa tym lepiej, bo bardziej dostosowana do kulki, ale z precyzją kulek bywa różnie, do tego strzelanie seriami, a nie daj Boże jeszcze jakiś paproch gdzieś wpadnie.

Do szturmówki, używanej do CQB nie brał bym węższej niż 6.03.

 

Co do kulek to 0.25 używam G&G, nigdy się nie zawiodłem. Do wyższych fpsów używam 0.30 od Specny i jestem pozytywnie zaskoczony.

Link to post
Share on other sites

Daruj sobie Edgi z komisu, bo są to zazwyczaj podróby z alie. Producent na swoim fb kiedyś o tym informował.

Poza tym po co ktoś miałby sprzedawać używane Edgi za 250zł, skoro za tyle ludzie sprzedają używane Promyki? :-)

Z RWA na zakupy za ~50 baksów nikt nie przybije cła ani vatu, szczególnie, że sklep zaniża deklaracje drobnicy na $10.

Wysyłka lufy to mniej niż $9 + częste akcje promocyjne dające od dziesięciu do kilkunastu % w dół.

Your call :-)

Link to post
Share on other sites

Średnica nie ma żadnego wpływu na zacinki, jeśli używasz dobrych kulek i czyścisz lufę. Jedynie podwyższa nieznacznie fps(im ciaśniejsza lufa tym trochę wyższe). Mam w szturmie zarowno 5.98 Edgi jak i PDI 6.01 i nigdy nie miałem żadnej zacinki. Za to Rocketsy cięły mi się na KM-Head 6.04. "Edgi" za 250 zł z komisu daruj sobie- kiedy zainteresowałem się oferta to okazało się, że na te rzekomo pochodzace sprzed kilku tygodni z Top Guns lufy sprzedajacy nie ma żadnego paragonu, a na dodatek nie zgadza się na odbiór osobisty, żeby można było je obejrzeć na żywo.

Link to post
Share on other sites

53 dolary było oczywiście netto. Nie zamierzam unikać żadnych podatków, ale jak to wygląda na RWA, bo na ich stronie jest informacja, że mają swój oddział w UK? Wysyłka idzie z HK?

 

Bardziej niż o same używki i ich ceny chodziło mi o sens kupowania EdGi do szturmówek. Najbardziej kieruję się stosunkiem jakości do ceny i nie wiem czy dopłata do EdGi powiedzmy 100 zł jest uzasadniona. Będzie widoczna różnica?

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wyżej- różnica jest, ale nie znaczaca. Jeśli zależy Ci, żeby mieć jak najlepsza możliwa celność to bierz Edgi/Pdi. Jeśli chcesz to zrobić bardziej ekomomicznie to bierz promyka. Sam musisz zdecydować czy warto dopłacać 150zł za nieznacznie lepsze skupienie.

Link to post
Share on other sites

Najpierw to poskladaj dobrze replikę, bo nawet na edgi 5,98 czy pdi możesz mieć niezły kwiatek. Zwłaszcza przy cylindrze typ0 pod standardową dlugość lufy m4 (363mm).

 

Przy 5,98mm nawet rocketsy zwykłe (nie platinum) się nie zacinają. Mam w swoich replikach tylko lufy edgi 5,98 zarówno w cqb, szturmie jak i dmr'ce. Zasięgiem i skupieniem pobijają promyki i gówniane (nie wiem czemu polecane) km-heady. Jakościowo edgi stoi na poziomie PDI z tą różnicą, że możesz zamówić lufe na wymiar. PDI lepsze jest tylko pod względem materialu, stąd też wyższa cena.

 

Przy sprężynie SP130 Guarder, na cylindrze typ2BU na PDI 6,01 509mm replika strzelała 505-507fps@0,2g, a na edgi 5,98 500mm 527-532fps@0,2g. Wzrost fps'ów jest spory, dźwięk wystrzału o wiele przyjemniejszy. Replika chronowana była na kulkach 0,32g Valken. Na 0,36g oraz 0,28g odnotowany był spadek ok 15fps.

 

Stalowe, wiadomo, są bardziej wytrzymałe na urazy mechaniczne jak i na ścieranie. Miedziane są bardziej precyzyjne.

Co do tego, że miedź jest bardziej precyzyjna.... coooooo?! XD

 

Stal owszem jest wytrzymalsza, ale co z tego? Strzelasz ceramiką? Skaczesz po lufie? Rzucasz nią?

 

Podsumowując Edgi/PDI (co kto woli)>promyk>madbull steelbull>systema/guarder>reszta

Wkładanie lufy precyzyjnej z półki high end do repliki chińskiej, źle poskładanej jest głupotą i marnotractwem pieniędzy bo nie wykorzysta się w pełni potencjału takiej lufy. Tak samo strzelanie z rockets'ów na takiej lufie jest głupotą. Poprawa owszem będzie, ale na takich lufach da się uzyskać o wiele lepsze wyniki.

 

Dobór lufy precyzyjnej to istotna sprawa. Nie tylko jakość lufy wplywa na zasięg i skupienie, ale dobrze poskładana replika, skorelowanie takich czynników jak ciśnienie i ilość dmuchanego powietrza względem wagi kulek oraz długości i średnicy lufy. Jakość i waga kulek to wąskie gardło jeśli chodzi o uzyskanie zasięgu maksymalnego jak i celności. Najpierw zadać sobie trzeba jaki efekt chcemy uzyskać, potem nazbierać kasę i odpowiednio poskładać replikę na dobrze dobranych częściach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Przymierzam się do wymiany stockowej lufy w Warthogu 9" na precke promyka (https://jarmix-militaria.pl/lufy-precyzyjne/prometheus-lay-lax-lufa-precyzyjna-eg-363mm-6-03mm?from=listing&campaign-id=19), i na mój chłopski rozum nie powinno być problemu z lufą dłuższą o ~10cm niż stockowa (naturalnie schowaną w tłumiku), gdyż wszystkie warianty Warthoga mają te same wnętrzności, te dłuższe również.

 

Niemniej jednak Panowie straszą cylindrem stockowym do lufy 363mm, czy trzeba będzie więc mieszać coś w gearboxie? Chodzi mi raczej o poprawę skupienia niż jakiekolwiek dodatkowe fpsy.

Link to post
Share on other sites

Zamontuj preckę, fabrycznie g&g mają typ2. Tak, może okazać się zbyt pojemny, jednak zależy to od kulek, sprężyny i szczelności.

 

Im cięższe kulki, tym więcej powietrza potrzeba.

Im mniejsze ciśnienie tym więcej powietrza potrzeba.

Im dłuższa lufa tym więcej powietrza potrzeba.

Im ciaśniejsza lufa tym mniej powietrza potrzeba.

Im większa nieszczelność tym więcej powietrza potrzeba.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

G&G lubi odwracać cylindry tak, że dziura jest skierowana do dołu.

 

Zainspirowałeś mnie do pogrzebania w internecie, i wychodzi, że masz rację.

 

Zatem @wallop, jeżeli do 363mm może być zbyt pojemny, to czy 407mm styknie? Kulki .25 ew .28. Wolę się dwa razy zapytać a raz kupować.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ło matko, ktoś rzuci jakieś bajki, potem inni to powtarzają.

Wszystkie "rozmiary" PDI są wykonane z tego samego materiału, mają takie samo lustrzane wykończenie oraz na równi trzymają wymiary :-) Teoria o "lepszości" wynika z podejścia do średnic. Jedni uważają, że im ciaśniej tym lepiej, inni (np. producent) odwrotnie.

Nowe serie promyków nie mają lustrzanego wykończenia, tylko satynowe. Czy faktycznie dają gorsze efekty - poczekałbym na jakieś testy albo opinie (doświadczonych) użytkowników.

Link to post
Share on other sites

SteelBull albo PDI 6.05.

Eeee yy kolega pytał o inne lufyw półce cenowej promyka, gdzie steelbul stoi 50% taniej, a pdi 100% drożej niż promyk. No czyli faktycznie podobne....

 

Czyli teraz loteria z promykami. Coś tam słyszałem, że SteelBull i PDI 6.05 to poziom niżej od "starych" promyków.

Hmm, w Mikołaja, płaska Ziemie i inne bajki też wierzysz?

Mam promyki kilkuletnie i zupełnie nowe, kupowane na Deltashopie. Nie zauważyłem różnicy w wykonaniu i osiągach. One nigdy nie były polerowane na lusto jak pdi, zawsze były i są takie właśnie lekko matowe, satynowe. W końcu to stal narzędziowa. Okienko hu jest kwadratowe, a korona głęboka i z dużym kątem. Jak się lufa błyszczy jak psu jajca to nie jest to promyk, a jakiś noname, kilka razy się z czymś takim spotkałem. Najczęściej były to jakieś niklowane mosiądze.

Loteria to była jak podróbki promyków się pojawiły, dosyć głośna sprawa jakieś 2 lata temu, możliwe że nadal można na nie trafić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...