Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Mendi z zębatkami Promyka i Ultimate to samo. Już wolę za ich cene 300-400zł kupić 2, 3, 4 komplety SHS'ów. Jeszcze jak poproszę sklep o wybranie najlepszych sztuk, co by były proste i dodatkowo sam w domu je sprawdzę to serio, te zęby są lepsze od tych markowych.

Z lufami identycznie, wolę Guardera czy Steelbulla niż promyka. Sklepy nie robią problemów z reklamacją więc coś jest na rzeczy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

PPS stalowe są lepsze od tych miedzianych, ale jak dla mnie nadal syf. W przypadku 363mm PPS stalowy to koszt około 80zł, za 150 mamy już steelbulla. Pewnie jakby się poszperało czy poczekało na promocję to i taniej by szło wyrwać.

Jak ktoś chce przyoszczędzić to okej, dla mnie dołożenie 70zł w tym przypadku to rozsądek.

 

Wiadomo, można dokładać i dokładać, ale ponad steelbullem jest tylko teflonowany km-head, który imo nie jest zbyt ciekawy, więc pozostaje tylko edgi/pdi, a w przypadku 363mm to koszt około 450zł.

 

Szkoda, że ten promyk odpadł. Ciekawe jakie będą jego dalsze losy.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, zastanawiam się nad wymianą lufy w mojej emce od G&P (model aeg065bk) i zastanawiam się właśnie nad opcją.

W środku mam lufę o długości 363mm i chciałbym wsadzić dłuższą, precyzyjną. Ostatnio mi polecano Prometheusa, ale teraz widzę i czytam, że jednak nie. Mam już srogi mindfuck na ten temat.

 

To teraz pytania: :icon_smile:

1. Jakiej firmy lufę precyzyjną na ten moment najlepiej kupić?

2. Czy długość lufy ma znaczenie? Co mi da dłuższa lufa? Na przykład 460mm? Czyli 10cm dłuższa od stockowej? Czy poprawi się skupienie i zasięg?

3. Czy lufy trzeba dobierać do repliki, czy każda lufa, o każdej długości pasuje do każdej repliki?

Bo na przykład ta: https://jarmix-milit...&campaign-id=19 - wg. sklepu pasuje do ak74, ta do g3: https://jarmix-milit...campaign-id=19.

 

Mój budżet z bólem serca to około 350zł.

Edited by kfercik
Link to post
Share on other sites

1. PDI/Edgi - nadal high end

Prometheu's - o ile trafisz na lufę z dobrej partii, z polerką w środku

KM-Head - wewnątrz jest powłoka teflonowa, która z czasem się ściera i wtedy lufa już nie jest taka fajna

Madbull Steelbull - najtańsza lufa z polecanych, stalowa pół-precka trzymająca poziom.

 

Jest jeszcze Guarder lub Systema, ale to mosiądz/miedź, a jakość tych luf ostatnio spadła. Poza tym zostały wyparte przez Steelbull'a.

 

2. Długość lufy ma znaczenie jeśli chodzi o prędkość wylotową kulki. Im dłuższa lufa tym łatwiej rozpędzić kulkę, zwłaszcza ciężką. Długość lufy nie wpływa w znacznym stopniu na skupienie, więc jeśli porównasz tą samą lufę o długości 300 i 500mm nie zauważysz znacznych różnic. Coś tam się poprawi, ale ważniejsza jest mobilność. Bierz najdłuższą lufę, którą zmieści Twoja replika i najdłuższą z którą będzie Ci się swobodnie poruszać.

 

3. Każda lufa przeznaczona do AEG będzie pasować zarówno do AK jak i do M4 - mowa o najpopularniejszych konstrukcjach, a nie np PTW.

 

Dobór lufy ogólnie nie jest zbyt trudny - kupujesz możliwie najlepszą i najdłuższą. Nie ma co oszczędzać. Zastanów się jedynie z jaką maksymalnie długością będzie Ci się dobrze działać na Twoim terenie. Komfort jest naprawdę bardzo istotny i dlatego właśnie do cqb nie wrzuca się zbyt długich luf - więcej przeszkadzają niż pomagają.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Panowie, czy są jakieś nowe SPRAWDZONE informacje o jakości promyków aktualnie w sprzedaży ?

Satynowe / lustrzane, celne / niecelne ?

Muszę kupić 500/509 (do customa) więc nie chcę ryzkować wydatku ca. 350 PLN.

Steelbull tej długości to połowa ceny, a ostatnie opinie (nie wiem czy empiryczne czy domysły) mówią, że różnica jest niewielka.

Link to post
Share on other sites

U mnie tylko z zewnątrz bo przekładane są z repliki do repliki, więc norma. W środku lustro. Najwięcej przecierpiała 500mm 5.98mm, dobre kilkadziesiąt tysięcy przebiegu przeróżnych kulek w tym zwykłych rockets'ów. Lustro nadal jest, precyzja strzałów nie spadła.

Link to post
Share on other sites
5.98mm, dobre kilkadziesiąt tysięcy przebiegu przeróżnych kulek w tym zwykłych rockets'ów

No jak strzelałeś Rocketsami przez lufę o takiej średnicy to albo lufa ma większą średnicę albo nagle Rocketsy się zrobiły mega kulasami. W to drugie wątpię, ale wynika to z mojej awersji do tych kulek (jak coś się tnie w midach to nie jest dobrą kulką).

Link to post
Share on other sites

Rocketsy platinum tną się już w midach, więc nie dziwne że w promyku 6,03 i pps 6,03 również.

 

@wallop

jesteś pewny, że ta lufka edgi to 5,98mm? Swego czasu jak robiłem test tych luf i pogadałem sobie z technikami z topguns, to mówili że nie robią luf 5,98 powyżej 455mm bo jest problem techniczny z utrzymaniem wymiaru. 500 albo 509mm miałem, ale o średnicy 6,00 mm. Lufka 5,98 455mm którą zakupiliśmy z Shamothem, w celu zrobienia z niej testerów kulek, po rozcięciu pokazała, że otwór wewnętrzny nie był osiowo w środkowej części lufy - czyli problemy techniczne w wykonaniu są już przy 455mm.

Link to post
Share on other sites

62bcbaf2b99c.png

 

Na opakowaniu także jest napisane 5.98, 500, aeg. Dwie pozostałe lufy tj. 300mm i 380mm, które mam, również 5.98mm też nie miałem większych problemów z zacinkami. Kiedyś jak był problem z dostaniem dobrych, ciężkich kulek to testowałem różne wynalazki np. bb king czy madbull to tu były zacinki. Ale rockets'y platinum przelatują bez problemów. 0,2g platinum, zwykłe również. Golden Ball 0,2g również. Specny również.

 

Niedawno zamawiałem 5.98mm 430mm do repliki EA - testowana na 0,2g Golden Ball, 0,3g Specna, 0,32g BLS, 0,36g Specna oraz 0,4g ASG Precision - zero problemów.

 

Jakiś czas temu zamawiałem 650mm 5.98mm do customowej SR25 - również zero problemów.

Link to post
Share on other sites

Może głupie pytanie zadam ale tak mnie jakoś korci... :icon_wink: Mierzył ktoś osobiście i fizycznie średnice kulek kiedyś - wszystko jedno którego producenta? Ja to z reguły je ładuję do magów a potem z nich strzelam. Jak producent podaje średnice kulki 6mm +/- coś, to przyjmuję do bani i strzelam dalej.

 

A może jest tak, że producenci produkują kulki w tolerancji tylko w jedną stronę i może faktycznie nie mają tych 6mm ale zawsze mniej? Jak się tak zastanowić, to ma to sens bo eliminuje ryzyko zacięć w lufach w zasadzie w prawie 100% :icon_wink:

 

Przyznam, że mi w lufie nie zacięła się nigdy żadna kulka w żadnej replice (nie liczę zabawek z plastikowymi GB - z wyłączeniem Umarexa HK416 bo bangla jak 90% przeciętnych "metalowych AEGów)

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Na opakowaniach chyba 90% dostępnych kulek zawsze pisze 5.95mm +/- 0,01mm

Jednak sama średnica nie tylko ma wpływ na zacinanie się kulek. Ważna też jest kulistość i polerka. W sumie twardość kulki też bo już nie raz spotkałem się ze zdeformowaną kulką przez dyszę.

 

Mi też jako tako kulki się nigdy nie zacięły, chyba że spuchnięte albo jakieś kijowe bez polerki.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Może głupie pytanie zadam ale tak mnie jakoś korci... :icon_wink: Mierzył ktoś osobiście i fizycznie średnice kulek kiedyś - wszystko jedno którego producenta? Ja to z reguły je ładuję do magów a potem z nich strzelam. Jak producent podaje średnice kulki 6mm +/- coś, to przyjmuję do bani i strzelam dalej.

 

 

Przy każdym teście kulek, a robiłem ich kilka, mierzyłem średnice by porównać z tym co deklaruje producent - najpierw suwmiarka elektroniczną, a później mikrometrem. Średnice te, zależnie od marki, wagi i partii, wahały się od 5,94 do 5,97 mm - więc w teorii wszystkie powinny śmigać nawet w lufkach 5,98mm. Niestety ale część kulek była niekulista, jajowata nawet, a niektóre miały tendencje do puchnięcia - stąd problemy. Zdarzały się kulki szorstkie, słabo wypolerowane, te cięły się w midach, brudziły lufy i haratały gumki hu.

O ile w wagach 0,2 do 0,28g zwykle bardzo ciężko o takie niespodziewanki, to zdarzają się już przy 0,3 do 0,36g a przy ciężkich kulkach do wyborówek to jest już loteria.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...