Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

400fps na 0,2g to w przeliczeniu na 0,3g 326,6fps. Żeby było tak jak mówisz czyli aby cięższa kulka (0,3g) miała tyle samo energii co lżejsza (0,2g) to musi mieć te 326,6fps. Wtedy energia obu mas będzie równa. Ale w jednej replice bez wprowadzania zmian jest to nie możliwe.

Ja pisałem o 360fps'ach na 0,3g, więc o ponad 30fps więcej od podanego w tabeli wyniku. Jest to normalny wynik.

image.png.c4fbf63c6ca9c03b958d5a2b96886998.png

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

thor_ - proszę cię... Gdyby w/w filmik miał prezentować testy samochodu a nie opon to były by to testy teamowe, a nie producenta opon, który w wyścigu nie bierze udziału... Ale tak już farmazonisz, że zakończę dyskurs z Tobą ;) 

l_isek - jaki widzisz sens testowania luf bez HU? Będziesz używał karabinu bez HU? Jeśli tak, to po co ci informacja jak lufa działa bez HU...

Oraz z ciężkimi kulkami jest tak jak koledzy wyżej mówią, nie wierzysz? Sprawdź. W różnych replikach jest różnie, ja niegdyś miałem 530fps@0,43g gdzie na 0,2 było ledwo 650fps.

Edited by thewojtz
Link to post
Share on other sites

Jak przetestujesz wszystkie lufy na jednym HU, wtedy staje się stałą, a nie zmienną, nie wiem jak będą się różniły wyniki, ale bardziej interesujące są właśnie te z wykorzystaniem HU, bo jakby na to nie patrzeć, strzelamy z wykorzystaniem HU a nie bez...

Sprawdź na większej ilości replik, osobiście jestem w stanie pokazać z 5 przykładów różnicy mocy na kulkach docelowych w swoich karabinach, nie jest to zamierzone, ot taki wynik, nie mówiąc już o HP w którym sobie możesz tym maglować jak Ci się podoba, ale możesz też ustawiać fpsy idealnie pod kulki docelowe, gdzie w aegu jest to trudniejsze.

Oraz, gdzie moderacja? To powinno polecieć prosto w pierścienie saturna albo chociaż w hydepark, jak każdy dyskurs zaczynany przez thora, który kończy się offtopem i różnymi innymi smokami i wróżkami...

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, thewojtz napisał:

Jak przetestujesz wszystkie lufy na jednym HU, wtedy staje się stałą, a nie zmienną, nie wiem jak będą się różniły wyniki, ale bardziej interesujące są właśnie te z wykorzystaniem HU, bo jakby na to nie patrzeć, strzelamy z wykorzystaniem HU a nie bez...

No niby tak ale czysto teoretycznie jeśli chodzi o jakość luf to powinno się bez HU. Wykluczamy wtedy sytuacje gdzie jedna lufę lepiej współpracuje z danym HU i daną gumką, a druga np lepsza, gorzej działa z tym samym HU. Oczywiście jeśli mówimy o doborze lufy do danej repliki to masz rację, ale wtedy nie testujemy samej lufy tylko zespół lufa gumka, HU.

Co do ciężaru kulek sytuacja wygląda tak samo (w zasadzie odwrotnie), regulujemy HU pod cięższe kulki aby uzyska prosty tor lotu przez co cześć energii zużywana jest na ruch obrotowy kulki.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, l_isek napisał:

Sprawdzałem dlatego nie wierzę.

Ale w co Ty nie wierzysz? Różnice w energiach różnych mas kulek są różne z wielu względów. To nie jest tak, że każda replika mająca 400fps będzie mieć 360fps na 0,3g. Ja nie wierzę w to, że u Ciebie energia przy różnych masach kulek się nie zmienia bo jest to fizycznie nie możliwe. Musi się zmieniać. Mniej czy więcej J musisz mieć i kij, nigdy nie jest tak, ze te 1.49J będziesz mieć na każdej wadze kulek.

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, l_isek napisał:

Co do ciężaru kulek sytuacja wygląda tak samo (w zasadzie odwrotnie), regulujemy HU pod cięższe kulki aby uzyska prosty tor lotu przez co cześć energii zużywana jest na ruch obrotowy kulki.

W wielu przypadkach podkręcenie hu dodaje fps'ów, a nie zabiera.

 

9 minut temu, l_isek napisał:

Wykluczamy wtedy sytuacje gdzie jedna lufę lepiej współpracuje z danym HU i daną gumką, a druga np lepsza, gorzej działa z tym samym HU.

Jeśli mówimy tu cały czas o standardowej lufie, a nie jakiejś hybrydowej to nie ma czegoś takiego, że lufa lepiej lub gorzej zgrywa się z hu. 

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, l_isek napisał:

No niby tak ale czysto teoretycznie jeśli chodzi o jakość luf to powinno się bez HU.

Czysto teoretyczne testy dla czysto teoretycznie strzelających ;) 

 

39 minut temu, l_isek napisał:

Oczywiście jeśli mówimy o doborze lufy do danej repliki to masz rację, ale wtedy nie testujemy samej lufy tylko zespół lufa gumka, HU.

Wiesz, problem jest taki, że lufa to KOMPONENT większego układu, widziałeś test, np. karty graficznej bez umieszczania jej w komputerze? Bez sensu ;)

Link to post
Share on other sites

Pasuje troche spuścić tu ciśnienie ^^

 

Ogólnie, to mam w emeczce cylinder shs typ 1 i lufę 405mm (identyczny set ma kumpel w swojej GG). Jest to trochę za duży cylinder dla tej lufy, więc postanowiliśmy wsadzić dłuższe lufy, planowo 455mm ale zastanawiam się nad 509mm. Jest sens dokładać za te 5cm, czy olać temat i brać 455mm?

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, wallop napisał:

Zależy jakie kulki. Set cylinder typ1 i 500mm lufa są idealne dla kulek 0,4g.

 

Przed flatem były 0,25g, teraz wrzucam 0,28g, po wymianie lufy będę męczył 0,25-0,30g. Chciałbym na tych maks. 0,30g zostać.

Nie wykluczam też zmiany cylindra na typ 2 czy 3, ale to dalej nie rozwiązuje kwestii, czy jest sens o te 5cm się szarpać.

Samych fps nie ma wiele, raptem 430 na 0,20g.

Edited by Dominn
Dopisek
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, wallop napisał:

To nie jest tak, że każda replika mająca 400fps będzie mieć 360fps na 0,3g. Ja nie wierzę w to, że u Ciebie energia przy różnych masach kulek się nie zmienia bo jest to fizycznie nie możliwe. Musi się zmieniać. Mniej czy więcej J musisz mieć i kij, nigdy nie jest tak, ze te 1.49J będziesz mieć na każdej wadze kulek.

tak jak pisałem, u mnie przy zmianie kulek z 0,2 na 0,25 fpsy spadły z 400 na 365.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, l_isek napisał:

tak jak pisałem, u mnie przy zmianie kulek z 0,2 na 0,25 fpsy spadły z 400 na 365.

No i git. Wszystko pasuje. Masz 1,55J na 0,25g i 1,49J na 0,2g. Teraz sprawdź ile J masz na 0,3g :)

Jaka sprężyna i długość lufy?

4 godziny temu, Dominn napisał:

Przed flatem były 0,25g, teraz wrzucam 0,28g, po wymianie lufy będę męczył 0,25-0,30g. Chciałbym na tych maks. 0,30g zostać.

Nie wykluczam też zmiany cylindra na typ 2 czy 3, ale to dalej nie rozwiązuje kwestii, czy jest sens o te 5cm się szarpać.

Samych fps nie ma wiele, raptem 430 na 0,20g.

Przy tych fps'ach spokojnie ładuj 0,3g. Polecam 0,32g BLS

Dłuższa lufa ZAWSZE jest lepsza, problem może jednak stanowić długość całkowita repliki tj. manewrowość i możliwość ukrycia - kwestia względna.

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, wallop napisał:

Przy tych fps'ach spokojnie ładuj 0,3g. Polecam 0,32g BLS

Dłuższa lufa ZAWSZE jest lepsza, problem może jednak stanowić długość całkowita repliki tj. manewrowość i możliwość ukrycia - kwestia względna.

BLS 0,30g robią robote, fakt ^^

Obsługa to kwestia względna, tak jak mówisz. Nudzi mnie nijaki szturmiak, albo niech będzie długi z lunetą albo krótki z kolimatorem i lepszym rof'em ale jakiś, stąd te rozkminy ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.06.2018 o 12:15, wallop napisał:

370fps 300mm lufa 5.98 edgi, flathop 60m skutecznego zasięgu (moja emka do cqb)

Dłuższa lufa (380mm 5.98 edgi) i 430fps daje 70m skutecznego zasięgu (moja emka do szturmu)

Jeszcze dłuższa 500mm 5.98mm i 570fps daje 100m skutecznego zasięgu (moja mk12 mod 1 <3 )

Ostatnio składałem EA na lufie edgi 430mm i przy 450fps'ach replika strzela celnie na 70m

Jeszcze wcześniej składałem Krytac'a na lufie PDI 509mm 6,01mm przy 520fps'ach wyszło 90m skutecznego zasięgu

 

A podobno  przyrost fps idzie nijak do wzrostu zasięgu .

Między 430fps a 570 aż 30metrów różnicy ? 

Druga sprawa wspominasz że długość lufy ma dla Ciebie spore znaczenie . czasem nie jest tak że dobrze dobrany set części pod docelową lufe czy to 380mm a 590mm powinien mieć bardzo zbliżone osiągi a długość lufy to mit ? Oczywiście gdy mamy powiedzmy  obie lufy Pdi . 

Na dzień dzisiejszy Pdi 380   czy Edgi 360mm czy pchanie się w promyka 509mm ? Docelowo pod  semi / burst  450fps . 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trochę poczytałem tematu i mam lekki mętlik..jak to jest z promykami teraz?

Za niedługo planuję wymianę lufy w AK czyli ok 455mm będę tam pchał i zastanawiam się czy wystarczy steelbull czy dokładać do promyka? W nic droższego nie idę bo uważam, że nie ma to większego sensu na stockowym LCT ;) ewentualnie do nowej lufy może zrobi się jeszcze flat hopa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam. Chcę kupić " tanią pół-preckę" do G5 Galaxy, długość 141mm. Replika w pełnym stocku. Na stockowej lufie kulki znosi mi nieco w lewo, może też zwiększę zasięg o te kilka metrów. Zważając na "klasę" repliki zastanawiam się na Guarderem 6.04 (chromowany mosiądz) i Systemą 6.04 (mosiądz) obie po 80zł. Wyczytałem na forum że obydwie firmy prezentowały podobny poziom jeszcze jakiś czas temu, lecz nie wiem jak sytuacja wygląda teraz. 

Link to post
Share on other sites

Ja nie widzę sesnu wsadzania nawet pół-precki o długości 141mm.

Kulki znosi pewnie ze względu na przekrzywioną lufę względem komory hu. Wyjmij lufę i hu. Rozłóż, złóż. Zobacz czy gumka w lufie wystaje prosto. Przy okazji można wsadzić jakąś lepszą gumkę jak już tego nie zrobiłeś.

A jak strzelałeś to nie było przypadkiem wiatru? :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...