Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Długość lufy nie ma aż tak olbrzymiego znaczenia jeśli chodzi o skupienie. Za to jakość lufy już tak i kupowanie lufy precyzyjnej promyka, edgi czy pdi do klamek typu glock czy colt MA SENS. Tak samo tutaj ma to sens. Zasięgu nie poprawi bo kulka nie poleci dalej, ale skupienie wzrośnie.

Z resztą się zgadzam, zapewne wiatr albo źle poskładana komora. Ewentualnie walnięta gumka.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Korkotrampek

Nie porównuj proszę guardera do systemy, lufy guardera nadają się co najwyżej na pędzelki lub do naprawiania pałąków w namiocie (stosuję je do jednego i drugiego). Natomiast lufy systemy 6,04, choć mosiężne, są i były bardzo dobre, znacznie poprawiają skupienie względem stocku i wielu innych półprecek.

Słaba lufa powoduje rozrzut ogólny i losowy, jeśli Tobie kosi kulki w jedną stronę to albo krzywo złożone, albo cycek gumki wytarty.

I tak jak wallop pisze, wstawianie DOBREJ precki zawsze ma sens gdy zależy nam na precyzji. Kilka lat używałem gazowej beretty 92f z lufą pdi. Fakt, lufa była krótsza niż długopis i kosztowała tyle co replika, ale strzelając do tarczy często kilka kulek miało tę samą przestrzelinę, a na strzelankach nie było problemem ustrzelić kogoś w uchylonych drzwiach czy dziurze.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z mojego doświadczenia jeżeli miałbym wstawić preckę, to tylko PDI 6.01 mm. Wszystko inne, włącznie z Prometheusem 6.03 mm, to strata pieniędzy. Miałem spory przekrój precek i na coś co nie jest lufą PDI 6.01 mm (nie mylić z Raven; odnośnie EDGI nie wypowiadam się) nawet nie splunę. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Skoro tak to zamierzam kupic prec lufe 6.01 pdi i wstawic ja do nowego Hk416a5 ktore smiga stockowo na bebechach Avalon Vfc. 

Stad pytanie czy wystarczy kupic ta lufe plus gumka i ja wstawic, czy trzeba jeszcze dokonac innych modyfikacji i wymian czesci by to sensownie dzialalo? Inna sprawa czy 6.01 nie bedzie zbyt ciasne do repliki generujacej niecale 400 fpsow? 

Kompletnie nie mam pojecia i chce rozwiac watpliwosci, pomocy. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Grunt to odpowiedni dobór długości lufy do objętości cylindra oraz szczelność całego układu. Wtedy montaż precki ma sens. Miałem M27 do której wstawiłem lufę PDI 6.01 mm o długości 461 mm. Strzelało to to na stockowym cylindrze fatalnie, bo miał za małą objętość. Potem widziałem jak strzela ta replika już u następnego właściciela po lekkich zmianach (przede wszystkim wstawienie cylindra typu 0) i  to był jednym słowem kosmos...

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Head Crusher napisał:

Grunt to odpowiedni dobór długości lufy do objętości cylindra oraz szczelność całego układu. Wtedy montaż precki ma sens. Miałem M27 do której wstawiłem lufę PDI 6.01 mm o długości 461 mm. Strzelało to to na stockowym cylindrze fatalnie, bo miał za małą objętość. Potem widziałem jak strzela ta replika już u następnego właściciela po lekkich zmianach (przede wszystkim wstawienie cylindra typu 0) i  to był jednym słowem kosmos...

Zbyt mała pojemność cylindra nie powoduje rozrzutu, a jedynie "braki" w napędzeniu kulki co skutkuje jedynie spadkami fps - ale to też zależy od wagi kulek.

Typ0 przy 6,01 461mm to chyba pod kulki 0,5g+ albo przy sporej nieszczelności :D Pod taką lufę starczy typ2 przy kulach 0,3-0,32g.

Link to post
Share on other sites

Panowie, jak to wygląda na chwilę obecną z prec lufkami jeżeli chodzi o stosunek jakość=cena?

Generalnie mam zamiar ulepszyć moją Wellke, aktualnie posiadam w niej lufę Prometheusa 509 mm 6,03 i aktualnie szukam czegoś ,,lepszego, bardziej precyzyjnego". Czytając te kilkadziesiąt stron według waszych opinii,gdybym miał skategoryzować lufy od najlepszych do najgorszych to byłoby to PDI > Prometheus > Reszta. Tylko część osób powiada też, że nie czuło różnicy, gdy przechodzili z Promyka 6,03 na PDI 6,01, a niektórzy wręcz zachwalają. Za jedną cenę PDI wychodzą dwa prometheusy.

http://www.taiwangun.com/lufy-precyzyjne-2/lufa-precyzyjna-509mm-6-02mm-do-m16-aug-l85-sl8-guarder?campaign-id=14

Rozumiem, że ta lufa może posługiwać do namiotów (jak kolega wyżej napisał)

 

http://www.taiwangun.com/lufy-precyzyjne-2/lufa-precyzyjna-509mm-6-02mm-do-m16-aug-l85-sl8-guarder?campaign-id=14

Mosiądz - odpuszczam od razu

_________

Ktoś testował miał do czynienia z takimi preckami?

https://jarmix-militaria.pl/lufa-precyzyjna-lambda-one-aeg-509?from=listing&campaign-id=19

https://jarmix-militaria.pl/lufa-precyzyjna-lambda-one-l96-500?from=listing&campaign-id=19

Cytat

 

Lambda Japan jest firmą powstałą latem 2018r w Japonii, na bazie wiedzy i doświadczeń konstruktora PDI z 15 letnim doświadczeniem w branży. Produkty Lambda Japan charakteryzują się niezwykłą dbałością o jakość i szczegóły. Produkowane sa przy użyciu nowoczesnych, precyzyjnych obrabiarek CNC oraz najwyższej jakości sprzętu pomiarowego.

Seria luf precyzyjnych Lambda One - to lufy wykonane metodą kucia na zimno ze stali nierdzewnej SUS304. Ta metoda produkcji wykorzystywana  jest również do produkcji luf broni palnej.
Lufy serii Lambda One posiadają średnicę wewnętrzną 6,01mm. Dokładność serii Lambda One to 1 mikron!

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Prometheus... jak dorwiesz polerowaną wewnętrznie to bierz. Te matowe są bardzo złe i wrzucone chyba tylko na nasz rynek bo za granicą nic o tym nie wiadomo.

Lepsze od promyka? PDI/Edgi. Jeśli ktoś mówi, że nie czuje różnicy pomiędzy promykiem, a pdi/edgi to sorry, ale ma kijową replikę. Mosiądz zły nie jest, ale jest bardziej delikatny niż stal. Osobiście zrezygnowałem z luf mosiężnych na rzecz stalowych ze względu na robienie mojego flata, tj. przedłużanie okna w lufie.

O lufach Lambda nic nie wiem, pierwsze słyszę tak naprawdę i sam jestem ciekaw co to. Opis niby zachęcający, ale podchodzę z dystansem bo może to być ściema i podpinanie się pod renomę PDI.

Link to post
Share on other sites

http://facelesssniper.com/lambda/

W sumie to jedyna opinia jaką udało mi się znaleźć,

Ja kupiłem replikę tuningowaną od gościa. W środku siedzi promyk 6,03. Nie martwiłem się do momentu, gdy dowiedziałem się jak oszukują z tymi lufami - że podróbki, że gorszy sort na nasz kraj. Gdybym wysłał Ci kilka zdjęć w dobrej jakości potrafiłbyś odróżnić podróbkę od oryginału? :)

I był jeszcze artykł na wmasgu- http://wmasg.com/pl/articles/view/8533

Pozdrawiam, Damian

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, składam sobie dmr sr25. Posiadam lufe 590mm promyk i cylinder 0 long. Policzyłem sobie(chyba dobrze) pojemność cylindra (~40 cm3) i lufy (17cm3). Wygląda na to, że lufa jest wciąż za krótka do pojemności cylindra z tym, że nie mam zamiaru kupować dłuższej. Co tu można zdziałać, żeby zniwelować zdmuchiwanie kulki po wylocie z lufy? Sorbopady? Proszę o pomoc bo nie wiem czy źle coś policzyłem. Chce osiągnąć skuteczne 80 metrów. 

Link to post
Share on other sites

Liczyłeś pojemność całkowitą cylindra, a nie roboczą. Pojemność robocza uwzględnia głowicę tłoka, głowicę cylindra, zderzak oraz skok tłoka.

Wysłałem Ci w paczce dwa zderzaki, zamontuj jeden i trochę spadnie pojemność.

 

Cała reszta zależna jest od szczelności i tego jakich kulek będziesz używać. Poskładaj to najpierw i przechronuj replikę na różnych wagach kulek. Optymalna waga to ta, na której masz największą energię.

 

Jeśli okaże się, że największą energię masz np. na 0,45g, a chcesz używać 0,4g to nie pozostaje nic innego jak zmniejszenie pojemności cylindra poprzez zrobienie w nim nacięć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam. Też wpadam z pytaniem co do precek m.in też lamby i od razy bore-up'u. 

Generalnie patrzę w zakresie 500 - 550mm. O ile do tej lambdy wątpliwości nie mam co do bore up'u:

https://jarmix-militaria.pl/lufy-precyzyjne/lufa-precyzyjna-lambda-one-aeg-509?from=listing&campaign-id=14

To czy ta JBU wejdzie do standardowej m4'ki no i tu się też pojawia pytanie.

https://www.militaria.pl/jbu/lufa_precyzyjna_jbu_6,01x550_mm_do_replik_m16_aug_6049_sp_p59991.xml

Tu cytując

Cytat

Cylinder Typ 2 - Lufy do 46cm

Cylinder Typ 1 - Lufy do 54cm

Cylinder Typ 0 - Lufy do 65cm

Czy na 55cm jest wgl sens pakować cylinder 0 czy lepiej byłoby po prostu zostać przy jedynce?

(Info czy te JBU wgl są coś warte też byłoby spoko o ile co do guardera już się doczytałem :v  Uprzedzając. Nie. Nie mogłem się doszukać promyków/PDI w tej długości)

No i też doszukałem się czegoś takiego. Rzekome ZCI Airsoft

https://jarmix-militaria.pl/lufy-precyzyjne/zci-airsoft-lufa-precyzyjna-6-02mm-550mm?from=listing&campaign-id=14

Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie?

Edited by dawpar5
Link to post
Share on other sites
W dniu 9.11.2018 o 09:57, wallop napisał:

Z podróbkami do czynienia nie miałem, natomiast miałem promyka z gorszego sortu - po prostu w środku nie ma polerki, jest matowa powierzchnia. To jesteś w sam ocenić.

Jakoś te lufy Lambda mnie nie zachęcają :D

Podróbka promyka daje spadek fps o około 20 (względem stoka 6.08 )  i żółte kuleczki z marketu elegancko przez tą lufe przechodzą ;-) 

Wpadła na salony lufka Lambda i przewyższa osiągami  oryginalnego promyka na dzień dzisiejszy jest to rozsądna opcja . 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...