Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No jest taka --->LINK Piszą, że świetne skupienie i blablabla..., zastanawiam się na ile to prawda, a na ile kit. Myślę, że kulka będzie się ścierać w takiej lufie i zostawiać w niej mnóstwo syfu, ale gdyby skupienie byłoby rzeczywiście lepsze niż przy używaniu luf gładkich, to czemu nie. Chciałbym poznać opinię kogoś, kto miał okazję porównać tą lufę ze zwykłą.

Link to post
Share on other sites

..... Boże ....

 

Po pierwsze to było, bo sam pisałem, szukałeś?

 

Lufa nie jest gwintowana, tylko spiralnie ciągniona, specjalny proces powoduje, że "włókna" w środku układają się w regularną spiralkę.

 

Onegdaj Tanio Koba (były główny inżynier TM, a obecnie konstruktor różnych airsoftowych bajerów) stwierdził, że taka metoda produkcji lufy powinna pozytywnie wpłynąć na powtarzalność strzału.

 

Konkretnie, kulka w lufie asg odbija się kilka razy (2-3) i ma to niby pomóc właśnie w identycznym odbiciu się kulki za każdym razem. Trik polega na tym, że kulka w lufie asg nie może się kręcić wokół osi lufy z powodu HU.

 

I tu dochodzimy do sedna sprawy - otóż np. w Japonii, w szczególności u Tanio Koby, wcale nie wszystkie repliki mają HU (nie wiem dlaczego, może chodzi o realizm) i Tanio's Koba Twisted Barrel to właśnie rozwiązanie pośrednie, na początku zresztą przeznaczone do jego pistoletów gazowych.

 

Po jakims czasie pojawiły się lufy do AEG'ów już z wycięciem na HU. Strzelałem z czegoś takiego i w efekt w niczym nie różni się od zwykłej precki Systemy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

 

Odświeżę trochę temat, niestety mam problem dotyczący niczego innego jak... wyboru. A dokładniej, postanowiłem kupić lufę precyzyjną do eMki TM (stock) i upatrzyłem dwóch kandydatów:

1. lufa precyzyjna Systemy(363)

2. lufa precyzyjna KM-Head 1950 z machinegun.pl

 

Z tego co czytałem lufy km to najwyższy standard i do tanich nie należą, ale ta na MG jest po przecenie i oferta naprawdę kusi... I teraz moje pytanie, czy mogę wziąć bez obaw lufę km, że trafie jakiegoś bubla (to możliwe?), czy dać sobie spokój i kupić systeme lub też jakieś inne konkurencyjne propozycje, o których nie wiem? Wszelkie uwagi, sugestie i porady mile widziane. ;-)

 

pozdrawiam,

Kamil

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jeśli mam lufę 509mm to lepiej wziąść KM czy Prometheusa?

Jestem bardziej skłonny kupić promyka ponieważ rzekomo (jak pisze asgshop) mama lufę 6.05 i 0.01 ciaśniej nie da mi lepszego skupienia.

 

ps. a te lufy 6.05 mają faktycznie 6.05 bo nie chce mi się wierzyć

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie nie do końca związane z tematem, ale nie chcę zakładać nowego.

Zastanawiam się nad zamontowaniem do kałacha tłumika dźwięku, a w nim preclufę 650mm albo 590mm(zależy jak długi będzie tłumik). Standardowa lufa ma długość 455mm, a giwera jest stuningowana do 410fps. Pytanie jest takie: czy warto wydawać kasę na coś takiego? Czy lufa dłuższa o 20 cm znacznie zmieni osiągi repliki przy strzelaniu ogniem ciągłym?

Edited by Barbus
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...