Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Ponawiam swoje pytanie które jest kilka postów wyżej i nikt na nie mi nie odpowiedział tylko z kilkoma sprostowaniami. Co wybrać: promyk, KM (identyczna cena), czy systemę lufa 509mm, zamierzam mieć ok 400fpsów; chodzi mi równierz o porównanie (jakośc-cena). I jescze jedno jak się dowiedziałem od WGC to mam teraz średnicę lufy 6.07

Link to post
Share on other sites

Mam precke Guardera 550mm w M16 i jest bardzo dobra. Nie mam porównania do precek innych firm, ale po wywaleniu stockowej lufy, a wsadzeniu Guarderowskiej znacznie zwiększył mi się zasięg i skupienie - po prostu miód :)

Polecam.

 

No właśnie jak to jest z tym M16? Posiadam M16A3 G&P i nie wiem jakiej długości pręckę do niej wrzucić. W sklepach przy opisach zarówno luf o długości 509mm jak i 550mm napisane jest,że pasują do M16. Więc jaką długość mam wybrać ?

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

No właśnie jak to jest z tym M16? Posiadam M16A3 G&P i nie wiem jakiej długości pręckę do niej wrzucić. W sklepach przy opisach zarówno luf o długości 509mm jak i 550mm napisane jest,że pasują do M16. Więc jaką długość mam wybrać ?

 

 

509 kończy się zaraz przed tłumikiem płomienia, a 550 widać w tłumiku ale nie wystaje poza niego.

Dokładnie tak. Lufa 550mm kończy sie na równi z lufą zewnętrzną, ja jednak mam ten problem wyeliminowany bo mam lekko przedłużoną lufe zew. i nic nie widać ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam :)

 

Zastanawiam się nad zakupem precki, bo jak wyczytałem jest to właściwie obowiązek (szczególnie w chinolach :)) Naczytałem się dość dużo na tym forum o różnych lufach i można powiedzieć, że mam mętlik w głowie :/ Część osób pisze, że KM Head są genialne, inni, że Systema jest bardzo dobra. I Nasuwa mi się takie pytanie. Czy dla mnie jako kompletnemu żółtodziobu lufa KM Head będzie jakoś super użyteczna ?? Nie myślę nad tunningiem siłowym jedynie nad poprawą celności i skupienia. Nie wiem czy Systema w zupełności mi wystarczy. Zastanawiam się tak właśnie czy ta różnica w jakości wykonania jest tak ogromna żeby wydać te 100 zeta więcej :/

 

Prosiłbym o jakieś konstruktywne odpowiedzi :) Aha jeżeli będę wymieniał preckę to o długości takiej samej jak długość stockowej 247-mm lufy :) Jakoś nie chce mi się bawić z chowaniem lufy w tłumik :)

Edited by marcin1988
Link to post
Share on other sites

Ja natomiast mam inny problem....Mój wybór oscyluje wokół 6.03 KUAN z JBU, 6.03 Madbulla (v2) , SRC 6.03 oraz Systemy 6.04. Wszystkie w podobnej cenie, jednak nie wiem którą wybrać. Moją repliką jest customowany AKM z CYMY (74) o sile 380-390 fps.

Po prostu chciałbym dobrego skupienia i celności.

Pozdrawiam,

Drake

Link to post
Share on other sites

A Specshop jest przedstawicielem JBU na Polskę czy kimś w tym stylu... Nie zarzucam stronniczości Panu ze speca, ale polecam Systeme zdecydowanie (tak, posiadam). Ilość pozytywnych doświadczeń i opinii przeważa znacznie na korzyść Systemy.

Chyba, że masz w sobie żyłkę testera-hazardzisty to śmiało jbu. :D

 

pozdrawiam,

K.

Edited by Kamill
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja natomiast mam inny problem....Mój wybór oscyluje wokół 6.03 KUAN z JBU, 6.03 Madbulla (v2) , SRC 6.03 oraz Systemy 6.04. Wszystkie w podobnej cenie, jednak nie wiem którą wybrać. Moją repliką jest customowany AKM z CYMY (74) o sile 380-390 fps.

Po prostu chciałbym dobrego skupienia i celności.

Pozdrawiam,

Drake

 

Napewno nie polecam SRC 6,03. Kupiłem taką i po paru strzelankach już w domu wystrzeliłem w góre na pusto i spadł na mnie srebrny deszcz teflonu czy czegoś podobnego. Od tego czasu lufa wyraznie straciła swoje właściwości.

Link to post
Share on other sites

Mam dość dziwny problem. Jestem w posiadaniu lufy KM-Head o długości 590mm, sprowadzona z RW. Po wyciągnięciu z pudełka jej wewnętrzna powierzchnia była idealna, przed założeniem jeszcze ją profilaktycznie potraktowałem wyciorem + szmatka nasączona olejkiem silikonowym i założyłem do mojej M16. Po strzelance na której wywaliłem może 1,5k Blasterów 0,25g rozebrałem wszystko i troszke się zaniepokoiłem tym co zobaczyłem w lufie. Otóż zaraz za wycięciem na HU pojawiły się lekkie rysy, są drobne ale jest ich dość sporo... Czy możliwe jest, że podczas strzelania do lufy dostało się troche piasku lub inne "ciała obce" i przyczyniły się do powstania rys? Dodam tylko, że zacinek żadnych nie miałem, ani nic co mogłoby sugerować, że coś jest nie tak. Lufe czyściłem bardzo dokładnie, więc na 100% to żaden syf.

 

Co najciekawsze miałem dość krótko w MP5 również lufe KM-Head tyle, że o długości 247mm i mimo strzelania z Pestek i Blasterów po przebiegu ok 5k kulek lufa wyglądała jak nowa...

 

Przypuszczam, że te drobne rysy nie przyczynią się jakoś widocznie do pogorszenia precyzji i skupienia, ale jednak jestem zaniepokojony i wydaje mi się to dość dziwne. W tym miejscu przestroga dla posiadaczy b. dobrych luf - musicie cholernie na nie uważać :]

Link to post
Share on other sites

Witam

Może i wszystko jest zawarte w tym temacie, ale jednak zaryzykuje i się spytam. Mam M16A3 JG z komorą dwu częściową i chciałbym dokupić jakąś dobrą lufę precyzyjną. Zastanawiam się nad KM-Head 6.04 i LayLax (Prometheus) 6.03 a także nad Systemą 6,04 (bodajże). Moje pytanie się tyczy czy różnica bezie dość spora tak samo jak ceny?? Opłaca się brać Promyka czy KM-Head, bardziej niż Systemę?

 

Aktualnie moja replika ma ok. 420 fps, czy wymiana lufy znacznie zwiększy ilość fps??

Link to post
Share on other sites

Wymiana lufy, jeżeli będzie ona tej samej długości to nie zwiększy prawie wcale FPSów (może dosłownie kilka doda). Jeśli ma być to snajperka to weź prometheusa (trzeba będzie używać najdroższej amunicji). Jeśli szturm/wsparcie to km lub systema. KM napewno da dużo lepszą celność, ale systema też nie będzie zła. Tu już można używać tych nieco tańszych kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad jednym, robię sobie z SPR'ki Boyi parasnajperkę, tak do 500 fps i tylko semi. Nie wiem jaką lufę 509mm do tego dobrać:

- cena/jakość Systema

- dużo droższa i lepsza Prometheus

Czy między tymi dwoma preckami będą jakieś znaczne różnice ? Bo jakoś mi się nie uśmiecha dawać jeszcze raz tyle samo kasy za jakieś minimalne efekty...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...