Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komora Hopup z G&P


Recommended Posts

Problem dotyczy jak w temacie. Hop albo nie podkręca albo podkręca za mocno, a różnica na zębatce, którą regulujemy gumkę hopa to jakieś 2 mm. Wiem, że to nieodosobniony przypadek, także może ktoś mógłby coś na tą przypadłość poradzić.

Spotkałem się z opinią, że to wina dystansera, który to jest źle ustawiony. Zatem zapytuję, jak rozebrać metalową komorę hopa i ustawić owy dystanser.

Link to post
Share on other sites

Komorę metalową rozbiera się analogicznie do plastikowej - musi być :dzyndzel" ściskający dystanser i gumkę. Moim zdaniem to nie tyle wina źle ułożonego dystansera, co jego zbytniej twardości. Gumkę masz stockową? ja na Guarderze silikonowym miałem tak, że optymalne podkręcenie następowało jeszcze przed pierwszyi zębami blokującymi ustawienie na komorze (AK). Radziłbym popróbować z różnymi dystanserami, ew. spróbować stworzyć własny z jakiejś izolacji kabla.

Link to post
Share on other sites

probelm jest z dystanserem po kilkuset strzalach w/w dystanser sie splaszcza i przestaje pelnic kompletnie swoja role (z opisu wynika ze u Ciebie jeszcze lapie ale to juz jego dogorywki)

 

rozwiazanie?

zrobic cos zeby sie nie splaszczal, po dystanser to taki mieki kawalek "rurki" w srodek wsadz cos co usztywni dystanser zeby sie tak nie uginal (tylko nie przesadz ze srednica tego czegos co bedziesz tam umieszczal)

 

metoda jest prosta i nie inwazyjna wiec jesli sie nie sprawdzi niczym nie ryzykujesz, IMHO zanim zaczniesz kupowac na lewo i prawo gumki i dystansery sprawdz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...