Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka CG z military.pl


Recommended Posts

Zakupiłem właśnie ładowarkę na military.pl tą za 149zł. I jestem z niej bardzo zadowolony, baterie 2000 9,6V naładowała w 30 minut, można ją podłączyć pod zapalniczkę w aucie itd. Ale nie w tym rzecz.

Pisze na niej i w instrukcji aby:

baterie 9,6 V ustawiac na 7 cel

a baterie 8,4 V na 6 cel

Z tego co wiem a wiem to na 100% bateria 9,6 ma 8 ogniw, a 8,4 ma 7, więc czy to jest błąd w instrukcji, czy jest wszystko ok ?

Link to post
Share on other sites

Ładowarką ma płynną regulację natężenia prądu jakim się ładuje akumulator od 0,5A do 1A. Gdy bateria się ładuje pali się czerwona dioda, gdy akumulator się naładuje się na max to kolor diody zmienia się na zielony. Tylko nie wiem jak jest z tym napięciem, piszą na łądowarce, ze niby 7 cel to 9,6V a przecież 9,6V uzyskuje się po połączeniu 8 ogniw 1,2V, a nie 7.

Link to post
Share on other sites

No na to wychodzi, że oni liczą jedno ogniwo jako 1,4V. I teraz nie wie mco mam robić czy ładować jako 7 ogni czy jako 8 ogniw ? Ale chyba zastosuje sie do instrukjcji, bo pomimo tego ze wybieram ogniw 7 to prad ladowania i tak wynosi okolo 9,6V, zresztą sprawdzę miernikiem, będzie to najpewniejsze.

Link to post
Share on other sites

Nie mam tej ładowarki ale z opisu wynika że to nie jest napięcie ogniwa tylko napięcie ładowania. Zawsze napięcie ładowania jest wyższe od napięcia ogniwa z tego powodu iż w pełni nałšdowany akku ma ok 1,5V (wale z głowy więc moge się mylić ale nieistotne). Czyli 7x1,5V=10,5V !!! Tak więc na Twoim miejscu sugerowałbym się ilociš ogniw.

 

Ale ja nie wiem. Nie widziałem tej ładowarki na oczy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tą ladowarke ma mój kolega i jest z niej zadowolony ponieważ ma baterie 600mAh. Ładuje się moze z półtorej godziny i działa długo jednakże z moja baterią 1300mAh już tak nie jest. Ładuje około 30 minut oczywiście nie do pełna.

 

Wniosek ? Najlepsze są ładowarki impulsowe za około 500zł.

Link to post
Share on other sites
Hmm bardzo dziwna ta szybkoladowarka...

Alfa ma zakres od 0 do 5 A

a akumulator 600mAh laduje sie 15 min pradem 2A

 

no ja bym tak malej baterii nigdy nie ladowal takim pradem, bo sie ryzykuje spalenie sobie baterii! Prad jakim sie laduje nigdy nie powinien przekraczac podwojnej wartosci pojemnsoci baterii tzn. jak bateria jest 600mAh to prad nie powinien byc wiekszy od 1.2mAh

 

UPDATE: oczywiscie mozna tak ladowac i baterie sie naladuje ale chyba za bardzo takich akcji nie lubi :wink:

Link to post
Share on other sites

wczoraj na zlocie widzialem jak ktos podlaczal baterie do akumulatora samochodowego :) a tam jest napiecie lekko ponad 12 V i natezenie dosc spore, sprawdzal tylko czy bateria sie nie grzeje :) i jakos to strzelalo nawet :) wniosek z tego taki ze zeby spieprzyc baterie trzeba byc naprawde zdolnym :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Krokodylkami lapie za plastik tak aby stykaly sie z kabelkami wewnatrz plastikowej obudowy. Czerwony do czerwonego, czarny do czarnego. Skąd pomysl zeby bylo na odwrot ? To by chyba baterie spalilo.

 

Baterie 8,4 600 laduje na 1000mAh / 7 cells - zajmuje to okolo 45minut.

Link to post
Share on other sites

W tej ładowarce jest zonk - podczas rozladowywania baterii kiedy nawet kabelek nie jest wpiety - kilkakrotne nacisniecie "discharge" powoduje ze dioda zmienia się na czerwoną (czyli ladowanie).

 

Mam pytanko - ile trwa rozladowanie pełnej baterii (600 mah).

Link to post
Share on other sites

Zależy od prądu rozładowania.

 

600mAh oznacza iż akumulator może dawać prąd 600mA przez 1 godzinę.

 

Tak więc jeśli prąd rozładowania wynosi 600mA to czas rozładowania bedzie 1 godzina, jeśli prąd rozładowania 1200mA to czas 0,5 godz, itd...

 

Akku w pełni rozładowany ma od 0,8V/ogniwo do 1V/ogniwo (podawane rożnie w różnych źródłach wiec ile to dokładnie wynosi to nie powiem).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...