Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P 90


Recommended Posts

  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co jest z tym hi-cupem, o ile wiem to każdego trzeba podkręcać by podawał kulki? Czyżby w p-90 był z tym jakiś problem, a jeśli tak to na czym polega? I jeszcze jedno, czy w modelu z kolimatorem (wiem że jest jeszcze "TR" z tłumikiem bez kolimatora) bateria jest w zestawie czy trzeba osobno dokupić?

Link to post
Share on other sites

Hmmm. z tym hi-capem to jest tak,: sam nie mam p90 ale sobie ostrze zeby na niego juz od dawna i po przeczytaniu na temat tego gana wszystkiego co jest na sieci ( opisow , tematow na roznych zagranicznych forach asg itp. ) moge stwierdzic z cala pewnoscia ze:

 

Hicapy do P90 nakreca sie tylko raz ! o_O wystarcza to do wystrzelenia wszystkich kulek z magazynka, trzeba tylko od czasu do czasu nasmarowac te wszystkie koleczka w mechanizmie magazynka by uniknac zaciec. Koleczkiem do podkrecania magazynka krecimy dopoki charakterystyczne klikniecia nei zmienia swojego brzemienia i wystarczy.

 

pisze jeszcze raz ,zeby nie bylo nieporozumien, p90 nie mam ale nie sadze zeby sklepy sprzedajace hajkapy, uzytkownicy roznych forow airosftowych i osoby piszace recenzje tego gana klamali. Tak wiec hicap od p90 nie jest gorszy od magazynkow innych giwer ale nawet lepszy, nie trzeba go podkrecac co jakis czas, kulki nie tluka sie w nim jak marakasy co jest rzecza nagminna we wszystkich ( chyba) innych aegach no i nie wystaje z dolu zaczepiajac o wszystko o co sie tylko da zaczepic : >

 

pozdrowka

piok-ajne klajne FN P90 maniak ;)

Link to post
Share on other sites

W porę zadałeś te pytanie, bo ja sam ostrzę zębiska na P90 :-)

Hi-cap do P90 ma jeszcze jedną zaletę - w środku nigdy nie zostają kulki nie pobrane przez mechanizm, jak w innych hi-capach. No ale w sumie to parę kulek nie robi nikomu różnicy :)

 

BTW w jednej zagranicznej recenzji spotkałem się ze stwierdzeniem, że P90 nie daje rady innym elektrykom w otwartym polu (jako przykład wymienione były Steyr i M26A2) szczególnie pod względem zasiegu. Zdziwiłem się, gdyż flaki ma porządne, lufa takiej samej długosci co ta w M4, MP5 czy G36c, więc w czym problem? Słyszałem wiele opinii, że "długość się nie liczy" w przypadku AEG - przynajmniej nie tak bardzo (np. podobno osiągi SG/1 są nieznacznie większe od M5 czy MP5) więc chyba autor tej recenzji nieco przesadził.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest LooK OuT!

Aj Panie (ksiezniczkooo!) i Panowie, instrukcja obslugi hi capa podaje nawet, ze trzeba nakrecac sprezyne do momentu uslyszenia charakterystycznego "klika". Spokojnie nakrecam swoj hi cap dla XM'a do oporu i w zasadzie w terenie lesnym oprozniam magazynek i jeszcze zostaje zapas "nakrecenia", ktory po wystrzeleniu amunicji znika z charakterystycznym halasem. Sek w tym, ze hi cap, by nie puszczal sprezyny musi miec caly czas kulki w pionie na poziomie maksymalnym, czyli od samej blokady przy ujsciu kulek do samego dolu linii poierania. W momencie, gdy nie ma odpowiednij ilosci kulek sprezyna nieco zwalnia, zreszta p ocholere ja sie tu tak poce z nazywaniem rzeczy po imieniu - hi cap po jednym nakreceniu powinien starczyc na oproznienie magazynka. Tak mowi instrukcja.

 

P90 to wg mnie abrdzo dobra bron, cos czuje, ze bedzie to moj kolejny AEG po XM'ie - mialem okazje z niego jedynie chwile postrzelac, ale bron mi bardzo przypoadla do gustu swoja porecznoscia, latwoscia obslugi i celnoscia. Tak wiec XXX, jesli nadal sie zastanawiasz - nie rob tego, lec kupic P90 =) (szczerze, to troche zaluje, ze rok temu wzialem XM'a a nie P90...., ale XM to wierna bron :) )

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ludzie, o ile dobrze pamiętam to miał być topic o p-90 :P.

 

Prosiłbym posiadaczy p-90 lub chociaż tych, którzy srzelali z tej repliki o

przybliżenie jej możliwości.Tj czy celnością i zasięgiem dorównuje np takiemu MP5, czy może przewyższa.Ktoś wcześniej próbował podjąć ten

temat(dot. osiągów), jednak nikt nie pokusił się o jego rozwinięcie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Powracając do tematu, P90:

+super spust (można przełączyć w tryb auto-dwu pozycyjny - lekkie przyciśnięcie - ogień pojedynczy, do oporu - ogień ciągły)

+ergonomiczny selektor ognia (zaraz pod spustem, dla prawo i lewo ręcznych)

+kolimator (w standardzie :) )

+standardowe przyżądy celownicze (po dwóch stronach kolimatora dla prawo i lewo ręcznych)

-za mała bateria

jeśli chodzi natomiast o low-cap:

+bardzo ładny (imitacje pocisków)

-napełnienie go (68 kulkami) wymaga użycia sporej siły(panowie z marui powinni dorzucić młotek :( ), jest to spowodowane jak mi się wydaje samą konstrukcją magazynka - kulki na samym początku zmieniają swój kierunek o 90 stopni, a następnie w połowie drogi o 180 stopni - i tutaj zaczynają się kłopoty (przynajmniej w moim egzemplarzu).

Rozłożenie i złożenie magazynka + odrobinka oleju silikonowego zdziałały cuda i teraz ładuje się prawie tak samo lekko jak low-cap w m-16 :)

Link to post
Share on other sites

Heyka..

Mam P90 - wersję z kolimatorem. Kolega z grupy ma P-90 wersję bez kolimatora z tlumikiem... :) Obydwoje jesteśmy zadowoleni z broni, osiagi porównywalne z M4 czy AUGiem. Według mnie ten mini kolimator jest świetny, ale może tak oceniam, bo tylko taki miałem. Uszkodził mi się Hi-Cap - pękła jedna z zębatek, po naprawie nieraz szwankuje. Zero problemów z Lo-Capami. Jedyny minus (dla mnie) to to, że gdy strzelam z ukrycia w lesie, to czesto nie trafiam, bo kulki rozbijaja się o gałazki przed lufą (problem może załatwic tłumik, a sądzę, ze problem ten dotyczy wszystkich broni z krotka lufą). Żadnych problemów z kulkami Exela czy TM, przy Cybergunie broń się zacięła. Idealne wyważenie pozwala nosić ja długo bez zmaczenia ręki,jednakże jak ktos pisał już (chyba w opisie w zbrojowni), nie sądzę, żeby nadawała się dla osob z długimi rękoma.

pozdrawiam

Tupta

p.s. Jeste mańkutem, nie stwarza to problemu w strzelaniu, jednak jest problemem zamontowanie latarki taktycznej :cry:

Tup

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Tupta mówisz, że p90 nie nadaje się dla osób z długimi rękoma?

raz na strzelance w zeszłym roku **-Man użyczył mi p90 i grało mi się z nią świetnie, a mam 187 cm, więc mały nie jestem, świetnie leży w dłoniach nawet komuś kto ma długie łapy.

 

a hi cap w niej był trochę stary 1 nakręcenie z kliknięciem starczało mi na kilkadziesiąt kulek max.

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Z każdą bronią/repliką jest tak, że albo się nauczysz do niej składać, albo nie będzie ci pasowała. Ja mam długie łapy (do polityki się nadaje) i nie narzekałem na sposób trzymania P90. Jednak skoro zabawa w "airsoft" to nie godziny strzelań tygodniowo , początkowo może wydawać się niektórym użytkownikom,iż jest to replika ciężka do ogarnięcia.

Link to post
Share on other sites

Witam. Jestem ciekaw czy ktos posiada tuningowane p90. Sam planuje wsadzenie zestawu m120 , jednak nie wiem czy wytrzyma to gearbox ;/ Probowal ktos to juz? W sumie to juz zamowilem wszystko w wgc (zestaw wgc , bateria 9.6 , silnik high-speed). Nie wiem tylko czy wytrzyma to taką sprezyne ;/

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rzeczy high speed są przeznaczone do sprężyny M100, wtedy osiągają najlepsze rezultaty... Przy mocniejszych sprężynach skraca to ich żywotność oraz nie wpływają na przyrost szybkostrzelności. Przy takiej sprężynie jaką chcesz założyć z silnikem high speed może być sytuacja że ci jej nie "uciągnie", gdyż nie będzie posiadał wystarczającego momentu obrotowego.

Link to post
Share on other sites

tylko zastanow sie czy warto. p90 jest bronia stworzona do cqb i jako taka powinna byc wykorzystywana, natomiast z taka sprezyna to nie spodziewaj sie radosci przeciwnikow jak ich trafisz... to tak tylko pod rozwage...

Link to post
Share on other sites

Cześć!

Zużył mi się selektor ognia.Nie moge strzelać ogniem pojedynczym.

Chodzi o metalową, podłużną część z boku gearboxa, która przerywa układ po każdym ruchu tłoka.

Ma ktoś podobny problem?

Gdzie i za ile można to kupić?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...