Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P 90


Recommended Posts

Z tego co wiem, to wiele osób ma ten problem. To zdaje się "standardowa" wada P90. W naszej ekipie co najmniej 2 sztuki tak mają.

Póki co nikomu nie udało się niczego mądrego z tą częścią wymyślić. Wygląda na razie, że jest nieosiągalna w kraju nad Wisłą.

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok. wszystko porozbieralem , porobilem. A wiec wyglada to tak

-Cylinder standardowy

-Tłok standardowy

-Głowica tloka standardowa

-Zębatki standardowe

-Prowadnica sprezyny standardowa

-Dysza-trudno mi powiedziec bo nie mialem akurat innej do porownania

-Glowica cylindra na 100% NIESTANDARDOWA

-Łozyska niestandardowe

 

Moj tuning na sprezynie sp120 chodzi dobrze :) Rof nawet nie polecial w doł tak mocno jak sie spodziewalem. Jedynie gunem mocniej trzęsie jak sie strzela :D

 

Edit: niestandardowe = niepasujace do Gearboxa 2/3

Link to post
Share on other sites
Jak cylinder i tłok mogą być standardowe' date=' a głowica tłoka już nie :?: :?: :?: Zdziwo!!!!!! [/quote']

A co w tym dziwnego? Cylindry, głowice tłoków (nie mozna tylko uzywac zwykłych w połączeniu z cichymi albo rore up...) i tłoki są uniwersalne. Jedynie głowice cylidrów sa różne w zależności od gb.

Omgol na jakiej batce szczelasz i na ile ci ona wystarcza (też szykuję się na wzięcie w łapki "te erki" :D .

Ja na 150pdi używałem jeszcze 8,4v (na zębatkach o standardowym przełożeniu), ale przydała by sie już wtedy 9,6.

Link to post
Share on other sites

A jak masz ją zamiar zmieścic 12v do p90? :) Już przy 10,8 baterie ledwo się mieszczą. Lepiej wrzucic 9,6/10,8 (w zależności od sprężyny...) i torque up...

Ps. ad dyszy- niestandardowa- do kazdego aega jest inna ;]

 

Tan na marginesie- co to za spręzyna sp120, bo jakoś jej nie kojaże?

Link to post
Share on other sites

a musze Cie zdziwić - da sie 12V ;) Ogniwa KAN są wielkosci paluszków (a nawet o pare mm krótsze bo nie maja tego dzyndzla przy +) , a paluszkow da sie tam idealnie 10 upchnąc :D 2 rynienki po 3 baterie w tej glownej przegrodzie , potem 2 baterie poziomo i kolejne 2 do dołu zagiete. Co do zębatek , to raczej speed up a nie torque up bo bylo by w odwrotną strone ;)

Pozdrawiam

 

Edit:

SP120 z tego co widzialem na tabelce to cos pomiedzy pdi 150 a 170

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomi, przy takich sprężynach, torque speed przestają pełnic prawidłowo swoją funkcje- za duże obciążenie na silniku... Ale może 12v załatwi problem. Bałbym się tylko o żywotnośc zebatki silnikowej- nie wiem jak bardzo są one wzmocnione. Z takim przełożeniem, bedzie miałą obiżenie jak przy 190- 240PDI (spekulacje). Nie to żebym nie chciał zrobim identycznej konfiguracji w moim mp5k... :twisted:

Jaką pojemnośc mają te KANy? Wrzuc jakieś zdjęcie. Jeśli dobrz je kojaże, to mają one fatalna wydajnośc- długie i płaskie (dużo opory wewnętrzne). Z jakiegoś powodu się ich normalnie nie używa...

Link to post
Share on other sites

Hmm Torque up zmniejszaja szybkostrzelnosc niestety :( Po prostu silnik na nich "mieli" wiecej ale łatwiej (mniejsza sila).

CO do baterii to tutal link do sklepu

http://sklep.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=1664

1400Mah , wydajnosc pradowa kolo 60A na ogniwo ,opór 7-10ohm , wielkossc paluszka. Gdzies widzialem tutaj temat o tych ogniwach i wyszlo , ze są bardzo dobre :) Tylko trzeba uprzedzic batimex ze to bedzie bateria do duzych obciazen (jak ja napisalem , to powiedzieli ze cena bedzie troszke wyższa bo musza to jakos tam inaczej wtedy zrobic).

Pozdro

 

Ps. ja nie mam speed up , mam o zwyklym przelozeniu ale stalowe (za to silnik speed up ;) )

Link to post
Share on other sites

noo u mnie dzis na asg sie działo :( Niestety mój tłok uległ totalnej anihlacji ;/ Okazało sie ze z mojej niewiedzy i prawdopodobnie jego wady starte zostaly 2 pierwsze zęby ;/ Juz na poczatku dziwilo mnie to , ze glowica tloka nie chce za nic wejsc do konca tą "tulejką" do tłoka , tzn wygladalo to tak : Tłok , przewężenie , głowica. Przez to wszystko bylo dluzsze o jakies 2-3mm i zębatki zaczynaly naciagac tłok od 2 zęba (bo wystawaL) ;/ Ciekaw jestem czy cos jeszcze moglo na to wpłynąc ;/ No ale ... przynajmniej sie nauczylem grzebac w tych sprawach ;)

Link to post
Share on other sites

No niestety tak , nie wiedzialem ze trzeba bylo to rozwiercic/poszerzyc pilnikiem skoro nie pasowalo ;/ Aha dla informacji , byly to czesci z tuningu , sama p90 chodzi spoko tylko semi zaczyna cos bugować. Ja na semi moge strzelac burstem a nawet full auto ;/ Aha i trzeba uwazac z ustawianien hopupa przy tlumiku- najlepiej najpierw wstepnie usatwic bez niego , a potem z nim . Ja mam 35cm tlumik to przy lekkim przesadzeniu z hopupem kulka potrafi ocierajac o wylot skrecic o 90* ;D Fajny efekt jak kulka pikuje z duza szybkoscia 2 metry od nóg :lol:

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

okazuje sie , ze tłok mial za waski otwór z przodu , głowica wystawala za daleko , nie wchodzac w tłok i to dawalo to pare mm ze zebatki lapaly 2 zab dopiero ;/ Jakbym wiedzial ze tak nie moze byc (bo sie dziwilem i to ostro) to bym to jakos poprawil ;/

Ps. co do grzebania w p90 , rzeczywiscie robi sie to łatwo i przyjemnie. Wyjecie i rozlozenie gearboxa to kilka minut :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

witam. przepraszam ze odswiezam temat, ale ktos, kto strzela sie w wiekszej ekipie i mial okazje porownac p90 z Augiem moglby podac efekt porownania? zastanawiam sie nad jedna z tych broni, a jedyne co znalazlem z roznic, to wlsnie dlugosc lufy. wiem ze UAG z CA ma wieksza moc, ale TM chyba nadrania rozniece hop upem? wiem ze p90 wychodzi obronna reka z porownania z bronia typu mp5, czy cos podobnego, ale jak widze AUG ma kilkakrotnie dluzsza lufe.

Link to post
Share on other sites

p90 vs Aug (CA) - użytkowanie

 

Plusy p90

 

- najlepsza ergonomia jeśli idzie o użycie broni w CQB

-świetnie rozwiązany i dobry Hopsiup

- śliczne lowcapy ( które trudno gdzieś schować )

- dostęp do lufy dzięki jednemu ruchowi - super się tą panią rozbiera

- brak elementów narażonych na uszkodzenie/odpadnięcie

- sexy look

- po pomalowaniu na różowo wygląda tak samo śmiesznie jak w

oryginalnych barwach

- jedyny gun z jakim wyobrażam sobie Hello Kitty :)

 

Plusy Aug'a

 

- bardzo dobry stock ( nie za długi gun z b.długą lufką - bullpup)

- dużo tańszy w upgrejdzie

- zauważalna przewaga na otwartej przestrzeni

- troszkę wygodniej zmienia się magazynki

- hi-capy o niebo lepsze

- łatwiej w sklepach dostać bebechy

 

Do obu replik jest mało zewnętrznych modyfikacji i są bardzo drogie.

 

P90 wychodzi dużo drożej jeśli masz zamiar tunningować i raczej nie doskoczy do osiągów AUG'a po podobnym upgrejdzie.

Link to post
Share on other sites

Tuning P90 do 405fps to koszt rzędu 300 złotych, mniej więcej tak samo jak w AUG'u. Jeśli chcesz mieć więcej, to faktycznie zaczyna byc dorgo. Problemem jest zwłaszcza GB, jest tylko jeden wzmocniony (Jet Custom za ponad 400 złotych) i niestety ma on kiepską opinię.

 

śliczne lowcapy ( które trudno gdzieś schować )

 

Noszę władownicach udowych. Super to się sprawdza. Są długie i wąskie' date=' mieszczą się trzy spokojnie, nie przeszkadzają w ogóle. Dużo lepsze niż np. noszenie magów do emki, albo G w chestrigach, albo patternach (z punktu widzenia czołgania itp).

 

zauważalna przewaga na otwartej przestrzeni

 

Hehe, ja nie zauważyłem :) Zalezy co jest w środku.

 

troszkę wygodniej zmienia się magazynki

 

IMHO tak samo niewygodnie' date=' a może nawet gorzej. Trik polega na tym, że mag wystaje Ci z dołu, więc jak się leży, to zmiana maga to mordęga. P90 pod tym względem to najlepsza giwera. Na ślepo, leżąc płasko na ziemi bez problemu wymieniam maga na nowy (z łądownicy udowej).

 

hi-capy o niebo lepsze

 

Niestety konstrukcja hicapa do P90 powoduje, że trzeba o nie bardzo dbać. Brudzą się i potem zacinają. Jednak czyste działają ok. Ja używam lowcapów :) Hicapy do P90 jako jedyne nie grzechoczą, co biorąc pod uwagę charakter tej repliki jest kolejna zaletą.

 

łatwiej w sklepach dostać bebechy

 

No niby tak, tylko co chcesz kupować? Jedyne co mnie boli to brak bore-upa.

 

Do wad AUG (których absolutnie nie posiada P90) trzeba jeszcze dorzucić:

- przednia rączka - utrapienie wszystkich augowców

- wysoki montaż optyki, ogólnie giwerka jednak jest dużo większa, choć dzięki konstrukcji nie tak długa "z przodu" jak emki

- większego upa i tak nie założysz - i do P90 i do AUG'a maksymalnie wchodzi aku 12V na KAN 1400 (chyba 1800 też, już nie pamiętam). Więc więcej niż PDI190% nie pociągniesz (a i tak trzeba będzie założyć STU zębatki i ROF poleci). Czyli AUG'a z boreupem i precką wyprowadzisz na 470fps, a P90 na 440fps.

 

Dodatkowo P90 to najcichsza replika. Jest też najlepsze do "akcji specjalnych" - wystawiania za róg, strzelania przez dziurki od klucza, między drzwiami, a futryną, strzelania ponad wzniesieniem (leżysz płasko i tylko wsytawiasz rękę do góry ze zgiętym nadgarstkiem), lepienia się do ścian i strzelania jak z pistoletu (no, może Kurz jest tu wygodniejszy :) ).

Link to post
Share on other sites

PS. a ja musze dodać ze Pirat jest srogo zakochany w P90'takch i nie do końca może być obiektywny :D ale zna sie na rzeczy :D

 

ja dorzucę od siebie ze P90 jest bardzo wygodne, ale trzeba byc niskim lub dokupic stopke, bo dlamnie (super wysoki nie jestem 183cm) jest za krótki i jest mi troche nie wygodnie, mysle ze delikaten przedłuzenie broni (ta stopka) z tyłu by pomogła

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...