Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

OPTYKA / SZYNA DO AK 74


Recommended Posts

Przepraszam, czyli w wypadku małego kolimatora można założyć przez boczną jaskółkę? Jeszcze jedna mała prośba czy ktoś powie jak rozkręcić to żeby założyć szynę http://www.gunfire.pl/product-yid-11521899...-AK-typA50.html a jak dla bocznej szyny. Zastanawiam się czy powierzyć to jakiemuś sklepowi by to zrobili profesjonalnie.

 

Wiem że pewnie będzie jakaś instrukcja ale wolę wiedzieć wcześniej :strach:

Edited by Filip7370
Link to post
Share on other sites

Odkręcasz dwie śrubki na dole "body", przykładasz ten montaż i wkręcasz śrubki z powrotem, gotowe.

 

Ale ten montaż w skali brzydoty ma 9/10. Wydaje mi się, że w takim momencie to już lepszy byłby RIS zamiast nakładki na rurę gazową. Nie wiem niestety czy sprzedają takie komplety okładzin w PL oddzielnie.

Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem broń ma być wygodna, w sumie po sprawdzeniu różnych opcji zdecydowałem że potrzeba mi kolimatora, zasadniczo chciałbym mieć RIS i ty pytanie czy lepiej jest kupić to A50 czy szynę boczną i montaż RIS. Przy założeniu że i tak body nie wytrzyma lunety.

Na wyglądzie stricte radzieckim nie bardzo zależy.

Link to post
Share on other sites

Mi akurat nie chodziło o stricte radzieckość, a o wierność ostrymi AK ;) (taki montaż istnieje tylko w wersji airsoftowej).

 

Jeśli chodzi o wygodę, to zmiana okładzin na oRISowane niewątpliwie pozwoli ci na zamontowanie gadżetu pod postacią dodatkowego chwytu (mówię o czymś takim), co poprawi ergonomię AK. Z drugiej strony kolimator faktycznie będzie dalej od oka.

 

Nie jestem nic w stanie doradzić jeśli chodzi o montaż boczny, bo nie montowałem go nigdy.

 

Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wygodę, to zmiana okładzin na oRISowane niewątpliwie pozwoli ci na zamontowanie gadżetu pod postacią dodatkowego chwytu (mówię o czymś takim), co poprawi ergonomię AK. Z drugiej strony kolimator faktycznie będzie dalej od oka.

Myślałem nad tym, "badając" stwierdziłem że przy stosowaniu bocznej szyny (+ szyna ris) od oka do kolimatora byłoby 10 cm a przy chwycie A50 byłoby 2 razy tyle. może istotnie kupić boczną szynę i ją zamontować. Docelowo to będzie na pewno kolimator toteż tek okładziny się raczej nie przydadzą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Otóż mam ciekawą zagwostkę, od pewnego czasu zdecydowany jestem na szyne A50, jednak ta z czystej złośliwości się przedemną schowała. Nie jest dostępna w żadnym znanym mi sklepie i coś mi świta że nie będzie. Czy to logiczne byłoby kupowanie jaskółłki i ewentualnie jakiegoś montażu RIS na nią dysponując jedynie czysto domowymi sposobami?

Link to post
Share on other sites

Czy to logiczne byłoby kupowanie jaskółłki i ewentualnie jakiegoś montażu RIS na nią dysponując jedynie czysto domowymi sposobami?

Domowe sposoby, w sensie montażu? Nie trzeba żadnych wymyślnych urządzeń- cała filozofia to przewiercenie w body 2 otworów i przykręcenie szyny dwoma śrubkami.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Podepnę się nieco pod temat, więc nie bijcie. Pytanie mam takie, czy jest ogólnie dostępny na naszym rynku kolimator który będzie wizualnie pasował do AKS74 ? Zamierzam do swojego AK zamówić boczny montaż i do tego kolimator, a na kobre, ew. PK-a nie chce wydawać majątku. Proszę o pomoc, i z góry podziękuję za odpowiedzi typu "weź co Ci się będzie podobać"

 

ps. szukałem, nie znalazłem podobnego tematu.

Link to post
Share on other sites

http://tantal.kalashnikov.guns.ru/collimator.html

 

ZA PK-AS/W życzy sobie 230 USD + 28 USD przesyłka

 

Jest to jak najbardziej koszerne połączenie, a PK-AS jest podobno bardzo dobrą optyką.

Mówisz, zę nie chcesz wydawać majątku? To bezie problem, bo albo wydajesz majątek (pojęcie względne) i masz pasującą optyke, albo kupujesz cos z dekadenckiej zachodniej techniki.

c'est la vie...

Link to post
Share on other sites

Chyba, że masz ochotę zamontować jakąś racjonalną lunetę zamiast koli to gdzieś na necie chodzą szyny, że zamiast risa masz odrazu mocowanie pod lunetę. To też jest sensowne rozwiązanie bo akurat pieniężnie kosztuje tyle samo (45-55zł) ale masz odrazu podstawę pod lunetę. Ale też wchodzi druga opcja, nie każdy lubi analogowe wskaźniki celu ^.^

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...