Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

7,62 *39 vs 5,56 NATO


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

- Amerykanie znajdowali swoich rannych z niewielkimi ranami wlotowymi w nogach - potwierdził Phoung w rozmowie ze mną wiele lat później - ale kiedy zdejmowali im kamizelki, z ich brzuchów wylewaly się wnętrzności. Gineli mimo małych ran wylotowych. A ci którzy powinni przeżyć dostawali gangreny i różnych infekcji [...] jest to książka Michaela Hodgesa - brytyjski dziennikarz, wieloletni reporter wojenny w Palestynie i Iraku. Jeżeli myślicie że ten cytat jest z baśni Andersena to se tę książe kupcie.

 

Też czytałem tą książkę, Tylko nie napisał jej jakiś Hodges tylko Heller - lotnik, weteran, wykładowca, dziennikarz. CV chyba wystarczające by mu wierzyć :icon_twisted:. No i nie Phoung a Yossarian. Tytuł to "Paragraf 22". :D

Link to post
Share on other sites
Może powiecie jeszcze że AK stworzył kto inny.

Jako praktykujący katolik, uważam że każda myśl pochodzi od Boga, więc jakby nie było, to Bóg jest twórcą karabinków Kałasznikowa. Udowodnij mi że się mylę.

 

Odkładając na bok trollowanie (sorry, nie mogłem się powstrzymać) to autorowi tematu polecam przejrzenie większej liczby publikacji, skonfrontowanie różnych źródeł, oraz ich krytyczną ocenę pod względem wiarygodności. Dopiero potem polecam wygłaszać swoje teorie.

 

Zapowiada się tłusty wątek na koniec wakacji :icon_biggrin:.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Wędrujące pociski, "oczytane" gimbusy i discovery, jest grubo. :D

 

Swoją drogą pięknie widać jak łatwo można obecnie manipulować młodym pokoleniem - wystarczy zmienić podręcznik do historii i gotowe, "bo przecież jest napisane w książce"... (sory za offtop, taka refleksja mnie naszła)

Link to post
Share on other sites

Różnie się mówi, dla WP AK-47 to karabin automatyczny a nie szturmowy.

W WP najpierw istniał pmK a później kbk AK, AK-47 to amerykańska nazwa a ty stosujesz kalkę językową.

Poza tym warto obejrzeć ten film dokumętalny!

Widziałem. Już dano temu. Bzdurny.

 

Warto poczytać sobie ten artkuł: http://www.militech.sownet.pl/ak/index.html#wstep

Link to post
Share on other sites

Eh...marcinczajnik2, mówiłem Ci koleżko, żebyś się nie kłócił - masz efekt. W porównaniu do reszty forum, wiedzy nie masz żadnej, a mimo to ciśniesz bzdurami i to jest tragikomiczne że źródeł w dobie internetu jest ogromna ilość. Po toku myślenia i stylu, w jakim klecisz zdania zgaduje żeś uczeń więc czas na zdobycie faktycznej wiedzy miałeś mnóstwo.

Swoją drogą pięknie widać jak łatwo można obecnie manipulować młodym pokoleniem - wystarczy zmienić podręcznik do historii i gotowe, "bo przecież jest napisane w książce"... (sory za offtop, taka refleksja mnie naszła)

To samo mi przez myśl przeszło, całe szczęście, że czajniczek nie urodził się w epoce PRLu, bo mielibyśmy przykładowy relikt z epoki - twardogłowy beton "TOK W KSIUNSZCE PISAŁO I TO JE PRAWDA...LENIN RZYJE!"

 

@Dread : nie "skopiował" tylko "skopijował", tak jest w ksiunszce, nie znosz sie.

 

EDIT 2 :

Film jest historią AK-47 ale żeby takie głupoty pisać, głowa aż boli.

Może powiecie jeszcze że AK stworzył kto inny. Wiecie w ogóle jak miał naprawde twórca Kałasznikowa, jarzeli nie to proszę nie kaleczyć historii AK-47

 

Przestań, naprawdę, już mnie bania naparza, od bicia czerepem w blat, który nomenomen poszedł w drzazgi, dusze się bo przepona dostała pernamentnego skurczu od śmiechu. Ani to film ani dokument, Discovery robi świetną papkę z plotek i serwuje jako "historię" jak twoja ukochana książka...z drugiej strony chwała ci za to że chociaż czytać ci się chce. Hint : historię kaleczysz właśnie ty.

Edited by Goose
Link to post
Share on other sites

Siedzę na kursie i czytam ten wątek. Dobrze, że opanowałem sztukę pękania ze śmiechu w duchu (czyli tak by nikt nie widział).

Wędrujące pociski! Ale bajer, widocznie nie doceniałem radzieckiej myśli technicznej.

A @marcinczajnik2, zapamiętaj, że to co w książkach napisano nie zawsze jest prawdą. Bo książke napisać może każdy. I każdy może napisać, że rozmawiał z doktorem Jakimśtam czy szeregowym Siakim. Ciężko byłoby w ogóle ustalić czy taki doktor czy też szeregowy w ogóle istniał. No chyba, że byłby podany konkretny przydział (czyli nie "lekarz 2korpusu" a konkretnie, jeszcze najlepiej podając kiedy dokładnie tam służył), wtedy można to ustalić. A nawet jeśli istniał to też nie oznacza, że z autorem rozmawiał (bo mógł nie rozmawiać ale już nie żyje i nie może powiedzieć, że autor kłamie).

Link to post
Share on other sites

Zwróciłem uwagę, kolega Czajnik rzucił się "honorem" i niebagatelną wiedzą, rozpętał się flejm i jest wesoło. Wakacje się kończą, alkohol też , widocznie trzeba się wykazać wiedzą.

"Ignorancję można skorygować za pomocą książki, głupota wymaga strzelby i szpadla"- tak mi się nasunęło. Powiem krótko- he made my weekend :D

Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że dobrze że ten chłopaczek szuka jakiś źródeł wiedzy. Więc zamiast się z niego śmiać, może podsunąć mu parę dobrych książek? Kolego piszesz bzdury z bzdurnych książek i filmów przepisane. Poczytaj sobie prasę bardziej fachową, proponuję poszukać najpierw tutaj http://www.altair.com.pl/

Oczywiście, że dobrze ale brakuje mu krytycznego podejścia do źródła wiedzy. Zachowuje się tak jakby wszystko co jest napisane w jakiejkolwiek książce o historii jest prawdą objawioną, od samego Boga zesłaną.

Link to post
Share on other sites

Pewnie dlatego, że jest młody... Wszyscy w tym wątku zachowują się trochę zbyt krytycznie wobec tego użytkownika moim zdaniem. Każdy był kiedyś młody i głupi, tylko może w dawnych czasach nie było for internetowych ;) Rozumiem, że niektórzy muszą po prostu sobie pożartować z kogoś, ale chyba po to jest forum, żeby takich ludzi sprowadzać na dobrą drogę i pomagać, prawda?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...