Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lans lansem ale macając CS w sklepie byłem miło zaskoczony że Helikon wstawił tam coś hmmm ciężko powiedzieć czy oddychającego ale przynajmniej sztucznego(więc nie przeczy całej idei jak to się geniuszom z MONu udało wstawiając bawełnę)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że problem z użyciem bawełny do uszycia korpusu wynika z potrzeby zabezpieczenia żołnierzy przed oparzeniami (Coolmaxy, polarteci itp. szybko się topią i przywierają do ciała) i brakiem odpowiednich materiałów (driFIRE chociażby) na Polskim rynku.

Link to post
Share on other sites

aciepk - dajmy spokój MON bo się OT robi: w tej chwil są już wersje trudnopalne wcześniej nie było więc ani nie było niepalnie(cienka bawełna) ani oddychająco. I oczywiście masz racje - collamx i podobne sztuczne włókna zniosą ogień dużo gorzej niż bawełna dlatego też trzeba było się od razu zdecydować na porządne materiały albo w ogóle nie zabierać za CS.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że to nie kwestia dostępu a ceny takiego materiału ;) Taki CS kosztował by wtedy ze 2 lub 3 razy więcej niż teraz - no i kto by to kupił?*

 

 

*- pytanie retoryczne, zwracające uwagę na fakt, że obcięło by to producentowi młodych pr0 lanserów chcących CS za jak najmniejszą kasę ;)

Link to post
Share on other sites

Hmmm ale zaraz zaraz, tania bielizna np. Grene wcale nie kosztuje milionów, Hannaha czy Milo też z odrobiną chęci kupi się za 50 zł lub mniej wiec nie przesadzajmy że hurtownika nie stać na to żeby za te +/- 100 zł oferować Rip-stopowe rękawy i w pełni funkcjonalny korpus. Z resztą na moje oko tak właśnie jest bo Helikon nie dał bawełny tylko jednak coś o kroczek(lub pół :P) lepszego.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, tutaj już masz gotowy materiał na ramionach, stójkę na zamek, fajnie skrojone kieszenie na ramionach (też na zamki). Może i łatwiej przyszyć do podkoszulki same rękawy z jakiejkolwiek bluzy, ale wydaje mi się już że ten CS się bardziej nadaje na taką przeróbkę, toteż pytam, czy komuś jeszcze zaświtał taki pomysł w głowie i go zrealizował.

Link to post
Share on other sites

Gdy rozmawiałem z Helikonem mówili żeby uważać na podróbki ich produktów. Nie wskazali żadnego sklepu jako swojego dystrybutora, jedynie polecili dwóch sprzedawców na allegro, którzy to niby właśnie są pośrednikami Helikonu. Inni to rzekomo kopie ich produktów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...