Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałem go dzisiaj w rękach na moto veteran bazarze. Moim amatorskim okiem uszyty jest solidnie i fajnie. Wołali 180 za komplet.

Nie brałem bo już się dogadałem z importerem. Swoją drogą miły gość. Z tego co mówił idą jeszcze 2 kontenery tego typu mundurów i innego szpeju do naszego kraju od pracowitych żółtych

Link to post
Share on other sites

wyjsciowo woła 160 za komplet :(

 

"Witam !!

Jezei masz jakies pytania dotyczace moich aukcji prosze o kontakt na e-mail surplus@interia.pl albo telefonicznie pod numerem 602753211

 

 

Akceptuje nastepujace sposoby finalizowania tranzakcji:

-Wpłata na konto (preferowane najwygodniej i najtaniej.

- Wysyłka za pobraniem

Paczki do 5 kg.,wysyłam Pocztą Polską ,koszty wysyłki są podane na aukcjach!

Na życzenie, na zakupione towary na moich aukcjach wystawiam Faktury VAT !

 

Pozdrawiam Marek OFENSYWA

www.ofensywa.go.pl"

 

 

Z tego co mówił to będzie można je nabyć w dużej ilości sklepów z tego typu ciuchami w Polsce. Trza by zrobić porównie z mundurami miwo.

Link to post
Share on other sites

Też macałem dzisiaj ten mundurek(wersja 100% bawełna) na „bajzlu” i krój i wykonanie wygląda naprawdę fajnie. Khaki chętnie bym kupił na co dzień i w góry ale niestety nie ma :( Za to do militarnych zabaw to ten materiał nie wyglądał na zbyt solidny – delikatna, przyjemna i przewiewna „piżamka”. Bardzo chciałbym się mylić i chętnie poczytam opinie po nieco dłuższym czasie użytkowania.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

powiem ci Stolar, ze sie mylisz :] Wczoraj bylem na dosc intensywnym strzelaniu wlasnie w tym mundurze. Nie tylko bardzo wygodnie mi sie w nim chodzilo (jest autentycznie wygodna cholera, kieszenie tez sa uzyteczne, tylko w cargo w spodniach bym lekko mniejsze rzepy dal). Nawet po kompletnym zamoczeniu wysechl szybciej niz wiekszosc mundurow. co do trwalosci to raz sie nadzialem na kilka dosc solidnie wystajacych i w miare ostrych galezi i nic sie nie stalo (na podobnych porwalem jeden komplet brytolski), wiec jak dla mnie plus wielki. Co wiecej mundur bardzo przewiewny, nie gotowalem sie w nim jak bylo goraco. Dla mnie zakup jak najbardziej udany (na stronie pewnej formacji wkrotce pojawi sie obszerniejszy opis)

Link to post
Share on other sites

Cóż... mają wady:

- ściągacze jak zwykle nie działają - do wyprucia bo gniotą pod paskiem (są większe niż w BDU)

- krój BDU. Niby się różnią ale ogólny krój jest zbliżony do BDU co oznacza wysoki stan. Każdy to lubi chmiel i jest dumnym posiadaczem odpowiednio wypracowanego mięśnia stwierdzi może się spodziewać, że krok będzie niżej niż powinien (hip hop style ;) )

- wspomniany rzep w kieszeniach cargo: za duży, do poprawki (kawałkiem rzepa)

- jakość szycia - w niektórych miejscach pozostawia wiele do życzenia ale bez tragedii i paniki :)

- brak zamkniecie przednich kiszeni (tych małych nad cargo). Mój telefon nie czuje sie tam bezpiecznie.

- zamkniecie kieszeni tylnych na mały rzep - porażka, drobne lecą

- ułożenie prawie poziome i wysoko wejścia kieszeni przednich - średnio dla mnie wygodnie ale drobne nie lecą

-to coś z gumami na kieszonce na łydce zbędne

 

 

Półplus

- kieszenie wewnętrzne przednie wykonane z tego samego materiału co spodnie. Lepiej to niż z cienkiej bawełny jak np. w MFH ale i tak wole tam nie wsadzać dużej ilości drobnych czy pęku kluczy. Mam wrażenie, że sie dość szybko przetrą. Przydałoby się cosik z domieszka poliestru/nylonu.

 

 

Nie odczytajcie tego postu jako totalnej krytyki. Ogólnie spodenki polecam. Fajne są.

Link to post
Share on other sites

Bluza doszła. Materiał sprawia wrażenie grubszego niż w spodniach MIWO. Trochę z rozmiarem przesadziłem, przez co ledwo udaje mi się zapiąć ściągacze na nadgarstkach (chodzi mi o zbyt krótki rzep). Tj. pisali poprzednicy - sprawia dobre wrażenie :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

duży rzep na kieszeniach lipnie sie otwiera, małe kieszonki na łydkach sa mało przydatne, niezapinane kieszenie na dupie i te małe na nóż np. inny kształt kieszeni skośnych -wewnętrznych...czyli wszystko co podał Wukasz ..

 

ale nie tyczny sie to jak by samych gaci Helikona tylko pierwowzoru ;-)

Link to post
Share on other sites

Dostałem właśnie bluzę w woodlandzie... jak napisali Mario i kthulhu, kolor naprawdę dobry w porównaniu z kontraktem, ale też właśnie mam wrażenie, że sie spierze. Wszystko wyjdzie w praniu dosłownie i w przenośni.

 

I nie wiem o co jogurtowi chodzi z tym "drobnym rip-stopem"...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał Kthulhu, "drobność" ripstopu w polskim mundurze helikona objawia sie w niewyrazistości siatki. Zestawiając go z polskim ripstopem i produktem miwo wypada dość dziwnie, niedostrzegalnie. Być może sa już na rynku rózne partie o różnej gramaturze? Robson, mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie swojego egzemplarzu?

Link to post
Share on other sites

na moim tez normalnie wyglada (w porownaniu z miwo, to rzeczywiscie troche mniej widac, a z oryginalna pantera nie bede porownywal, bo tamta wyglada jak posciel z kory...ale widac kratke dokladnie tak jak w woodlandzie Proppera bodajze), a zeby nie byc goloslownym tak wyglada kratka u mnie w mundurze: pc310075hc5.th.jpg

Link to post
Share on other sites

jak sie sprawują spodnie? moze mogłby ktos pokusic sie o recke ?

widziałem spodnie w sklepie i wydaje mi sie ze kieszenie sa " nie bardzo" Jedne sa zbyt płytkie, drugie niewygodne bo równoległe do pasa. Tak jest, czy to tylko takie pierwsze wrazenie ?

Edited by brt
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...