Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rip stop jest w miare lekki, cienki i przewiewny. Niestety jego jakosc i wytrzymalosc pozostawiaja duzo do zyczenia (4 pary spodni mam juz zakatowanych z czego trzy przy normalnym noszeniu, nie w polu, piata para dokonuje swojego zywota). Rip stop jednak ma jeden plus w lecie - jak ktos bawi sie w wodzie, to ciuszki szybciej schna i nie poci sie tak bardzo. NYCO (a dokladnie to twill, bo nyco to sklad materialowy, twill to splot) jest grubszy, ciezszy, troszke sztywniejszy, ale nie ma tego ryzyka jak w przypadku rip stopu ze rozerwie sie na byle kolczastym krzaczku. Przede wszystkim wytrzymalosc jest naprawde znaczaco wieksza niz rs, ale tez jednak przez to ze sa grubsze, to troszke w nich goraco moze byc w sloneczne dni. Ale coz, cos za cos. Swoje helikony Cargo w twillu juz dluzszy czas nosze, zero zuzycia praktycznie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy można wiedziec jak się sprawują produkty helikona z serii SF w polskiej Panterze po dłuższym użytkowaniu? Chodzi mi o jakieś najbardziej rażące niedociągnięcia itp.

Ewentualnie czy ktoś używa Combat Shirta w wuzetce i jakie są wrażenie?

Z góry dzięki.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

SF - kaszana. Łatwo sie spiera, niedorobki w szwach, material latwo sie pruje.

Mam Combat shirta w panterze ale go nie nosze, bo zmienilem umundurowanie (jak ktos bylby chetny to moge sprzedac, nowka sztuka).

Combat shirt wyglada na lepiej wykonanego. Material rowniez wyglada na pewniejszy. Cos wiecej moznaby tylko powiedziec po dluzszym uzytkowaniu

Link to post
Share on other sites

Mój komplet daje radę czym jestem zaskoczony, bo słyszę tyle negatywnych opinii o SFU z R/Sa, a przez cały rok załapał tylko jedną małą dziurkę w spodniach, bluza jest OK, camo się nie sprało tak jak ma to miejsce w "kontraktach". Jedyne co mogę zarzucić to kiepskie szwy - wystające nitki itp.

Link to post
Share on other sites

Ari SF masz na myśli rip'a? Bo NYCO SF jest wytrzymalsze od combatki i to o niebo (wiem bo mam obie rzeczy).

 

Jeden SF mam już chyba z rok i się trzyma ale faktycznie stracił kolorki (no cóż rok prania i czołgania). Posiada lekkie przetarcie o dziwno na lewej kieszeni w spodniach (od noszenia "bambetli") ale jest minimalne.

 

Ogólnie nie powiem by NYCO było do bani bo jakoś się trzyma. Chcę teraz kupić może olivkę w RS ale jak czytam ludzie odradzają- więc się głęboko zastanowię.

 

Co do combatki- jak masz ciężką kamizelkę trudno utrzymać ja w dobrym stanie- moja już ma lekkie ślady użytkowania- obtarcia itp.- ale też się trzyma!

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś 1,5 roku używam SFa z RS, bardzo intensywnie, można rzec. Jeszcze z pierwszej partii jaka się u nas pojawiła. Kolorów wcale nie stracił, choć druga sprawa, że wybitnie często prany nie był. Poza kilkoma drobnymi przetarciami, zero ubytków, wszystkie guziki i rzepy się trzymają, szwy także. Jestem bardzo zadowolony z mojego egzemplarza (ale ja mam szczęście do chińskich wyrobów ;-))

Link to post
Share on other sites

Taaak? Chińczyki w zapyziałej wiosce wymyślają nowy procesor i wtedy wpadają ludzie z Intela i stwierdzają - to będzie nasz nowy produkt!

Jest różnica pomiędzy zaprojektowaniem czegoś samemu i zlecenie wykonania tego podwykonawcy, a kupienie partii produktów zaprojektowanych przez kogoś innego i wstawienie tam swoich metek oraz nazwanie tego swoim produktem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...