Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C, peknięta kolba.


Recommended Posts

Stało się, po drobnym karkołomnym przewrocie trzasnęła mi kolba w Giecie. Ogólnie pęknięcie w dość fatalnym miejscu. Nie mam perspektywy jak to naprawić... wszelkie żywice epoksydowe, butapreny, poxipole raczej trzymać tego nie będą z racji "śliskości" plastiku. Nawierty mogą jeszcze poważniej uszkodzić już i tak zdewastowaną kolbę. Może ktoś miał taki problem ze swoją Gie? Nie wiem totalnie jak do tego się zabrać. Ew. kupię z chęcią używana kolbę snajperską.

 

0511071844dc5.th.jpg 0511071845iq1.th.jpg

 

Wybaczcie za jakość zdjęć ale były robione telefonem.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś widziałem tablicę reklamową o treści "spawanie plastiku". Mógłbyś poszukać w swojej okolicy takiego zakładu i spytać się czy nie są w stanie pomóc. Zderzaki naprawiają to z kolbą też powinni sobie dać radę.

Link to post
Share on other sites

Hmm... Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie, tylko chcesz mieć coś w miarę funkcjonalnego tanim kosztem (w międzyczasie ustukałbyś na nową kolbę) to możesz to po prostu skleić, a dla wzmocnienia po bokach od wszystkich stron poprzyklejać "paski" plastiku.

Link to post
Share on other sites

No niestety, kolba jest wypełniona od środka. To kolba od TMowskiego G.

 

Z doświadczenia wiem, że sklejanie plastiku mija się z celem bo powierzchnia jest gładka i przy wstrząsach klejenie nie wytrzyma, tak więc ten patent odpada. Przyklejanie kawałków plastiku też raczej odpada z racji tego iż nie ma gdzie ich przykleić, a na dodatek powierzchnia kolby jest polerowana. Myślałem nad jakimś klejem, który najpierw rozpuszczałby plastik, a później dopiero scalał, zetknął się ktoś z czymś takim?

Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze pomyślał jak to usztywnić przy klejeniu.

 

Może naciąć tak aby wstawić kawałek blachy w obie klejone części i wtedy ew. zaszpachlować, bo wywiercić dziury na drut w obu częściach z "klejonego czoła" to raczej nie dasz rady.

 

A jak coś to sprzedaj mi tę połamaną kolbę i dołóż trochę do nowej. Rozglądam sie za taką połamaną, bo mam jakiś tam pomysł na mała zabawę. :D

Link to post
Share on other sites

Kleje modelarskie marki humbrol itp nie zdadzą egzaminu bo nie są przystosowane do tego tworzywa a zwykly plastik taki jak uzywany do robienia modeli to nie jest.

 

Proponował bym spróbować czy zgrzanie lutownicą coś pomoże. Wpierw możesz skleić klejem a potem porobić "szwy" rozgrzaną lutownicą. Może zadziała. Innego wyjścia na połączenie tego nie widzę.

Link to post
Share on other sites

Co do spawania plastiku, to najlepiej spawać plastik prętami z tego samego plastiku. Te od zderzaków raczej nie podejdą. Jeśli chodzi o klejenie, to jest bardzo podobnie. Więc jeśli mógłbyś oskrobać kilka wiórów plastiku z kolby, to mógłbyś w bardzo prosty sposób zrobić klej, który naprawdę mocno by to skleił. Wystarczy, że te wióry plastiku rozpuścisz w acetonie. Patent stary jak świat. Przy sklejaniu modeli sprawdzał się naprawdę rewelacyjnie. Skąd wziąść aceton? wystarczy pójść do najbliższej drogerii po zmywacz do paznokci :uśmiech: Tylko uwaga: zwykły zmywacz, nie ziołowy, bez witamin a już tymbardziej nie bezacetonowy :!: :!: :!: Jakby nie było, to można się udać do najbliższej zaprzyjaźnionej hurtowni budowlanej i kupi pięcio litrową banieczkę rozpuszczalnika acetonowego.

Edited by Aurox
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jogurt w zamie gosc spawa plastiki, niedrogo bierze, mi za sporo spawania wziął niecałe 50zl. odezwij się na gg to Ci powiem o nim więcej. gość potrafi lanie zrobić, pytałem się wielu osób to mówili że jest najlepszy w okolicy. tylko czasami trudno go złapać. :)

Edited by g0rek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...