Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Robią" w MOLLE (25x38).

 

Czekać trzeba będzie długo bo produkcja jest niewielka a zamówień sporo. Ogólnie powiem że marzec jest już dosyć mocno obłożony.

 

Obecnie większość rzeczy to specjalistyczny custom zamawiany i omawiany że tak powiem oko w oko. Na stronie nie ma w tej chwili chyba nawet 10% rzeczy które powstają na zamówienia - zarówno projektów oryginalnych, jak również rozwinięć znanych wzorów.

 

CROM jest moim zdaniem (obok kolegi HR) najestetyczniej i najlepiej szyjącą rodzimą "marką". Jeżeli przedsięwzięcie się rozwinie (importowane z US taśmy i klamry) to będzie ciekawie. Wiem co mówię.

Link to post
Share on other sites

Obiecane fotki.

Zestaw I linii - pas z komfortpadem, ładownica na 3 magazynki do krótkiej, dump, utility pouch, apteczka. Mam jeszcze pokrowiec na toola, ale na pasku przy spodniach.

Kabura i szelki nie są od Cromy. ;)

0c7e884e01d704f2m.jpg

Widok ogólny.

 

26583814aea706c0m.jpg

Dump.

 

afa2789b1f06595cm.jpg

Wlot dumpa - ściągny dwoma cordami.

 

6a64c6ec40389632m.jpg

Dump po zwinięciu.

 

04fa886710303d33m.jpg

Ładownica na 3 magi do krótkiej.

 

688f383502d688e7m.jpg

Ładownica po otwarciu. Klapa jest na rzepa, więc można zdjąć, tworząc ładownicę "szybką". Magazynek jest utrzymywany gumą.

 

df634518a28421c5m.jpge9d77c9c9fd94ad5m.jpg

Utility pouch.

 

 

60f720b8b85d4079m.jpg5b35ed067332b31fm.jpg

Apteczka.

 

cab79a0a9e2152c7m.jpg

Mocowana na panelu z rzepem, łatwa do zerwania, zabezpieczona dodatowym paskiem z fastexem.

Link to post
Share on other sites

Fajny ten patent z apteczką na rzepie. Czegoś takiego szukałem.

 

Zdaje się, że kolejna firma będzie miała sporo zamówień od airsoftowców. Dzięki Królikowi i Catchowi. Ale jeśli to taki dobry sprzęt, to nie widzę w tym niczego zdrożnego.

Link to post
Share on other sites

Hehehe jedyny problem w tym że my trochę widzimy coś w tym zdrożnego. Wreszcie mamy kogoś kto robi tak jak być powinno - przeszywa podwójnie tam gdzie powinno być podwójnie, poczwórnie tam gdzie powinno być poczwórnie i poszóstnie tam gdzie powino być poszóstnie. Takich firm w ameryce jest 15 w Polsce jedna... i tak łatwo wam jej nie oddamy. ;-)

 

A co do pytania Knopersa: CROM jest póki co maleńką firmą custom - jej siłą jest to że to co powstaje jest dokładnie takie jak ma być a nie inne. Kamizelki zintegrowane są na 1500 miejscu priorytetów. Najpierw kieszenie, ładownice itepe - może plate carriery.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Zrywane IFAKi proponował i ATS i Diamondback (chociaż ten akurat działał bardziej jak system QR), robi też Janysport - rozwiązanie jest na tyle ciekawe że też chcieliśmy spróbować - i Królik został... królikiem doświadczalnym. Działa dobrze zarówno na pasie jak i na kamizelce. Utility pouch jest oparta bezpośrednio na sprawdzonym wzorze SOE.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Heh dziwniejsze nazwy się pojawiały. Uprzedzam tylko że układ wewnętrznych kieszeni i gum jest w tej chwili umowny i jak to zwykle bywa z apteczkami - powinien być przystosowany do konkretnych medykamentów przenoszonych w apteczce. Warto wiedzieć czego się chce. W tym modelu bez problemu mieściła się w środku zawartość standardowego amerykańskiego, armijnego IFAKa + zostawało jeszcze miejsce na np. quickclota. Ale to nie jest model jedyny i ostateczny - np. taki Ventylator chciał żeby dodać wewnątrz rolowaną/wypinaną. kieszeń w rodzaju tej znanej z apteczek Janysportu. Także to nie jest wzór dany raz na wieki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chciałbym złożyć beltkit od podstaw i pytanie czy Crom by się tego podjął, zależy m na szelkach mocowanych w 6 punktach i ładownicach pudełkowych do AK z bocznymi kieszeniami na granaty, coś na wzór tych firmy SPOSN z oporządzenia smiersz.

Link to post
Share on other sites

SMersz to w sumie takie rosyjskie PLCE, nie bardzo jest to sens wiernie kopiować, bo technologicznie jest na poziomie późnych lat 80.

 

Ale do rzeczy - w tej chwili jest parę prototypów nowego modułowego beltkitu, który rzeczywisćie mógłby służyć za podstawę do takiego oporządzenia - profilowany pas modułowy, 6 punktowy system nośny z mocnymi, modułowymi szelkami. Jeśli ci się nie spieszy jakoś niesamowicie to postaram się pod koniec miesiąca zaprezentować toto publiczności. Oczywisćie konkretna konfiguracja i rodzaj kieszeni to już sprawa indywidualnych potrzeb, ale po to jest system modułowy.

Link to post
Share on other sites

Witam, w takim razie poczekam na projekty tego cuda, szkoda że tak późno bo mam już termin szycia zaklepany na 15 kwietnia :/ co do kopiowania smiersza to chodziło mi o rozwiązanie z ładownicami, po prostu duże pudełkowe z kieszeniami na granaty byłyby akurat tym co potrzebuje.... A tak swoją drogą to w polsce nie bardzo można kupić dobry beltkit te z Miwo nie odpowiadają mi przez mocowanie szelek a sztywne pasy z comfortpadem na dłuższe patrole leśne to mało wygodne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Kurcze czytam po innych wątkach Crom, Crom i zastanwaim się co to jest. A teraz już wiem :)

Czy Crom planuje jakies male plecaczki (20-25l)? Bo może bym poczekał i tego MiwoL nie kupował.

Macie jakiegoś linka do tego "SPOSN - oporządzenia smiersz", bo nie mogę przez google namierzyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...