Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Ja osobiście powiem że jestem zadowolony z mojego wyboru PTW. Używam jej od lutego 2009.

Musisz być świadom tego ze PTW nie jest w 100% sprzętem bezawaryjnym i bezobsługowym. Trzeba pamiętać o okresowej wymianie szczotek do silnika (inaczej silnik może odejść do krainy wiecznych łowów) i czyszczeniu magazynków. Od czasu do czasu należy też czyścic lufę, ale to raczej naturalne przy lufach precyzyjnych. Przy używaniu cięższych kulek może pojawić się problem z podkręcaniem kulek który można łatwo rozwiązać.

W zamian masz solidnego AEG'a z bardzo dobrymi osiągami. Hop up praktycznie ustawiasz raz na długi okres. Jeśli naprawdę chcesz wydać tą sumę na karabin to polecam.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko dla Ciebie to dużo kasy :) Jako były użytkownik CTW, a obecnie kupujący PTW powiem Ci, że warto. Precyzja wykonania, powtarzalność strzału, reakcja na spust, wywarzenie... rewelacja. Przynajmniej dla mnie.

Edited by Raq
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

a zła ?

 

dla mnie totatlnym nieporozumieniem jest dawanie konektorów typu tamiya w replikach który w peaku łykaja do 70 A.

Tamyiya duża przy 30A potrafi sie zaczać przepalac. nie mówiac nic dalej o biednych kabelkach i bezpieczniku któy daje opór zmniejsza prad dawany na silnik.

 

Bateria po ćzesci moze być winna bo jest mocna, daje odpowiedni prad a bezpecznik nie moze połknąc wiecej niż trzeba :P i sie pali. tak jak rozumuję :D

Link to post
Share on other sites

Zatem bardzo możliwe, że sfajczył Ci się silnik. Ja nie ogarniam tak PTW jak zwykłych aegów, więc będziesz musiał prawdopodobnie wysłać replikę do serwisu.

 

-Palenie bezpiecznika było spowodowane przez baterie Lipol 20-30C 11.1V ( bateria 1500mAh 11.1 20C działa znakomicie i nie powoduje przepalania bezpiecznika 30A)

-Karabin miał problemy również z powodu stopki grip-a, która zbyt mocno dociskała kable co powodowało zwarcia.

 

po wyeliminowaniu tych czynników karabin działa bdb.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co do kabli dociskanych stopką gripa się zgodzę, sam miałem taki problem, przerywało mi izolację i były spięcia, ale sam tego nie robiłem, dałem do serwisu. Ja używam baterii lipo 11,1 3000mAh, C niewiadome, firmy ASG A/S. problemu nie mam. ani na czerwonym ani na złotym. Problem miałem przy tym taki, że replika często stawała w pół strzału i paliła się dioda. Jak się okazało, miałem zapiaszczone zębatki i zatartą zębatkę planetarną, przez co w gb był zwiększony opór, co powodowało zwiększony pobór mocy i w efekcie stop. o dziwo, żaden bezpiecznik mi się nie spalił. Poprzedni właściciel powinien dostać za to w zęby, bo to jego niedopatrzenie. sprawdź o siebie, czy w środku wszystko ok, żebyś czegoś nie przeoczył, bo ja też myślałem że to sam silnik.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest gecko123

Szukam jak najmniej awaryjnej repliki, nie wymagającej grzebania, która po prostu jest i strzela, która ma wystarczającą moc w stocku i nie nie rozpadnie się po 2-3 strzelankach. Tutaj tuning polega na wrzuceniu innego cylindra. Jedynymi wadami jakie znalazłem w tym temacie to awaryjne magazynki i trzeba regularnie wymieniać szczotki silnika. Czy PTW spełni moje wymagania? Proszę o szczere wypowiedzi, bo wielu użytkowników nie chce się przyznać, że replika za prawie 6k ma wady.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...