Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

Dobrze jeszcze jedno pytanie czym różni się obecnie wersja max o wersji podstawowej?

I jakie różnice są między gen3, 2008 i 2012?

Czy ktoś sprawdzał gdzie na świecie najtańsze są te repliki, bo aktualne polskie ceny są...

Edited by kamera
Link to post
Share on other sites
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gen3 to masz 2007 max, czyli elektronika 07 i silnik 480

2008, nowa elektronika ktora jest do teraz w PTW silnik 490 który się sypie szybko

2012 stalowe cylindry silnik 7511, poprawiony hop

 

Wersja MAX ma wszystkie zębatki ze stali, non-max ma 4 planetarne zębatki ze słabszego materiału i jest max do M130. Teraz to już chyba wszystkie systemy są max, jeżeli chodzi o ver 2012.

 

Masz np opis MAX, MAX II, MAX III - to oznacza ze są to te same repliki tylko na starcie dostajesz inny cylinder.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No dobra, w takim razie szukam używki M4 z cylindrem od 150.

Jakby ktoś coś wiedział lub zauważył będę wdzięczny za cynk.

Pewnie jak tylko coś mnie zainteresuje to i tak poproszę o waszą opinię.

 

 

Nie wiem czy znasz to forum http://www.systema-p...090feb1475d6317

jak nie , to warto sie zarejestrowac.

 

Mozna tam znalesc odpowiedzi na prawie kazde pytanie dotyczace PTW.

 

W dziale Private Sale (po zalogowaniu) jest duzo ofert uzywanych PTW.

Link to post
Share on other sites

Znacie może kogoś z warszawy kto zajmuje się PTW ?? Gdyż mam problem i sam już nie wiem co to może być. Po poprawnej wymianie szczotek na nowe mam zero reakcji na silniku i przepala mi cały czas bezpieczniki.....Czasem się pojawi pewna reakcja to zębatki wykonają mały ruch.

Link to post
Share on other sites

Odłącz baterię od repliki, zdemontuj rączkę i wykonaj następujące testy:

1. Sprawdź miernikiem na ustawionym brzęczyku czy masz przejście między biegunami + i - na silniku.

2. Sprawdź miernikiem na ustawionym brzęczyku czy masz przejście między biegunami + i - na silniku a plusem we wtyczce do baterii.

3. Sprawdź miernikiem na ustawionym brzęczyku czy masz przejście między biegunami + i - na silniku a minusem we wtyczce do baterii.

4. Sprawdź miernikiem na ustawionym brzęczyku czy masz przejście między biegunami + i - na silniku a magnesami w silniku.

Czy podczas wymiany szczotek użyłeś oryginalnych czarnych śrubek Systemy, czy dałeś zamienniki ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy jest ktoś kto mógłby pomóc w poskladaniu PTW w okolicach Wrocławia?

 

A do pytania dorzucam mały bonusik: Frezowane oznaczenia Colta, pokrycie to 4 warstwy lakieru samochodowego. Niestety nie wyszły idealnie, ale za tą cenę jestem bardzo zadowolony z efektu.img0049hws.jpg

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to elektronikę wkładasz i kabelki od silnika lutujesz:) Wal na PW to Ci opisze dokładnie co i jak albo najlepiej sie zdzwonimy, będzie łatwiej.

 

Ładnie to body zrobiłeś, można grawerować dowolne wzory? I ile PLN trzeba szykować na takie cuda?

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Super, podziel się z nami informacją jak, gdzie i za ile takie cudo, bo byłbym chętny :3

Bicia w palnych Coltach też nie są idealne, często mają jakieś niedoskonałości.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

Występuje u mnie ostatnio pewien problem. Zamiast standardowej 14,5 calowej lufy założyłem krótszą lufę o długości 12 cali. Dodatkow zmieniłem stockową lufę na takową: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3237. I teraz pojawia się problem. Pomimo założenia precyzyjnej lufy celność spadła. Sprawdzane na biovalach 0,3g przy sprężynie M150.

Jak do tej pory na odległości 35m rozrzut był w granicy kilkunastu centymetrów tak teraz przy odległości 25m rozrzut jest o wiele większy. Dodatkowo czasami kulka leci zupełnie gdzie indziej; mogę powiedzieć ze co siódma - dziesiąta kulka nie trafia w cel wielkości człowieka.

Czy ktos z Was wie czego to może być przyczyna? Czy może to być spowodowane zbyt mocną sprężyną i zbyt dużym ciśnieniem?

Link to post
Share on other sites

Długość lufy nie powinna mieć wpływu, powiem szczerze że nawet na lufie CQBR mam lepszą celność co też potwierdzają inni użytkownicy na forach. Proponowałbym jeszcze raz złożyć komorę może dystanser się inaczej ułożył. W każdym razie długość lufy nie jest tu problemem.

Link to post
Share on other sites

Też tak mi się wydawało Ale czy złe ułożenie dystansera może tak wpłynąć na celność? Strzelałem do tarczy o wymiarach 75x75 cm (figura bojowa 23P jeśli kogos interesuje), stabilna postawa z podpórką, celownik z trzykrotnym powiększeniem. Na 10 strzałów przestrzeliny układały się w obszarze 25-30 cm a jedna czy dwie leciały poza tarczę. Warunki idealne - żadnego wiatru bo robiłem to na korytarzu w robocie. Nie jestem do końca pewien gdzie może leżeć problem. Spróbuję złożyć raz jeszcze i ponownie spróbować. Jak tylko w zakamarkach szafy z gadżetami znajdę sprężynę M130 to postaram się porównać.

A czy wina może leżeć w samej lufie? Na pewno jest czysta, nawet w służbowym muszkiecie tak czystej nie mam. Może te ufy są wadliwe albo coś?

 

Edit:

A czy istnieje szansa, że kulki są za lekkie lub nieodpowiednie? Osobiście uważam, że nie ale może ktoś ma odmienne zdanie?

Edited by miller44
Link to post
Share on other sites

Sam używam 0,3g przy M150 i moim skromnym zdaniem są idealne do tej mocy. Tutaj problem nie leży bo skoro wcześniej celność była dobra na tych kulkach to nic się tu nie zmieniło. Szukaj przyczyny w tym co zmieniłeś, jak komora jest idealnie złożona, to wtedy zostaje sama lufa. Niecodzienny problem dlatego ciężko coś doradzić.

 

Jak masz chrono to zobacz czy masz stabilne fpsy.

Link to post
Share on other sites

W komplecie jest "barrel spacer" - dodatkowa rurka wchodząca pomiędzy lufę zewnątrzną a wewnętrzną. Nie zauważyłem tam luzów ale też się specjalnie nie przyglądałem. Jutro spróbuję to też podkleić jak będzie takowa potrzeba i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Lufa została oklejona teflonem, innej taśmy nie miałem akurat pod ręką. No chyba że duct tape ale to by się za Chiny ludowe nie zmieściło. Nie dało to nic. I się nie dziwię: standardowa lufa ma średnicą zewnętrzną ok. 10mm. Lufa z Deep Fire ma średnicę zewnętrzną (razem z barell spacer) zbliżoną. Różnica była w tysiącznych częściach milimetra. Za to średnica wewnętrzna lufy zewnątrznej (zagamatwane co?) ma ok. 10,2 mm. Czyli tu nie lezy problem; gdyby było inaczej to by taki sam problem był wcześniej.

Cel na odległości ok. 25m, cel wielkości 30x30 cm. Wiatru brak a dwie z dziesięciu kulek nie trafiało w cel - latały jak chciały, czasami wyżej czasami niżej. Za to te co trafiały układały się po całej tarczy, bez żadnego widocznego skupienia.

Uprzedzam - nie jest to wina strzelca ;-) Wiem jak strzelam w pracy więc tez problem nie lezy w tej materii.

Zmiana sprężyny też nie wpłynęła na problem.

Za to stabilność fps była dziwna. Na Biovalach było kilka-kilkanascie fps różnicy aż ni stąd ni zowąd wyskoczłyo o 80 fps mniej. Powtarzało się to co kilka - kilkanaście strzałów. Przy kulkach 0,2 nieznanej mi marki róznica była ok 11 fps ale bez tych dziwnych skoków. Nie wiem już gdzie tkwi problem. Obecnie karabin lezy na "serwisie" i zobaczę co z tego wyjdzie.

 

Edit:

Właśnie był telefon z "serwisu".

Został wymieniony dystanser na nowy.

Skoki fps na kulkach 0,3g: róznica 5 fps. Celność na 10m: cel wielkosci 16x20 cm, wszystkie kulki w celu z czego 8 w kole o średnicy ok 5cm. Dwa pozostałe poza okręgiem ale w celu. Strzelano bez podpórki. Jutro lub pojutrze będzie sprawdzone na większej odległości.

Skoki mogą być wynikiem delikatnego wgniecenia cylindra - wcześniej tego nie zauważyłem. Nowego nie kupię bo są ważniejsze wydatki niż to. Poza tym nie wydaje mi się aby to mogło być aż takim czynnikiem wpływającym na celność.

Edited by miller44
Link to post
Share on other sites

Jak nie zauważyłeś tego wgniecenia oznacza to że jest ono tak małe że nie wpływa na nic. Ja miałem spore wgniecenie i na stabilność fps to nie wpłynęło a tym bardziej na celność. Faktycznie mógł być problem w dystanserze i akurat zgrało się to ze zmianą lufy.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie szczotek silnika. Mam nadzieję, że ktoś z Was miał podobne doświadczenie i coś doradzi.

 

Podczas ostatniego strzelania, w pewnym momencie silnik przestał mieć wystarczającą siłę, aby naciągnąć sprężynę (M150), efekt podobny, jak przy zbyt słabym/rozładowanym akumulatorze. Po kilku próbach przestał reagować całkowicie.

Gearbox sprawdziłem, z mechaniką wszystkow porządku.

Po zdjęciu chwytu pistoletowego (i oczywiście wyjęciu cylindra) przekręciłem o kilka skoków wirnik. Wtedy udało się wykonać cykl (a czasem kilka) i znowu nic. Ponowne "ustawienie" wirnika - ponownie kilka obrotów, chociaż trochę "niemrawych i powolnych".

 

Intuicja podpowiada, że problem jest ze szczotkami. Replika ma już 3 lata i odpowiedni przebieg.

Wymontowałem szczotki:

 

http://oi46.tinypic.com/ay52a.jpg

http://oi50.tinypic.com/2hcjcxx.jpg

 

Obie wyglądają podobnie, to są zdjęcia tylko jednej. Długość ok. 9mm.

 

I tutaj moje pytanie : czy te szczotki mogą być zużyte ? Wygląda na to, że mają jeszcze sporo zapasu długości do ścierania ..

 

pozdrawiam.

 

ps. Silnik jest produkcji Celcius'a, ale to nie powinno mieć znaczenia.

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Czy jesteś w stanie powiedzieć z doświadczenia, co mogło w tym silniku paść ? Co najczęściej pada ?

Chciałbym mieć pewność, że nic się nie da z tym zrobić zanim zamówię cały nowy motor.

 

Napiszę dla potomnych. Jest zwarcie pomiędzy dwoma uzwojeniami. Jak odkryję, w jaki sposób można rozebrać ten silnik, to będę próbował namierzyć problem i naprawić.

Link to post
Share on other sites

Ale jak to możliwe? Skoro normalna lufa ma 6,04mm to ciaśniejsza lufa powinna dawać lepsze osiągi niż stockowa. To się nie trzyma kupy.

 

Edit:

Według tego co jest napisane na forum systemy to nic mi się już nie zgadza. Niby lufy precyzyjne ale najlepiej jakby wcale ich nie było...

Edited by miller44
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...