Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest gecko123

Też mnie to ciekawi, gdzieś na forum ktoś pisał, że to kosztuje 200 zł. Myślę, że te silniki nie są niczym wyjątkowym i trzeba poszukać coś o przewijaniu małych silników elektrycznych na forach modelarskich, ja chyba tam zasięgne języka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

mam problem z niedziałającym boltcatchem. Mianowicie nie trzeba go w ogóle wciskać czyli działa to tak jak w normlanym elektryku po wsadzeniu naładowanego magazynka można już strzelać bez wciskania. W serwisie chcą mi wymienić Electronical Control Unit. Czy aby na pewno konieczna jest wymiana całego ECU? Wszystko działa jak powinno oprócz tego boltcatcha który wydaje się być cały czas wciśnięty. Nie jestem pewien ale elektronika to chyba kopia A&K.

 

Proszę o radę co robić w tym wypadku :icon_smile:

Pozdrawiam

 

Problem rozwiązany.

 

Dla zainteresowanych: Nie trzeba zmieniać całego ECU.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dostałem już spowrotem mosfet skrócony w ASG Shop. Muszę zrobić jeszcze małą kosmetykę kabli i po weekendzie wrzucę tu małą foto-relację i opis tego co zostało zrobione.

 

Masz juz te fotki? bo też się do tego przymierzam a che zobaczyć czy warto i jak to wygląda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy ktoś może dać namiar na konkretną osobę/firmę, która jest w stanie naprawić (czyli pewnie przewinąć) silnik do PTW? Chodzi mi o kogoś, kto już to robił i wie o co biega z tym konkretnym typem silnika.

Goren, w Wawie masz Centrum Militarne. Pełny serwis PTW i przy okazji przewijanie silników za grosze.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam do was małe pytanie . Posiadam MAXa ver 2008r i chciałem w niej zmienić silnik . I tu pojawia się pytanie który silnik jest lepszy czy ten od Super Maxa ver. 2012r czy od FCC 2.5 .

 

 

Z góry dzięki za odp.

 

Z tego co się orientuję to oba nie są jakoś specjalnie rewelacyjne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Mam pytanie czy ktoś z Was może już coś próbował z przerobieniem elektroniki. Chodzi mi o naprawianie na własną rękę albo zna jakiegoś człowieka, który może zastąpić oryginalną na jakiś własny twór który robi tą samą robotę bo moja padła mi już drugi raz i troszkę mi szkoda kasy na ten pakiet naprawczy.

 

Czy mógłby ktoś wrzucić fotkę takiego skróconego mosfeta przez ASGshop?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz bezawaryjnej repliki to polecam ak47 od cymy. Są niezniszczalne.

 

Natomiast co do systemy to właściwie użytkowana, czyszczona i dbana potrafi zaskoczyć długą żywotnością. Z drugiej strony jest to na tyle skomplikowane, ze dla przeciętnego zjadacza kulek przyzwyczajonego do pancernych aegów, jest to trudna procedura. Na pewno obsługa wymaga więcej czasu, aby osiągi były zadawalające. I nie chodzi tutaj tylko o wrzucenie mocniejszego cylindra :icon_smile:

 

To mówiłem ja - posiadacz petki przez lat 3 chyba.

Edited by TBM
Link to post
Share on other sites

Ptw rozbiera się szybciej, łatwiej i przyjemniej niż dowolnego aega. Ktoś kto nigdy replik nie rozbierał szybciej rozłoży i złoży PTW niż aega. Nie ma zabawy z podkładkowaniem, trzymaniem wszystkiego żeby nie wystrzeliło, PTW składa się jak klocki.

 

Tak na prawdę z czyszczenia to trzeba standardowo czyścić lufę i co kilka tysięcy cylinder. To tyle jeżeli chodzi o dbanie o PTW :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma co wrzucać. Mosfet jest po prostu skrócony o około 1cm. I tyle.

 

Co dokładnie masz na myśli pisząc, że "elektronika padła"?

 

myślałem że jest dużo mniejsze :)

 

PTW mam prawie 7 lat ale niestety padła mi już po raz drugi przepalił się bezpiecznik i znalazłem przetarte kabelek sygnałowy ale wymiana i naprawa kabelka nic nie dała

 

Jak chcesz bezawaryjnej repliki to polecam ak47 od cymy. Są niezniszczalne.

 

Natomiast co do systemy to właściwie użytkowana, czyszczona i dbana potrafi zaskoczyć długą żywotnością. Z drugiej strony jest to na tyle skomplikowane, ze dla przeciętnego zjadacza kulek przyzwyczajonego do pancernych aegów, jest to trudna procedura. Na pewno obsługa wymaga więcej czasu, aby osiągi były zadawalające. I nie chodzi tutaj tylko o wrzucenie mocniejszego cylindra :icon_smile:

 

To mówiłem ja - posiadacz petki przez lat 3 chyba.

 

 

no co TY :)

Edited by skrzeczu2
Link to post
Share on other sites

Po roku użytkowania PTW jest o wiele mniej awaryjna niż AEG. Łatwiej się rozbiera GB i cylinder, okablowanie wymienia się również łatwo. Była nawet raz porządnie zalana, nic się nie stało. Części zewnętrzne o wiele mocniejsze niż w AEGach pokroju G&P, KWA. Do tego moją petke kupiłem jako używke, dlatego historie o awaryjności PTW wkładam pomiędzy bajki :icon_wink: Zero problemów z magazynkami i podawaniem, skupienie i zasięg w stocku lepsze niż tuningowane AEGi z dobrymi preckami. Może ja trafiłem na szczęśliwy egzemplarz ;)

Edited by Gecko123
Link to post
Share on other sites

Skrzeczu - fotki tego mosfetu są identyczne jak produktu E-tiny (http://www.etinyhk.com/product/tiny-power-unit/). Mieliśmy jeden w teamie dość mocno katowany prawie 2 lata, bez żadnej awarii. Opinie o nim są raczej pozytywne.

Możesz kupić go we francuskim sklepie http://www.powair6.com/index.php?id_product=1715&controller=product&id_lang=1. Cenowo wychodzi podobnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...