Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń boczna dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

usilowalem jakos przytroczyc mp7. Ni huhu nie bylo i wogodnie, a to mala i kompaktowa bron w porownaniu z mp5m czy nawet skorpionem. Gdzie to nosicie?

 

Pierwszy post. Jest tam kilka fotek gdzie trochę widać:

 

http://forum.wmasg.pl/topic/110769-zawieszenie/

 

Kabura dedykowana LL - ale teraz jest prawdziwy wysyp chyba nawet lepszych kabur.

Na drugim udzie ładownica potrójna na krótkie magi - ta akurat Eagle'a do klamek ale pasuje idealnie.

Nie ma żadnych luzów, bujania itp. Choć nie jest to zestaw "biegowy".

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

No i mp7 sporo mniejsze i lżejsze od mp5 jest, co też jest istotne.

 

Miałem ostatnio na serwisie kilka aepów cymy (glocki, bereta i 1911) i wrócił mi sentyment do beretty. Mocno sie zastanawiam czy nie zastąpić skorpiona taką beretką cymowską - po założeniu lipo śmiga to to elegancko, a zawsze to mniejsze, lżejsze i we cholerę gotowych kabur pod to jest.

Link to post
Share on other sites

30m moze i sie uda osiagnac, ale sensowne FPSy bez HPA moze byc ciezko. Z tych dwoch wybralbym mp5. Jak AEPa, to juz lepiej cymoklocka. Ja osobiscie uzywam mp7 tylko zeby pouzywac kulek z naswietleniem, gdzie niskie fpsy sa plusem :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

No i mp7 sporo mniejsze i lżejsze od mp5 jest..

To prawda ale pytanie było o MP5k. :icon_wink:

 

Główna różnica pomiędzy nimi to, jak już zwrócono uwagę ta, że MP5k jest normalnym AEGiem a MP7 nie.

To znaczy, że dla jego dobra, nie warto wyciskać więcej z AEPa niż daje stock.

Można wymienić lufę i doszczelnić cały układ ale na tym koniec.

Ja osobiście nie lubię MP7 ze względu na ergonomię.

Co prawda, jest ładny ale.. bez sensu.

 

Natomiast, ogólna zasada przy doborze "boczniaka" sprowadza się do tego, jak gramy snajpą.

Czyli, kiedy chcemy korzystać lub kiedy może się nam przydać replika boczna.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

No ja kiedyś pobiegałem z swd oraz cm041k jako boczniak. Jak to poważyłem to prawie 9 kg razem te repliki ważą + do tego magazynki i kulki (swd około 6 kg z lunetą, cm około 2,7kg z założonym kolimatorem jeszcze).

 

Wygodniej zdecydowanie z klamką z uwagi na mniejszy ciężar to raz, kaburę i wygodne wyciąganie to dwa, brak "majtania" repliki bocznej (mp5 miałem na bungee :icon_neutral2: ), przewaga na korzyść klamki to także magazynki, bo do cymoglocka, można klika magazynków zabrać (nawet te krótkie po 30 kulek) i jeszcze mamy ogień ciągły, przy niskiej masie i wygodzie przenoszenia (małe gabaryty magazynków).

 

Mp5 pod tym względem jest fajne, bo miło pojechać z 65 czy 100 kulek w midcapie, ale przenoszenie tego to już się robi sztuką (ja wtedy miałem 6 czy 7 magów do mp5, + 4 magi do swd, bo nie znałem terenu oraz chciałem przetestować sobie co i jak, to w dodatku przy chestrigu była masakra - jeszcze pasa patrolowego nie miałem ).

 

Klamka o niebo wygodniejsza - fakt, że z klamki (cm 122) strzelę na 30 m jako boczniak, a z mp5 moge siać na 60 m, ale nie wiem czy to takie ważne w airsofcie. Myślę, że klamka wystarczy, a 4 czy 5 magów do klamki załatwia sprawę raczej :icon_smile:

 

No i fakt, że trzeba myśleć czy na 40 m wyjąc boczniaka czy "ryzykować" ze snajpy.

 

Raczej i cymoglokiem do tych 40 m się dociągnie jak zbytnio nie wieje i warunki terenowe pozwalają.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

No ja to nie kapuję tu jednej rzeczy. Bo temat jest. Boczna broń dla snajpera. Boczna broń dla snajpera to jego team mate. A sam snajper się rozumie. Powinien mieć przyzwoitą dziewiątkę pod ręką. Kupowanie jakichś MP-piątek do pomocy że jako snajper. To chory pomysł.

Snajper dźwiga jakieś jakieś 6 - 7 kg. Nawet ten AEG-owy. I jeszcze do tego zawiesza sobie na szyi dodatkowe 2 kg. Żeby czuć się lepiej.To po cholerą mi jakieś MP5 do kompletu które zanim wyciągnę to mnie gość z byle jakiego pistoleciku odstrzeli ? Bo zrobił to szybciej ?

MP5 do strzelania po chałupach. Snajperowi w niczym nie pomrze. A może bardzo zaszkodzić.

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A się powymądrzam trochę żeby dać znać, że żyję ;)

 

Pierwsza sprawa to co kto rozumie przez "snajpera" w Airsofcie. Ta jakże prosta a równocześnie złożona kwestia egzystencjalna powinna być podstawa wszelkich rozważań na temat sensu posiadania samej "broni" bocznej przez podmiot dyskusji, jak również winna być podstawą rozważenia rodzaju, rozmiaru, wagi i skuteczności tejże.

 

1) "Samotny wilk" - najczęściej "widziany" oczyma wyobraźni ASGejów rodzaj strzelca, samotnie przemierzający pole walki, zakopujący się w trawie i zwierzęcych odchodach celem uniknięcia wykrycia przez przeciwnika. Czekający przez kilka godzin na oddanie jednego, decydującego o losach świata, wolności lub ersoftowej nawalanki, strzału.

 

W takim wypadku tylko klamka coś co pozwoli upolować obiad lub zabrać ze sobą do respa jednego czy dwóch przeciwników. Z reguły i tak w tego typu działaniu wskazany jest do towarzystwa spoter.

 

2) "DM" (Depeche Mode lub jak kto woli Designated Marksman czy jak go tam jeszcze zwą np. Strzelec wyborowy. - element oddziału, robiący za zwiadowcę lub dalekosiężną wieżyczkę obronną. Porusza się z kumplami, robi w normalnym tempie kilometry, zajmuje pozycje razem z oddziałem w budynkach, dziurach, na wzniesieniach itp wspierając resztę oddziału.

 

W takim wypadku "broń" boczna przestaje być boczną a zaczyna być główną i to karabin snajperski/wyborowy zaczyna być "drugą" w kolejce do użycia "bronią". Dojście do strefy walki, zajęcie pozycji - to często dość dynamiczne fragmenty dnia i tu lepiej mieć w łapkach PMa albo po prostu karabinek. Sama "snajperska robota" to kawalątek działań i wtedy można sobie wyjąć z plecaka, walizki, worka, kieszeni snajperkę i jej użyć. Potem znów trzeba się "urwać" i wrócić do "domu" gdzie tez lepiej sprawdzi się PM/karabinek.

 

Dlatego w 90% przypadków mniejszych i większych ersoftowych imprez lepszym wyborem będzie coś takiego jak PM czy karabinek. A jeżeli ktoś używa jako argumentu problemu wagi i "zawieszenia" to albo powinien zacząć chodzić na siłkę. albo zmienić hobby albo jego półkę. I wcale nie piszę tu o potrzebie zrobienia masy i rzeźby Arnolda S. w czasach jego świetności ale o zadbanie o kondycje na tyle, żeby te 3-5 kg nie robiło problemu.

 

W dawnych dobrych czasach nosiłem dwie eMki - AR który zabijał poniżej 40 metrów wszystko w co trafiał, i zwykłe M4 od ICSa z 330 fpsami. Nigdy nie miałem problemu, żeby to wziąć na garba i zanieść tam gdzie była potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Thorem - boczna powinna być skuteczna i szybka do dobycia/użycia.

 

Kiedys nosiłem Fn2000 na szelkach na plecach - przydawal sie i w miare szybko sie go zdejmowalo ale byl dosc ciezki.

 

Potem cymoglock - ale za malo kulek w magu zeby samemu posiac na 2-3 osoby, no i skuteczny jest raczej na te 15 m a nie 30-40.

 

Spectra czyli FN SMG - ale srednia komore hopa ma i jest dosc zawodna, plus długi wąski mag przeszkadza i ryje w ziemi...

 

Potem dla jaj wzielem uszkodzone G36C i zaczełem odchudzać co tylko się dało... Komora do auga poprawiła znacznie jakość hopa, troche malowania, troche dziabania lutownicą i wyszła bardzo lekka i skuteczna paskuda idealna na lewą kabure. Plusem jest hicap, możliwość zamontowania kolimatora na aluminiowym korpusie (orginalna szyna ris poszła precz).

W przdnim chwycie lipek nawet 11.1 800 mAh wchodzi, lufa 10 cm jak w spektrze też styka...

 

Jedyny problem to przerobić duża kabure na lewą strone. Nosze to na zawieszeniu jednopunktowym i jest to mega przyjemne.

 

Dzięki zawieszenie jednopunktowemu można nawet z tym biegać jak zwisa.

W kaburze nie musi być zapięte - zawieszenie dobrze stabilizuje.

 

 

jRXWwdJ.jpg

 

Więcej fot i porównanie do FN-SMG:

https://imgur.com/a/Z7Mu3

Link to post
Share on other sites

Ogólnie stylizacja rozpoczeła się właśnie na WH40k ale nie mam czaszek zeby przymocować ... nawet futerko próbowałem gdzieś dorzucić ale średnio to wyglądało ... Raki bardziej rust wyszedl pod apokaliptyczny klimat.

 

Ogólnie to jest na lewej dużej kaburze, bardzo wygodnej - ja tak co tydzien latam z ta boczną.

Boczna zawieszona na jednopunkcie - tak ze jak potrzebuje ja schowac na szybko to po prostu mi zwisa i zbyt nie przeszkadza, jak zdaze ja wlozyc do kabury - to nawet nie musze zapinac bo przez jednopunkta stabilnie sie tam trzyma.

 

Jak zblizam sie gdzies gidzie moze byc cqb to po prostu odpinam kabure i zwisa mi.

Wyjecie to kwestia zarzucenia snajpy na plecy i wyciagniecie gietki - 1-2 sekundy. (albo celuje lewą zapierając się jednopunketem).

 

Doszedlem do momentu ze magazynek nie podaje i musialem zmniejszyc napiecie lipola ... bo 11.1 dzialal tylko na semi na zebatkach 13:1 i tlokiem z tylko 10 zebami.

 

Wage na pasie ledwo sie czuje.

 

Ja ogolnie od paru lat cwicze strzelanie lewa reka na szybko, a jak mam czas tak jak pisalem zarzucam maina na plecy albo z boku i ide z gietka.

Ja wszystkie repliki mam bulpopowe (aug, fn2000) więc problemu z majtającą sie po ziemi lufą raczej nie mam.

 

ps. Skórę na chwycie to teraz mam na gietce i obu augach ... Mega fajnie się to tak trzyma.

Edited by Kocur666
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 year later...

Zakupiłem niedawno te mp7 od umarex/vfc i powiem że jest bardzo dobrze przy 330 FPS na 0.2 i kulkach 0.32 daje radę na ok 45m z bardzo dobrym skupieniem na lipo 11.1 ma szybkostrzelność na poziomie 28 k/s. Magazynki mieszczą onad 100 kulek a do tego dokupiłem kaburę typu wieszak i dobycie repliki jest baaardzo proste i szybkie. Do tego ssg-10 którego teraz używam waży około 2,7 kg z lunetą tak więc snajperek można dać na plecy i biegać bez problemu z mp7. Wyszło drogo ale waga 1665g mp7 przy jego osiągach warte ceny. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...