Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń boczna dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko zalezy od preferencji uzytkownika.Jak dla mnie przy 196 cm wzrostu to nie problem.A replika z tlumikiem ma b.dobre osiagi.A tlumik mimo ze nie spelnia tak naprawde swojej funkcji to odglos strzalu jest znikomy. Jak ma mozliwosci to niech sprawdzi a jak nie to cos malego porecznego, cichego bez BB.

Link to post
Share on other sites

tlumik mimo ze nie spelnia tak naprawde swojej funkcji.. ( oraz ) cichego bez BB.

Akurat w Socomie jak w żadnej innej replice tłumik redukuje odgłos strzału niemal zupełnie - już kilka metrów za wylotem lufy prawie nic nie słuchać. Co więcej Mk.23 nie ma BB wbrew temu co sugerujesz - czy aby napewno wiesz o czym piszesz..?

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Panowie mowa o STTi .Moj blad ze od razu nie napisalem o czym mowa. Labert napisalem przeciez ze tlumik tlumi mimo ze w tym modelu sluzy jako przedluzenie lufy.Jest to kawal klamy ale jestem zdania ze warto to miec przy sobie jako b.boczna . Nie ma BB ale kule nosi celnie,(0,30) daleko i cicho. Mimo gabarytow ja polecam jako boczniak dla snajpera .

Link to post
Share on other sites

Z klamkami to jest trochę tak, że są te firmowane przez TM i.. reszta. :icon_wink:

Właśnie dla tego idea klamki od TM bardzo mi się podobała. :)

Czy do Mk.23 TM można dobrać inny, mniejszy tłumik? Ja wiem, że model TM ma nietypowy gwint. Ale czy spotkaliście się z tłumikami do podobnych klamek na przykład w wykonaniu Silesi? Jeśli dex zupgradował gotowca. To może krótszy model tłumika z przegrodami też będzie dawał radę?

Link to post
Share on other sites

@Aurendil:

- tłumik do Socoma ma typowy i najczęściej spotykany gwint lewoskrętny 14mm, czyli każdy inny tłumik będzie pasował ( z tym samym gwintem ),

- "ersoftowe" tłumiki nie mają przegród rozprężnych - tu wystarcza odpowiednia pianka i jej "komorki",

- tłumiki "silesii" są.. średnie.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

@Aurendil:

- tłumik do Socoma ma typowy i najczęściej spotykany gwint lewoskrętny 14mm, czyli każdy inny tłumik będzie pasował ( z tym samym gwintem ),

...

Nasuwa się pytanie:

 

...czy aby napewno wiesz o czym piszesz..?

 

Bezedura. Tłumik w SOCOmie jest nietypowy, 16mm. W dodatku PRAWOskrętny.

 

Dokładnie tak! Posiadam SOCOMA od TM i nie pasuje do niego żaden typowy tłumik bez przejściówki.

Można jedynie pokusić się o odkręcenie tej części tłumika z gwintem i dopasowanie jej do innego mniejszego. Choć ja tego nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

Nie mów.. Udało Ci się znaleźć powód do przytyku? I potrzebowałeś na to tydzień?!

Cóż, jak widać, każdy ma osiągnięcia na miarę własnych możliwości.

 

A propos tłumika, żeby "mądry" nie musiał gimnastykować się z nurtującymi go pytaniami;

Mam dwa takie tłumiki - jeden od Socoma a drugi od P90 ( oba TM i oba wyglądające identycznie ).

Napisałem mając w pamięci, że ten drugi używałem z różnymi replikami - stąd skrót myślowy, że oba mają identyczne gwinty. Swoją drogą to śmieszne, że tak nie jest, o ile tak nie jest..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Pozwólcie, że wtrącę swoje "trzy grosze", moim zdaniem najlepsza "broń boczna" dla strzelca wyborowego to DOBRY obserwator (celowo, ze względu na temat "Sorry", nie używam określeń "snajper" i "spotter"). :maniak_OK:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

@Aurend

Czy do Mk.23 TM można dobrać inny, mniejszy tłumik? Ja wiem, że model TM ma nietypowy gwint.

Witam

Osobiście zrobiłem tak:

- rozkleiłem tłumik od stti

- wywaliłem wnętrze,

- skróciłem o połowę,

- w środku porobiłem piankowe przegrody na trzpieniu z rurki pcv średnicy ok. 1,5 cmm oczywiście dociętej na odpowiedną długość i perforowanej tak gęsto jak to możliwe (zastanawiałem się nad zastosowaniem sprężyny zamiast rurki jednak... tłumik jest sklejony więc wygrała bardziej sztywna konstrukcja).

- całość skleiłem.

Dzięki temu "snake" zyskał na kompaktowości, całkiem dobrze wygląda i nadal jest bardzo cichy.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie takie śmieszna wcale, w oryginale mamy gwint 16mm prawy więc i w replice taki jest.

Czy zamontowanie przejściówki spowoduje pogorszenie właściwości "wyciszających"?

 

najlepsza "broń boczna" dla strzelca wyborowego to DOBRY obserwator (celowo, ze względu na temat "Sorry", nie używam określeń "snajper" i "spotter"). :maniak_OK:

Czyżby nieśmiała próba wywołania ciągnącego się na 4 strony flameu tyczącego się "snajperstwa w ASG"? :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
(...) Czyżby nieśmiała próba wywołania ciągnącego się na 4 strony flameu tyczącego się "snajperstwa w ASG"? :icon_mrgreen:

Broń Boże, niczego takiego nie miałem w zamiarze... :maniak_jezyk2:

 

(...) Tamtym postem sie nie przejmuj, Powały nie znasz? :icon_biggrin:

No właśnie... :wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Pytanie.

 

Szkolę się bardziej do pracy zespołowej (wiadomo, snajper nie działa samotnie). Jeżeli działamy w grupie większej niż jedna osoba - jakiego boczniaka powinienem wybrać? Wiecie, póki co latam z hukowcem - dla efektu, ale co wybrać na dłuższą metę?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...