Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynek od MP5SD3


Recommended Posts

Ludzie potrafią być śmieszni. Wszystkie magi typu low-cap, real-cap, mid-cap, hi-cap zostawiają jedną lub nawet kilka kulek. Powód? Do komory HU kulki prowadzi taka wystająca szyjka, a w niej nic nie dociska kulek do góry ( do komory ). Przykładowo w już nie moim R6 WELLa zostawało 5 kulek, zresztą tak jak we wszyzstkich aegach zostają. Rozumieta :> ?

Link to post
Share on other sites
Wszystkie magi typu low-cap, real-cap, mid-cap, hi-cap zostawiają jedną lub nawet kilka kulek.

 

Nieprawda, nie wszystkie.

 

Przykładowo w już nie moim R6 WELLa zostawało 5 kulek, zresztą tak jak we wszyzstkich aegach zostają.

 

To zawsze zostają wg. Ciebie czy tylo w aeg? Tak się składa, że mówimy o broni sprężynowej, wskazuje na to chociażby nazwa działu.

 

 

Więc pomyśl, zanim jako znawca z 29 postami na koncie i miesiącu bycia zarejstrowanym skwitujesz kogoś słowani:

Ludzie potrafią być śmieszni.
Link to post
Share on other sites

@Ariel_

1. Co smiesznego w tym temacie?

2. Nie we wszystkich magazynkach zostają kulki. Mój mag od MP5SD3 podaje wszystkie kulki.

3. Wg mnie używanie terminów "low-cap", "hi-cap" itp. w stosunku do replik sprężynowych jest chyba mało sensowne zważywszy na fakt, że zazwyczaj do repliki sprężynowej jest dostosowany jedynie jeden magazynek o okreslonej pojemnosci - nie ma dla niego mniej lub bardziej pojemnej alternatywy.

@qwmx

1. Jak już wspomniałem mój mag do MP5SD3 podaje wszystkie kulki więc rozkręć maga i sprawdź, czy nie jest w srodku brudny. Może po prostu sprężyna jest już stara i straciła swą moc. Ewentualnie przesmaruj magazynek.

2. Ilosć postów wcale nie swiadczy o doswiadczeniu.

Link to post
Share on other sites
Wiem co mówię. Tak więc inny przykład: w low-capie XM-177e2/M16 Cyber Guna zostają 3 kulki. qwmx jesteś taki PRO a nawet firmy repliki nie napisałeś....

 

Na podstawie dwóch low-capów wyciągasz ogólne wnioski i uważasz że to jest poprawne. Ciekawy sposób wyciągania wniosków. Interesujące, że znam repliki które podają do końca, tak samo w pkt. 2 swojej wypowiedzi napisał Pietraszka, więc może nie wciskaj nam uparcie takiego kitu, zwłaszcza że opartego na jakimś miałkim wnioskowaniu.

 

A producenta repliki nie napisałem, fakt. Aczkolwiek skoro ty jesteś taki pro to mógłbyś się domyślić, że najpoplularniejsze springi MP5SD3 produkuje UHC (swoją drogą MP5SD3 akurat ja znam tylko z UHC). Dla przykładu Pietraszka domyślił się tego, Ty nie.

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję, sprężynowa replika UHC jest bodajże jedyną dostępną w Polsce MP5SD3 (nie biorę pod uwagę żadnych tanich replik i takich tam, po prostu nigdy na oczy - czy to na żywo czy w internecie nie widziałem innej), więc MI nietrudno było się domyslić :)

A co do Twojego argumentu Ariel_ o tym, że w magu nie ma co popchnąć kulki do końca - gdybys widział magazynek do MP5SD3 to zauważyłbys, że element popychający kulki minimalnie WYSTAJE z szyjki, więc nie ma siły, żeby jakas kulka w szyjce została. Nie możesz powiedzieć, że w absolutnie WSZYSTKICH magach zostaje kulka. A skoro wszystkie inne kulki są normalnie podawane, i zostaje tylko jedna, to obstawiałbym jaki problem ze sprężyną. Bądź też ułamał się fragment popychacza kulek, wynikiem czego nie dociska ostatniej kulki odpowiednio mocno.

Link to post
Share on other sites

Witam,

dziś jeszcze raz przyjrzałem się temu problemowi w swojej replice.

na dwóch magazynkach występuje ten sam problem, oba magazynki mają ten popychacz kulek cały, sprężyny też są w nich raczej zdrowe, a jednak ostatnia kulka nie jest pobierana. Przy replice obróconej do góry nogami oczywiście podaje, ale to raczej oczywiste.

Gdy w magu zostaje ostatnia kulka, a ja przeładuję, nie jest ona wystrzelona. Bliżej się przyglądając zauwyżłem jeszcze iż po naciągnięciu sprężyny i zwolnieniu nie zawsze rączka przeładowywania trafiała do samego końca co skutkowało niepełnym przesunięciem się tego 'wichajstra' co kulki zabiera z maga. Jednak gdy przeładowywałem pilnując tego i dopychając rączkę do końca kulka i tak nie była podawana.

 

Problemu wygląda na to że należy szukać po stronie repliki. Macie jakieś pomysły? Być może należało by ją przesmarować silikonem? Tylko jesli to sprawa smarowania dlaczego problem jest tylko przy ostatniej kulce.

Edited by qwmx
Link to post
Share on other sites

Nowe odkrycie w temacie, gdy podczas przeładowywania dociskam magazynek do góry broni to przeładowuje i pobiera kulkę. Może więc jakiś patent na to by magazynek 'wyżej wisiał' na zaczepie do magazynka? Czy to możliwe żeby zużyło się coś w zaczepie do maga?

Link to post
Share on other sites
Czy to możliwe żeby zużyło się coś w zaczepie do maga?

Człowieku, to jest jak najbardziej normalne zjawisko w tym springu, daruj sobie tą jedną kulkę...miałem tą giwerkę przez kilka miesięcy i jakoś ta ostatnia niewylatująca kulka nie była takim wielkim problemem... Jak tak ci na tym zależy, to zrób jak napisał Militarius, to powinno pomóc, tyle że wtedy pojemność magazynka zmiejszy się o 1 kulkę. Czyli wyjdzie na to samo. Jeśli twierdzisz, że po dociśnięciu maga pobiera ostatnią kulkę, to może wsadź w gniazdo magazynka razem z magiem kawałek papieru, ja tak robiłem jak mój R6 nie pobierał kulek od hajów z CA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...