Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie:

Jak wygląda sprawa z plecakami , ktoś mi kiedyś powiedział że w Namie były już Alice Large , z tego co wyczytałem weszły na powszechne wyposażenie w 75 ?

Jakie plecaki mieli wojacy w namie?

2 sprawa to Radiostacja , czy ktoś mógłby podać mi model , chciałem zrobić przekręt aby kupić samą skrzynkę , wsadzić do niej fale PMR , tylko problem jest z słuchawką.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie:

Jak wygląda sprawa z plecakami , ktoś mi kiedyś powiedział że w Namie były już Alice Large , z tego co wyczytałem weszły na powszechne wyposażenie w 75 ?

Jakie plecaki mieli wojacy w namie?

2 sprawa to Radiostacja , czy ktoś mógłby podać mi model , chciałem zrobić przekręt aby kupić samą skrzynkę , wsadzić do niej fale PMR , tylko problem jest z słuchawką.

 

 

 

 

Ktoś Ci bzdur naopowiadał z tymi alicjami. Odpowiadając na twoje pytanie wojacy w namie używali całej gamy plecaków.

Zaczynając od

-Lekkiego (jak mnie pamięć nie myli były 3 typy)

-Tropikalnego

-Górskiego M-1951

-ARVN

-Plecaka CIDG (to lokalna produkcja i też kilka wersji)

-Plecaka SOG (to lokalna produkcja podobnie jak z CIDGiem)

-Tornistry USMC

Widuje się też plecaki stosowane przez VC i NVA ale to już takie extrim

 

Teraz polecimy radia

Nie będę się rozpisywał bo to obszerny temat. Wypisze Ci te podstawowe

PRC 10 (to raczej okres doradców czyli przed wojną)

PRC 25 ( początek wojny choć są teorie że dotarła do vietnamu w bardzo małych ilościach)

PRC 77 (następczyni PRC 25 była do samego końca)

Reasumując jeśli chcesz robić postać RTO to tylko z radiem PRC 25 lub 77 bo PRC 10 to sobie możesz na półkę postawić.

Link to post
Share on other sites
Chciałem zrobić przekręt aby kupić samą skrzynkę , wsadzić do niej fale PMR , tylko problem jest z słuchawką.

 

Powiem ci że jest to wykonalne. Przez święta zrobiliśmy tak właśnie prc25 i prc6(a konkretnie brat-użytkownik marcu) Podłączyliśmy pod słuchawkę głośnik z słuchawek bodajże komputerowych i mikrofonik. Jest trochę zabawy z przerabianiem przełącznika bo to jest bardzo stary typ. Samą radiole w prc25 musisz trzymać poza puchą(np w torbie na anteny) bo działa ona jak ekran(czy coś takiego)-odbija fale. Z kolei w prc6 niema takiego problemu

 

Jeśli byś chciał słuchawkę okresową do prc25, to mam taką na sprzedaż. Tyle że 130zł bo działająca i świetny stan.

 

PRC10 można spotkać do 1966 dywizjach piechoty.

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo:)

 

Dobra wiec podsumuje moje zaplanowane zakupy:

TCU III kopia

Jungle boots kopia

Szelki m56 2 ładownice na magi do m14 przystosowane do m16 , 2 manierki , bagnet m7 , cargo , kabura m1 + colt 1911

Chełm m1 + pokrowiec

Latarka kątowa

Bandolier

2x Granat m26 (kopia)

1x Granat z białego fosforu M34 (kopia)

M16VN TM + 6 krótkich real capów.

 

To na początek , z powodu niezbyt wysokiego funduszu.

Coś zmienić??

Edited by Tymbark
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być to postać riflemana to tak:

Spodnie tcu firmy mfh wariant sprany, bluzę oryginalna możesz zapodać- chodzą w granicy 100zł. Jungle są teraz oryginałki na allegro http://allegro.pl/item868531345_orginalne_...usa_jungle.html Radził bym w nie zainwestować puki są dostępne.

 

Oporządzenie tak jakie jak piszesz będzie okej. Colt z kaburą ci niepotrzebny. Hełm m1, pokrowiec i guma na hełm BEZ ODBLASKÓW. Możesz sobie kupić jeszcze ręcznik, nawet holenderski na 21 zł na rangershopie. Granaty okej, bandolier i latarka też, tyle że latarka bez osłonek koło włącznika.

 

No i kup m16a1 g&p lub m16 ca. I nie zaczynaj od kupowania karabinu bo potem ciężej będzie ci kupić sprzęt, z własnego doświadczenia wiem że jak ma się już giwerę to się z nią lata i zapomina się o szpeju :D.

 

I masz już zajebistą postać.

Link to post
Share on other sites

a reprodukcja bandoliera na magi od Garanda?? ostatnio chyba pojawiła się na Vest.pl w dziale rekonstrukcje ?

 

 

 

Obawiam się że w bandolier od garanda to magi 20rd Ci się nie zmieszczą.

Przede wszystkim bandolier do garanda jest przeznaczony do przenoszenia ludek z amo a nie magów przez co ma mniejsze przegrody.

Co się tyczy cen to same bandoliery są w miarę tanie za to magazynki już niekoniecznie.

Plecaki najszybciej znajdziesz na ebayu. Będzie to jednak parę złoty kosztowało choć i tak ceny spadły strasznie (kurs$). Najbardziej koszernym plecakiem będzie tzw lekki to taki jak ktoś zamieścił link parę postów wyżej. Będzie on pasował prawie do wszystkiego co byś nie robił. Czy to będzie zwykły piechociarz czy lurps to pasuje. :twisted:

Link to post
Share on other sites

Jungle kup oryginały, te kopie za 150zł to cię obetrą do kości a oryginały to koszt do 300zł, garnek na start to wystarczy z lat 80 a magazynki kup mid capy, jeśli zależy ci na metalowych to g&p a jeśli nie to king armsa, szczególnie polecam te drugie. A i jeśli nie kupiłeś jeszcze repliki to inwestuj w g&p, najnowsza seria emek jest świetna.

Link to post
Share on other sites

Albo może na innych forach do zemdlenia był wałkowany temat "Nie mam sprzętu i kasy na niego, jestem zbyt leniwy umysłowo żeby na necie poczytać o podstawach podstaw, ale chce robić vietnam. Pomóżcie". Na tym forum to chyba rzeczywiście debiut.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...