Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Siemanko

 

Btw. ma ktoś może jakąś ciekawą wizję oporządzenia jeśli chodzi o m60 gunnera?

 

Posiadam już:

- oporządzenie m56 (trzy manierki, cargo, bagnet m7, ladownica, pas, szelki)

- kabura razem z coltem

- przeciwodłamkówka m69

- dwa m67

- maczeta

- jak narazie tylko 50szt ammo na tasmie...

 

Oczywiści chodzi o zwykłego GI

Przy okazji byłbym wdzięczny za info o taśmie w dużych ilościach :D

Sezon zbliża się już małymi krokami więc trza sie szykować :-F

Edited by Grabek
Link to post
Share on other sites

062ff7c387568849med.jpg

 

 

Myślę ze maczeta Ci niepotrzebna tak samo jak bagnet, Wątpię że gunner m60 uganiał by się jeszcze z cięciem kszaczorów mając 11kg w rekach. Hełm widzę że masz więc okej. No i tak jak piszesz duuuużo taśmy. Spytaj na www.demobil.pl ostatnio miał ale dość drogo.

 

Ja kiedyś montując sobie postać gunnera zrobiłem to tak:

 

Hełm z szczoteczką do czyszczenia borni i płynem do czyszczenia broni za gumą.

Oporządzenie ustawiłem tak aby leżąc nic mi nie przeszkadzało. Z tyłu buttpack, obok 2 manierki po 2 stronach, potem na pasie zaraz obok manierek kompasówka i z boku na pasie zawieszone kilka granatów, w miejscu zaczepienia pasa z szelkami z przodu powiesiłem samą manierkę na karabińczyku aby mieć szybki dostęp. Do tego 3 taśmy, mundur nieobszyty i buty. Aha i m60 powiesiłem na dziwnym tworze jakim jest paracord owinięty ręcznikiem i taśmą izolacyjną. Całość wyglądała nawet fajnie

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/item875689927_tasma_luski_bcm.html

 

http://allegro.pl/item875289319_lacznik_do..._x_51_308w.html

 

http://allegro.pl/item880688771_pociski_ro...zt_carskie.html

 

http://allegro.pl/item881447059_dekoracyjn..._nato_m_60.html

 

Chopie do dzieła. Ja z duuuużo gorszych części a ze 2 metry ładnej taśmy złożyłem

Można tez taniej kupić, to są takie z 1 rzutu z allegro.

Edited by Dżordż
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem już się nad tym... i dalej to robię...

Ogolnie to potrzebne mi jakieś 200szt. jeszcze...

 

Znalazłem dobrą stronke tyle, że trza by ściągać z USA, jak będe w domu to podeśle linka ;) i nawet ceny są przyzwoite :D

Edited by Grabek
Link to post
Share on other sites

Guma wycięta z dętki to patent i przywara Marines. Widziałem zdjęcia Marines( dwa lub trzy) z elastyczna guma standardowej produkcji ale dopiero kolo roku 1969-1970. Można śmiało powiedzieć że guma z dętki na M1 czy M1C to na 99,9% gość z USMC. Ten kawałek czarnej dętki stał się znakiem rozpoznawczym zaraz po kamizelkach Marines w Vietnamie

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites

Ściąganie taśm ze Stanów to troszkę ryzykowne, zwłaszcza jeśli kupisz to w sklepie i wejdzie na cło. Jak byś miał znajomego w Stanach który by kupił i przesłał jako gift to może się nie czepią ale to różnie bywa.

 

Miałem już przyjemność użerania się z celnikami bo zrewidowali mi paczkę z repliką, wezwali mnie do wyjaśnienia i walczyłem z nimi przez ponad tydzień, przekonywałem że to nie jest broń. Czepili się nawet plastikowej atrapy naboi mówiąc że to ostre naboje.

 

Jakiś konkretny pułk, batalion?

 

2nd Squadron 1st Cavalry Regiment 2nd Armored Division, Fort Hood, Texas

 

Kontakt do niego mam dzięki kolesiowi z 2nd Battalion 66th Armor, 2nd Armored Division, Fort Hood, Texas

 

Teraz zadowolony.

Edited by Rogal
Link to post
Share on other sites

Ogólnie w Vietnamie żołnierze mieli zakaz posiadania pasów nośnych przy broni.

Młodzi żołnierze mieli zakaz posiadania pasów nośnych na patrolach, aby nie nosili broni na ramieniu tylko w rękach.

 

Nie jest to z żadnej książki tylko z rozmowy z weteranem.

 

No to ogólnie "w Vietnamie" czy młodzi żołnierze?

 

2nd Squadron 1st Cavalry Regiment 2nd Armored Division, Fort Hood, Texas

 

Czyli jednostka, która większość czasu WOZIŁA TYŁKI na M113, M48, Sheridanach, itp. a nie musiała czegoś nosić na parolach. I skoro Twój znajomy weteran służył w Blackhawkach w 1970, to zwróć proszę uwagę na to zdjęcie pochodzące z jednej z galerii 2/1 CAV, kiedy to podlegali już I FFV (czyli po maju 1969, i niech nie zmyli nikogo kolorowo obszyta M65):

3669868495bab8f311d1b.th.jpg

 

Mając rok 1970 wątpię czy ktoś się przejmował czymś innym jak to, by nie być ostatnim zabitym w Wietnamie...

Link to post
Share on other sites

Będe monotematyczny. :lol:

Czy ktos z tu obecnych ma opcje/pomysł gdzie [w kraju nad Wisłą] skombinować powyższy pas nośny: http://www.vietnamgear.com/kit.aspx?kit=333 (link by Dżordż)

 

Jasne że możnaby ściągać ze Stanów, ale niedawno się pałowałem z celnikami przy okazji paczki z Brazylii i nie specjalnie mam ochotesię znów się użerać z naszymi "służbami" :poddanie:

 

Może ktoś ma i nie używa? ;-)

Edited by VonBombke
Link to post
Share on other sites

"Pałować się" jak to nazywasz z celnikami o bawełniany pasek? Czy aby nie dramatyzujesz?

Jedź na giełdę do Łodzi w tą sobotę. Tam ostatnio było nawet sporo sprzętu. Takie paski też widziałem u jednego sprzedawcy. Będą się też wystawiać chłopaki z GRH Rakkasans. Podejdź, popytaj...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...