Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

Okay. Co do dalszych pytań:

 

- czy 1911a1 występował w czarnym umaszczeniu w Namie? Widziałem takiego na jednym zdjęciu, ale nie wiem czy to wynik dziwnego balansu bieli (w łapach trzymał go czarny żołnierz, więc ciężko to było wywnioskować), czy takie się pojawiały.

 

- jak poznać, czy kabura do 1911 jest oryginalna? Nabyłem jedną za 20 zł na targu staroci, koleś sprzedawał ją jako radziecką (^^), ma bicia US, z drugiej strony CATHEY ENTERPRISES i rząd cyfr. Czarna skóra.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam. Jaką replikę polecacie do rekonstrukcji tamtego okresu? Zastanawiałem się nad M14, ponieważ jestem wielkim "fanem" tej konstrukcji. Poza tym mam problem z wyborem munduru, ładownic, itd. Ogólnie to im więcej czytam, tym większy mam problem. :/ Interesuje się tym konfliktem od dłuższego czasu, ale bardziej z perspektywy lotnictwa. :) Zainteresował mnie pewien Marine - LINK Nie ukrywam, że najchętniej biegałbym z M60, ale to zostawiam sobie na przyszłość. : D

Link to post
Share on other sites

Pytanie troszkę z innej beczki , waliłem do wszystkich ludzi do których mam kontakt i kto interesuje się historią Nam-Ery , chce kupić buttpack m56/61 , jeżeli ktoś będzie robił zakupy z Ebay-a albo ktoś ma na sprzedaż , to jestem w stanie nawet po niego przyjechać .

P.S żeby nie odbiegać zbytnio od tematu : Czy ktoś się orientuje czy w okolicach Śląska lub na śląsku jest jakaś grupa rekonstrukcyjna odziały z Namu ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Jaki hełm najwierniej będzie odwzorowywał M1? Myślę o (na razie) luźnej stylizacji na okres NAMu. Zbytnio nie wiem od czego zacząć. Jakiś oliwkowy mundur? Na razie nie zależy mi na prawidłowym odwzorowaniu, bo nie mam takich mozliwości i funduszy. Bardziej chodzi o taki Wietnam na luźne strzelanki. Moze cos podpowiedzieć?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Belfer, raczej trudno znaleźć epokowe papierosy, z racji ich dużej hmm.. `organiczności`. Sam mam coś takiego i w miarę dobrze się to prezentuje:

 

https://lh5.googleusercontent.com/-z5cOVBaPSdU/Tz2S0TFODcI/AAAAAAAAAQE/dBL1gD74_aQ/s912/DSCF1963.JPG

 

https://lh4.googleusercontent.com/-6gSWIxB8bSA/Tz2SyMEyciI/AAAAAAAAAP8/Nuq1fxGp6ak/s912/DSCF1964.JPG

 

Nawet są chyba w sprzedaży, pod nazwą Lucky Strike Non Filter Cigarettes.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam. Interesuje mnie kwestia opatrunków indywidualnych wykorzystywanych przez żołnierzy w wietnamie. Jakich używali na " co dzień "? Były wykorzystywane pozostałości z 2ww? Chodzi mi o bandaże z zasypką w puszkach.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...