Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam Wszystkich

 

Od jakiegoś czasu bardzo często nawiedza moje myśli ręcznik. Nie trafiłem jeszcze nigdy na aukcję/ofertę z takim ręcznikiem.

http://david.brubakers.us/Vietnam/pictures/TowelUS.jpg

 

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytania:

 

1. Żołnierzą których jednostek takie ręczniki były przydzielane ?

2. Czy obecnie w Polsce można taki ręcznik kupić ?

3. Ewentualne zamienniki. Gdzie szukać i czy warto ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu bardzo często nawiedza moje myśli ręcznik.

 

Dziwna perwersja, ale nie mi oceniać...

 

1. ŻołnierzOM których jednostek takie ręczniki były przydzielane ?

 

Pewnie wybranym po bardzo ciężkiej selekcji szczęśliwcom.

 

A tak poważnie, po wstępnej porcji złośliwości: ręcznik to najbardziej podstawowa część wyposażenia osobistego żołnierza. Come on. Mieli go wszyscy i miał setki zastosowań.

W Polsce raczej krucho, oryginały w ogóle niełatwo dorwać. Bardzo podobne są stare ręczniki Bundeswehry. Nawet zielone Mil-Spec-i ujdą od biedy po małym tuningu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wydałem na swój Nam około tye samo kasy .Kupiłem Wszystko orginalne i nie żałuję ;3 ( Jungle mam z końcówki lat 70 i bagnet ) Wszystko trzyma się kupy i wygląda bardzo dobrze . Jeżeli kupisz repliki to możę zostanie ci na plecak Lightweight Ruscasck ( około 1200 zł ) Systemy oporządzenowe używane w wietnamie to LCE 1956 , MLCE 1967 Oraz w niewielkich ilościach niektóre elementy systemów M 44 /45 (głownie szelki )a Broń to inna broszka ( M16A1 Colt commando XM 177A2 , M60 , M79 Blooper ) ;) Ps systemy oporządzeniowe często były mieszane ze sobą ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak już jesteśmy przy pasach nośnych - ja wolę czternastki od szesnastek i właśnie do mojej młódki szukam pasa. Czy skórzana replika pasa z Garanda jest w miarę OK?

Napewno będzie pasować .Pas nośny do M16/M14 z okresy Wietnamu ( Oliwkowy Bawełniany ) powstał z myślą o Garandzie , więc wszystkie mają takie same mocowania :icon_wink: , . Skórzane nie były raczej używane w Wietnamie ( Spotykano je czasami u południowowietnamskich jednostek ARVN i CIDG )

 

Siemanko wszystkim.

Co o tym sądzicie?

 

1

2

Nieźle :D

Edited by Milosz1999
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, przepraszam, że post pod postem, ale mam pytanie, które nie jest związane z poprzednim wątkiem. Od jakiegoś czasu zbieram elementy do stylizacji na żołnierza z okresu w/w konfliktu. Dotychczas jednak były to rzeczy używane w wielu jednostkach (TCU, M16, Ka-bar, hełm M1, LAW, i kilka części oporządzenia M67), a chciałbym ukierunkować swoją stylizację w jakieś konkretne odziały. Myślałem o USMC w latach `67-`69 i tutaj pojawia się moje pytanie: czy chłopaki z korpusu używały szelek (i innych elementów oporządzenia) M56/M67, czy tylko takich: http://www.vietnamge...it.aspx?kit=586 ? Dodam tylko, że nie zależy mi na reko, lecz jedynie stylizacji.

Link to post
Share on other sites
Dotychczas jednak były to rzeczy używane w wielu jednostkach (TCU, M16, Ka-bar, hełm M1, LAW, i kilka części oporządzenia M67)

 

W bardzo wielu. Właściwie prawie we wszystkich.

 

67-69 to pół pobytu USMC w tym kraju. Gwarantuję ci, że pomiędzy tym, co nosili w 67 i 69 są ogromne rozbieżności. No, może oprócz hełmu i kamizelki.

Weź się lepiej za jakąkolwiek dywizję Army, będziesz wyglądał na pewno bliżej czegokolwiek co istniało w rzeczywistości.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś jest w stanie przedstawić kit-list Animal Mother'a z FMJ?

Zaznaczam, że nie wszystko musi być oryginalne (ale jak najbardziej może), chodzi o stylizację, nie reko :wink:

 

P.S. Nie, nie napaliłem się na to po obejrzeniu FMJ :smile: Chodzi mi to po głowie już od dawna, a że chwilowo są na to środki... :wink:

Link to post
Share on other sites

No raczej :smile:

 

Konkretnie chodzi mi o loadout z tego fragmentu (od 1:20):

 

http://www.youtube.com/watch?v=iH5R4tgGdDk

 

Z rzeczy które wiem / próbowałem zgadnąć:

 

M60 :icon_mrgreen: + taśmy amunicyjne

Hełm M1 + pokrowiec + guma z dętki?

Kamizelka - M55 czy M69?

Jakie oporządzenie na kamizelce?

Kabar na ramieniu

Manierka (jaka dokładnie?)

Pas M56?

Buttpack

Spodnie TCU?

Buty Jungle?

 

Jeżeli ktoś będzie w stanie zweryfikować, coś podpowiedzieć, będę wdzięczny :wink:

Link to post
Share on other sites

Ale serio?

To, co on ma na sobie ma niewiele wspólnego z USMC a tym bardziej z tym, co nosili w Hue.

Buty w tym filmie to tylko i wyłącznie buty USMC z lat 80-tych i brytyjskie wojskowe, kamizelki to armijne M69. Oporządzenie M56.

Ten cały fim (nie ujmując nic klimatowi i fabule) wygląda jak airsoftowa stylizacja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...