Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BASYLON. Dam sobie uciąć rękę, że na bank jest to TCU. Widać wyraźnie skośne kieszenie na bluzie oraz charakterystyczne boczne kieszenie od spodni. Tylko jak też przylukam dobrze to sam mam rozkminę, czy to TCU jest pomalowane czy po prostu tak mokre, że wygląda jakby było czarne. Ale z tyłu też na planie widać kawałek gościa w czarnym mundurze, tylko nie wiem czy to TCU czy piżama szyta przez CISO na wzór VC. Aha tak ap ropo zdjęcie to zostało zrobione w 68r.

Edited by ForestUSMC
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam! Jak wygląda wiarygodność tego paska?

Podejrzanie wyglądają 2 rzędy oczek zamiast 3, chociaż zapięcie wygląda ok.

 

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/57/73/42/09/5773420981

 

Sorry za podwójny post- doszedłem, że może być to pierwszy wzór ALICE lub coś takiego a nie znam się na nowszych wyposażeniach US. http://inrd.gotdns.com/alice/alice.htm

Link to post
Share on other sites

Wiem, miałem wcześniejszego pistol belt'a M1936 ale chodzi mi o oryginalność pochodzenia i używania tego przedmiotu przez amerykanów w vn. Na żadnej stronie nie znalazłem tego rodzaju pasa. Wszędzie jest taki sam tylko 3-rzędowy i pas Davis więc sam już nie wiem.

 

Już nie aktualne. Na tym forum znalazłem wytłumaczenie

http://www.usmilitariaforum.com/forums/index.php?/topic/84198-nylon-pistol-belt/

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Corcorany (nie jestem pewny koloru, ale coś mi świtają czarne) były na pewno, ale w początkowych fazach wojny, nie sprawdzały się w tym klimacie i zostały wyparte przez Jungle. Tak wygląda generalny zarys historii butów, ale oczywiście zdarzały się odstępstwa od reguły.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie trafiłem na informację, żeby Amerykanie używali w Wietnamie spodni M65, wręcz przeciwnie, niejednokrotnie czytałem, że ich nie używali, dlatego chętnie rzucę okiem na te fotki.

Wydaje mi się, że połączenie spodni, których w VN w ogóle nie było (lub były to sporadyczne przypadki) i butów, których występowanie było raczej ewenementem, zwłaszcza w odniesieniu do żołnierzy korpusu / konkretnej jednostki, nie wspominając już nawet o okresie jest jednak zbyt naciągane.

Choć za wielkiego specjalistę wcale się nie uważam i jeśli ktoś mądrzejszy w tym temacie ode mnie powie, że USMC używało powszechnie spodni M65 i brązowych Corcoranów, to z miejsca wycofuję się z tego co mówiłem.

Link to post
Share on other sites

Nie kojarzę żadnego większego konfliktu, w którym na szerszą skalę byłyby wykorzystywane spodnie M65.

Po Wietnamie weszło BDU, później wprowadzono DCU (używane zamiennie w zależności od rejonu), obecnie jest ACU, w przypadku korpusu to oczywiście MCCUU.

 

Link to post
Share on other sites

W Wietnamie południowym, gdzie toczyły się walki występują dwie pory roku: deszczowa w czasie której pada w zasadzie codziennie i jest ciepło i sucha, w której nie pada i jest upał. Grube spodnie takie jak M65 po prostu się tam nie sprawdzają, bo jest w nich za gorąco, są ciężkie (zwłaszcza jak zamokną) i trudno schną, dlatego nie były używane i nie ma co szukać na siłę przypadków ich użycia.

Od każdej reguły znajdzie się wyjątek i nie wykluczam, że w Wietnamie znalazł się jakiś ktoś, kto miał na tyłku te spodnie (bo załatwił sobie na lewo, bo się pierdyknęli na magazynie, czy cokolwiek), ale to za mało, żeby powiedzieć, że w Wietnamie były używane. To trochę tak, jakby powiedzieć, że Amerykanie używali tam AK, bo budził w dżungli w większe zaufanie niż pierwsze wersje M16.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pytanie o bandoliery. Znalazłem gdzieś info, że w bando od BARa przenoszono krótkie magazynki do M16. Znalazłem również dedykowane bando do m16 ale na łódki z amunicją. Czy do tego na łódki zmieści się krótki magazynek i nie był jednocześnie zbyt ciasno upchnięty? Problem polega na tym, że nie wiem gdzie szukać tego od BAR-a. Normalnie używam kanciastych ładownic do m14. Proszę o wypowiedzenie się w temacie czy takie bandoliery do stylizacji asg były by odpowiednie.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, to jeszcze się nie określiłem co stylizuję :D Póki co używam typowego wczesnego web gear 2x ładownice i canteen + cover wszystko z M56 no i kopia hełmu z pokr. Mam kilka "zgrzytów" jak spodnie M65, repro butt-packa M67, kompasówkę nylon (ale kosztowała 9zł ). Coś mi się zdaje, że wszystko sie sprowadzi do USMC bo lubię ka-bary i ostatnio zaczęły mi się podobać flak-vesty :DD

 

No ale pytanie dalej pozostaje- jak już to jaki bandolier? I czy do tego na łódki z nabojami wepchnę krótkie magi? Chodzi mi żeby to spełniało swoją funkcję w airsofcie.

Link to post
Share on other sites

Zapodaj, jak chcesz/możesz, fotki sprzętu jaki masz, może coś doradzę... Bardziej Ciebie interesuje oporządzenie M56 czy M67? Flak Vesty pasują także pod US ARMY czy US NAVY zatem sama kamizela nie "skreśla" Cię z żadnej formacji chyba że wybierzesz konkretny model jak M55 http://memberfiles.freewebs.com/88/48/65054888/photos/USMC-reference/m55.jpg wtedy juz faktycznie USMC ale ten model jest trudny i drogi do zakupienia, zatem lepiej model M69 http://i145.photobucket.com/albums/r230/illusion_album/20116-13%20papabears/2011-7-27papabear%20PART2/XLM69FLAK_11.jpg . Ile potrzebujesz tych bandolierów? Może coś w szafie znajdę... takich szukasz https://www.facebook.com/301559796685084/photos/pb.301559796685084.-2207520000.1463498439./450836805090715/?type=3&theater

Zapodaj link jakie znalazłeś, podpowiem czy są OK.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...