Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

Guest Kapitan Mitchell

Witam

Zamierzam z kolegami sformować nową ekipę. Ma ona być rekonstrukcją wojsk Amerykańskich walczących w Wietnamie. I mam pytanie jakie wyposażenie kupić (mundur,hełm,buty, itd) z tego co sie na razie dowiedziałem to amerykanie używali karabinów M16, i upatrzyłem se jednego ( http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=680 ). Mam do dyspozycji 2760zł nie licząc repliki, i chciałbym żebyście mi powiedzieli jakie rzeczy kupić aby rzetelnie odgrywać amerykańskie jednostki z okresu wojny w Wietnamie. Miło by było gdybyście też opisywali czy dany przedmiot z wyposażenia jest wytrzymały. Prosił bym też o linki do sklepów gdzie można zakupić któryś z przedmiotów.

 

Pozdrawiam

Edited by Kapitan Mitchell
Link to post
Share on other sites
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za 2700 powinno udać się stworzyć w miarę przyzwoitą postać.

Wyposażenie obejrzyj sobie TUTAJ

Kupować musisz na Allegro lub ebay, bo na sklepy raczej nie ma co liczyć.

 

Co do trwałości - najgorzej jest z mundurem, to w końcu niemal 40. letni ripstop ze 100% bawełny, zresztą przez samych Amerykanów określany jako "short life uniform".

Link to post
Share on other sites
Guest Kapitan Mitchell

A nie wiecie może jak sie nazywa taka torba która jest mocowana z tylu w dolnej części pasa lub kamizelki ? amerykanie chyba do dziś jej używają

Link to post
Share on other sites
Ma ona być rekonstrukcją wojsk Amerykańskich walczących w Wietnamie. I mam pytanie jakie wyposażenie kupić (mundur,hełm,buty, itd) z tego co sie na razie dowiedziałem to amerykanie używali karabinów M16,(...)

 

Widać, że dużo czytania jeszcze przed Tobą. Zanim zaczniesz cokolwiek rekonstruować spędź dużo czasu nad literaturą...

 

torba która jest mocowana z tylu w dolnej części pasa lub kamizelki

Buttpack tudzież cargo.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

A ja proponuje ci odwiedzic www.demobil.pl u Darka kupisz przyzwoite oporzadzenie, tylko podkreslam ze oryginalne, sam rekonstruje 25 dyw piechoty, odradzam kupOwanie podróbek oporzadzenia, jednak kupując oryg stuff, musisz liczyc sie z kosztami, Amerykanie uzywali tez m24, ale to troche wczesniej..., kogo dokładnie rekonstrUujecie ?

 

na ebayu masz ofromny asortyment, jednak tym zagranicznym, kupujac u zagranicznych sprzedawcow musisz posiadac karte kredytową ...,

 

na allegro masz wiele ciekawych przedmiotow, wpisuj w wyszukiwarce codziennie pokolei takie hasła :

 

Nam era, Wietnam, Vietnam

 

na_pewno znajdzesz wiele ciekawego szpeju... zycze powodzenia i wesołych swiat..

 

Semper Fi.

 

[Po co cytujesz sam siebie?]

 

sorry ze dopisuje :

 

www.vietnamgear.com - kopalnie wiedzy. i czytaj czyta i jeszcze raz czytaj, wiedza to podstawa.

 

[Pisz staranniej, zdania zaczynaj z wielkiej litery]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Tyle, że grupa praktycznie przestała istnieć.

Obecnie najlepsze GRH z Wietnamu w Polsce to Recon 29 (101abn) i 173rd Airborne.

 

Choć nie byłem jakims specjalnym fanem Jacka S. - pozostali kolesie byli OK - w sumie szkoda, że nie działają jakoś regularnie ... Miałeś okazję oglądać ich ostatnią filmową produkcję? Trafiłem ją przypadkiem parę dni temu na Kino Polska w ramach debiutów młodych twórców (konkurs typu ,,szukamy młodych talentów'' firmowany m.in. przez Jerzego Stuhra). Powiem tak: choć momentami mocno przypominał mi dzieła typu ,,84 Charlie MoPic'' czy ,,Full Metal Jacket'' (sceny w opuszczonych budynkach Hue) dobrze był nakręcony, zagrany - jak na amatorów - też ok.

 

a żeby nie było zupełnie OT - zajrzyj tu http://www.usmccollectibles.com/index.html

 

no i przede wszystkim czytaj i oglądaj (np. youtube)

 

powodzenia

w

Link to post
Share on other sites

Jak widzę link do strony "mojej" grupy (The Rock) został już podany, Królik dzięki za słowa uznania, a co do Kapitana Mitchella, no cóż bracie czeka Cię wiele godzin spędzonych przy odpowiedniej literaturze, polecam Osprey, a fanty, można czasem allegro, ale zalecałbym ebay

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja siedze troszkę w rekonstrukcji a raczej wzornictwie (z racji, że nie mam wszystkich rzeczy kontraktowych) tamtych czasów i póki co wydałem z 1000-1200zł a mam:

2x ładownica M56 (kontrakt) 100zł

1x manierka z pokr. M56 (kontrakt) 50zł

hełm M1 (nie ma stempli świadczących o kontrakcie) 70zł

mundur TCU III (MilTec ;/ ) 200zł

buty Jungle na podeszwie panama (MilTec ;/ ) 120zł

kamizelka M69- niestety przeróbka kurtki M65 odziedziczona po kumplu ale bdb kopia/odwzorowanie, tylko sznurowanych boków i wkładów brakuje (ma ale z karimaty)

pas M56 70zł

szelki M56 55zł

cargo M61 75zł

 

większość kontraktów dostać można na forcie:

http://sklep.fort.send.pl/

 

zaś co do munduru i butów to zakupiłem je na KLIK

 

a wszystko inne mozna znalkeźć na najlepszej str. z gratami tzn.

ALLEGRO :)

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites

Koszty przedstawiają się następująco:

 

Oporządzenie M56 od 360 PLN zależy od stanu

pas, cargo, szelki, ładownice, manierki z pokrowcami, kompasówka

 

Mundur TCU 3 nie używany to koszt do 400 PLN , niestety nie używane TCU 2 dostać to już fart.

 

Hełm M1 z linerem o coverem to około 150 PLN.

 

Buty Jungle Vibram to liczmy od 140 PLN

 

Karabinek to najtaniej M16A1 CA to około 1200 PLN

 

Zakupy radze robić na eBayu , Allegro , a w sklepach w ostateczności.

Link to post
Share on other sites

Tak HateMe ma racje, no chyba że jesteś dobry w majsterkowaniu i nieźle sobie radzisz z żywicą i szpachlówkami. A co do sprzętu to podstawy spokojnie można wyhaczyć w Polsce. Radziłbym nie kupować pierwszej rzeczy jaką się zobaczy tylko dodać do obserwowanych aukcji różne części oporządzenia i zobaczyć za ile pójdą, tak żeby nie przepłacać kupując 1 ładownice m56 za 60 zł. Co do munduru to na cioranie w asg mfh sie nada, lub za taką samą kasę można kupić super kopie tigerka na ebayu sprowadzanego z Chin. Buty mfh sie nie opłaca bo za podobną kasę kupuje sie na ebayu oryginały. Hełmu nie polecam w Polsce bo strasznie drogo (sam pokrowiec za 90 zł). W 1500zł człowiek się spoookojnie zmieści żeby kupić mundur i oporządzenie podobne do okresowego (czyli podróbki razem z oryginałami). A jak ktoś che robić rekonstrukcje no to już caaaałkiem inny temat inna sprawa inna kasa.

Link to post
Share on other sites

Rekonstrukcja wojaka z nam-u musi opierać się na orginalnych gratach w innym wypadku to jest jakaś popierdułka a nie reko ! A tak poza tym to mundur i oporządzenie powinny być używane lepiej to wygląda, jak popatrzycie na zdjęcia z tamtego okresu to zauważycie że praktycznie nikt niema całych nowych kompletów, inną sprawa jest mieszanie oporządzenia i umundurowanie względem okresów (przypatrzcie się zdjęciom).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...