Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC custom - składak G&P ?!


Recommended Posts

Precka systemy, gumka także systemy i komora KA. Jeszcze chciałem kupić dystanser DF bo podobno poprawia lot kulki.

 

W sumie to tak dobry tłok nie będzie mi potrzebny, wezmę ten co mi podałeś. Teraz na stanie nie mają bore up guardera, więc to co ja wybrałem mogło by ewentualnie być? Sam w geraboxie nie będę grzebać, bo coś zepsuć mogę i nigdy tego nie robiłem, więc replikę wyślę do sklepu i oni mi tam zamontują. Dla tego dokupywanie czegoś później nie wchodzi w grę i chciałbym się cieszyć długą bezawaryjną pracą, dla tego chcę wymienić na starcie wszystko co się może szybko spieprzyć. Wydaje mi się, że zębatki Torque Up Systemy były by lepszym rozwiązaniem niż STU CA, tak jak to napisał Ci pidżefjat na 9 stronie. A co z tą zębatką osi? Też ją wymienić czy zostawić stockowa? Wiem, że ktoś z nią miał kłopoty, więc się pytam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Komora lufa i gumka wybrałeś bardzo dobrze; dystanser jest jak najbardziej wskazany. Tylko może być problem z dostępnością. Polecę Ci też "Sharki" MadBull'a.

 

Borek- najlepiej GUARDER i TYLKO z cylindrem typ '0' czyli bez dziurek.

 

Mi tam wsio rybka co do zębatek. Do M130 starczą stokowe + środkowa Guardera oryginal.

Link to post
Share on other sites

@Plutonowy- sorki za spóźnioną odpowiedź, ale w okresie świątecznym nie zaglądałem zbytnio na WMASG.

 

Fotki są jakie są, mam nadzieje, że pomogą. Na ostatniej zaznaczyłem miejsca, gdzie nakładałem (jak widać trochę już odpadło). Sam proces wyglądał prosto- warstwa za warstwą do momentu, kiedy elementy przestają do siebie pasować a potem wyszlifowanie papierem ściernym nierówności. Tak na oko ma to 1-1,5 mm grubości.

 

przd2vg6.th.jpg

ty2sy4.th.jpg

cao2lx5.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Korzystając z weekendu wziąłem paczkę poxiliny i trochę pogrzebałem przy granatniku. Ku mojej radości już cieniutka warstwa rozwiązła wszystkie problemy z chwiejnością. Granatnik chodzi co prawda trochę ciężej ale za to luzów praktycznie nie ma szczególnie jak jeszcze jest w nim załadowany granat. Metoda dużo lepsza niż kombinowanie z izolką, podkładkami itd. Dzięki Mec ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Za mało czasu na rynku aby określić.

 

Łożyska są większe i pewnie lepsze, komora podobno lepsza, ale nie spodziewaj się KA + parę drobiazgów. Ale tłok dalej o kant dupska rozbić, a głowica tłoka licha i mizerna.

 

Ale i tak warto ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Opiszę swoje spostrzeżenia po blisko roku użytkowania (choć z długą przerwą).

Wcześniej pisałem o chronicznym zacinaniu się mid-capa i częstym niepodawaniu kulek przez lowcapy KA. Pierwszy problem jest rozwiązany, wystarczy używać tych bardziej wypolerowanych kulek, u mnie G&G, 0 zacięć. W magach KA jak i w większości innych (przypadłość G&P) trzeba podkleić wycięcie w magu, oczywiście od góry. Wtedy mag jest blokowany głębiej i podaje kulki bez dociskania.

W zimie zbyt bardzo podkręciłem HU, kulki zaczęły się blokować, ja zauważyłem przytłumiony odgłos strzału zbyt późno i zmieliło mi zębatkę silnikową (nie osi silnika, tylko tą pierwszą w GB). Po długiej przerwie na jej miejsce została włożona jakaś chińska (gen. 3) i na razie, po zaledwie może 500 kulkach działa. W GB całkowity stock, mam wersję z niebieskim tłokiem, na którym to podczas rozbiórki GB dało się zauważyć całkiem pokaźne zużycie (a trzeba zaznaczyć, że strzelam od zawsze z 8.4, z lowcapami i seriami rzadko kiedy dłuższymi niż 2s). Także chyba nigdy nie wyprodukowano G&P lub WGC z dobrym tłokiem. Nie zwróciłem uwagi na "stożkowy" cylinder o którym mowa w temacie o G&P, czy wiecie może jak ma się sprawa w WGC?

Oprócz tego jestem bardzo zadowolony z zasięgu i celności (zestaw: komora KA, precka i gumka systemy, 509mm), nie mierzyłem rozrzutu np. na 50m, mogę jednak śmiało powiedzieć, że na takim dystansie w wystający z za drzewa łokieć, głowę czy często nawet dłoń jestem w stanie trafić za 2-3 razem.

Na body żadnych luzów czy szpar, żadnego skrzypienia elementów z tworzywa.

Rok użytkowania a szczególnie jeszcze więcej to czas, kiedy wychodzi przewaga repliki markowej nad chińską. Wiem, co piszę bo miałem chinola, też rok. Mimo znacznie sztywniejszej konstrukcji niż emka (AUG), po roku dużo w nim skrzypiało, a na oko FPSy zmalały o 50-60.

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Ja mam CA i podają kulasy ja powinny.

 

Jako, że mam eMkę G&P WGC już dwa lata to napiszę co nieco.

Po jakichś 6-7 miesiącach postanowiłem zmienić sprężynę na M120 i tłok na DF. Stockowe wszystko ok, tłok miałem biały i sprzedałem. Z tego co mi wiadomo do dzisiaj trzyma na M110. W czasie wymiany replika miała zaledwie 4k przebiegu. Dzisiaj przebiegu wzrósł do jakichś 30k. Mimo zacinki jak u Equila zimą nie poszło nic w GB co mnie zdziwiło i ucieszyło. Karabin leci na stockowej komorze G&P i nie zanosi się na jej wymianę. FPS ile teraz ma to ~430. Zębatki nie wykazują zużycia, silnik też ale karabin zaczyna głośniej chodzić co chyba zwiastuje wymianę łożysk. Wykonanie zewnętrzne OK nie mam zastrzeżeń, GB bardzo dobra partia nie mam zastrzeżeń. Ogólnie polecam. Jak coś padnie dam znać :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hmm temat o emce WGC Custom, więc się wypowiem.

Jestem właścicielem M16a3 z M203 G&P WGC Custom. Gdy do mnie doleciała, pierwsze co to rozebranie, i złożenie wszystkiego od początku. GB przesmarowany, wypodkładkowany, zmienione kable na silikony 1.5mm^2 i wtyczki na deansy. Śmigam na baterii LiFePO4 9.9V. ROF jest zaj****ty! Będę miał możliwość, to zmierzę. Przegania wszytkie PMy na bateriach 10.8 i 12V. Celność, jak na stockową replikę to cudna. Kulki jak po sznurku lecą na odległość 40m.

 

Co do wytrzymałości, grubo ponad 10k wystrzeliłem w większości na auto. Przy tak wysokim rofie nic się jeszcze nie stało. Żadnych uszkodzeń i nie widać zużycia.

 

Jedyne co mnie irytuje, to kiepskie mocowanie kolby. u chińczyków jest to trochę lepiej rozwiązane:P

Edited by Agata
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...