Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC custom - składak G&P ?!


Recommended Posts

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gwint jest drobnozwojowy, 3mm, więcej na opakowaniu nie mam. Proponuję wziąć stockową śrubkę ze sobą i porównać, ja tak zrobiłem i nie mam już problemu zjechanych imbusów. Ja dałem bodajże 4zł za 30 śrubek i problemy z imbusami przeszły do historii.;)

Link to post
Share on other sites

Szybki kłeszczyn. Kupując M4 ze zwykłą kolbą i kablami przełożonymi na przód, jakie są trudności aby na dzień dobry przełożyć je do tyłu na zewnątrz (Bateria siedzi w pouch`u na kolbie.) a później aby zamontować w niej kolbę SF. Trzeba kupić jakieś dłuższe kable? I jak to się odbywa w ogóle?

Link to post
Share on other sites
kablami przełożonymi na przód, jakie są trudności aby na dzień dobry przełożyć je do tyłu na zewnątrz

Otwierasz GB i wsadzasz w rowki prowadzące do tyłu. Prawdopodobnie (nie na 100%) prowadnica kolby nie ma specjalnego wycięcia na kable, więc nie wpuścisz ich w prowadnicę kolby. Żeby wypuścić je od razu na zewnątrz musiałbyś obciąć dolną część zaślepki, która jest między prowadnicą kolby a body.

 

M4 ze zwykłą kolbą

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK ZWYKŁA KOLBA. Wyrażaj się jaśniej, stała, teleskopowa (domyśliłem się z treści, że taką masz, bo na stałą nikt normalny poucha nie zakłada) i SF... No i są jeszcze różne dziwne, ale poza klasyfikacją ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że chodzi o kolbę składaną, sześcio-pozycyjną będąc dokładnym.

Czyli nie trzeba nic kombinować z body? Jak przełożyć kable z przodu GB do tyłu to wiem, ale czy np. będą one za krótkie/długie?

 

Na razie chce dać batkę do poucha, później myślę nad kolbą SF.

 

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Na długość powinno być OK. Nie wiem jak z ostatnimi położeniami kolby, ale generalnie na tył jest krótsza droga. Zresztą z tego co się domyślam, to masz złączki na przewodzie (żeby wychodził kabel przy rozkładaniu body). Żaden problem dorobić do tych złączek dłuższy kawałek.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak- miałem M4A1 WGC Custom. Potem doszła do niego stała kolba. Żeby przełożyć kable do tył musiałem zmienić je na dłuższe (nie dużo ale trzeba bylło), otworzyć GB (po raz pierwszy sam w życiu), a potem już idzie z górki. Wsadzasz kable w rowki przy zębatce silnikowej. Jak chcesz zachować kolbe składaną po prostu przypiłuj tą zaślepke na grubość dwóch kabli i wyprowadź przez to kable. Kub kabelki (najlepiej G&P z asgshop'u gotowe. dobrze sie sprawują) do M16. Jak chcesz się bawić w robienie własnego okablowania to kup po metrze kabla 1,5mm z silikonową koszulką w modelarskim (po metrze z czerwonego i czarnego), kilka wtyczek Tamyi'a odpowiedniej wielkości i kilka rurek termokurczliwych. No i "krzyżyk na droge". Pieprzyłem się 3 dni z kablami 2mm i za ch*** nie poskładałem. W końcu jakoś upchałem ale i tak poszło się mnożyć bo pin od body mi przebił kabelek przy stykach. Tak więc proponuje gotowe kabelki do M16 z kostką stykową a jak będziesz montował sf'ke (tak samo jak ja) to je odpowiednio skrócisz i zamontujesz odpowiednią wtyczke.

 

Jak masz jakieś pytania to wal śmiało na gg: 4963606

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A już wszystko powoli zaczynało wychodzić na prostą... A tu dupa- nagle zasięg gwałtownie spadł mimo zainstalowania M120.

 

Właśnie rozłożyłem GB- smaruje, czyszcze itp. Pomyślałem sobie "a sprawdze szczelność cylindra". Trafiłem za 100 punktów- szczelności nie ma w ogóle- tłok jeździ w zatkanym cylindrze jak chce.

 

Zamówiłem już Borka. Poskładam wszystko do kupy i sprzedaje tą eMkę. Nadal uważam ją za świetny sprzęt, ale już się wyleczyłem z syndromu "full auto". Robie w końcu swoją VSR- nie ma co.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem sobie taki sprzęcik, do tego Aimpointa, wymieniłem gumkę i póki co spisuje się bez zarzutów. Kultura pracy bardzo ładna, wykonanie i spasowanie wszystkich elementów. Replika waży załadowana i z całym osprzętem ok. 5kg i jeszcze nic się nie poluzowało, robi na prawdę solidne wrażenie. ROF na 8.4 Sanyo 1900mAh lepiej niż zadowalający, batka może starczyć na miesiąc lub dłużej choć zależy jak kto strzela. Miałem w nim magi bodaj ISC, SRC, CA i wszystkie podają raczej bez problemów, tak samo stockowy.

Co do lekkich niedoróbek to na chłodnicy jest nadlewka i widać łączenie ale w ostrej broni możemy spodziewać się tego samego. Poza tym lufa granatnika leciutko lata w szynie ale nie przeszkadza to zbytnio (jedynie wydaje odgłos). Za to lufa przesuwa się bardzo łatwo, mechanizm zatrzaskujący chodzi płynnie.

Zamówiłem low capy KA jak i granaty tejże firmy, opiszę jak się sprawują.

Wszystko chodzi pięknie jednak na celność można ponarzekać. Zamierzam wstawić kmorę KA/Systemy i lufę KM/Prometeusa/Systemy. Nie zamierzam ingerować w GB, osiągi są zadowalające a fpsów wystarczająco dużo (nie jestem zwolennikiem >400fps w karabinkach szturmowych).

Drugi i raczej ostatni mankament to jak już wiadomo "dustcover" jak i brak atrapy zamka. Kiedyś obił mi się o uszy taki zestaw naprawiający to wszystko. Wie ktoś coś o tym? Najlepiej jakby zamek zakrywał całe okno wyrzutnika i otwierał się po pociągnięciu rączki.

Link to post
Share on other sites

M16A4 ma atrapę zamka (zakrywa całę okno, odsuwa się przy odciągnięciu rączki przeładowania). Klapka/osłona wyrzutnika jest otwarta NA STAŁE - mi to nie przeszkadza, ale uprzedzam, bo komuś może przeszkadzać :) Dlaczego? Otóż zatrzask klapki jest wykonany tak, jak w prawdziwej eMce - jest dość duży i gruby. W oryginale mieści się on w łukowatym wgłębieniu zamka. Niestety w replice tego zagłębienia wykonać się nie da, ponieważ pod atrapą zamka znajduje się cylinder. Tak więc dust covera nie da się w replice M16A4 zamknąć :)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Chińskie Królestwo za prawidłową odpowiedź:

 

Da się gdzieś kupić samego Upper Reciver'a od G&P?

 

Cholera jasna- po trudnościach z odkręceniem frontu i użyciu imadła jedno ze "skrzydełek" uppera nadłamało się przy szynie ris.

 

POMOCY !

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...