Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nie znalazłem. jak wiesz jak to zrobić tak żeby sie nie spaliły to byłbym wdzięczny gdybyś powiedział jak. tylko że ja miałem problem taki że mi sie zespawały styki w gb (te dwie blaszki z tym cyckiem co wchodzi pomiędzy nie) a potem przepaliły sie te co wchodziły do kostki stykowej

Link to post
Share on other sites

nie masz potrzeby wkładania stockowych zębatek od G&P bo nie są one bardziej wytrzymałe niż te JG. a czy sie opłaca to nie wiem na jakiej sprężynie masz te 389fps?? jak chcesz mieć więcej to zawsze sie opłaca (jeśli nie musisz wymieniać wszystko na około). wymieniałeś już coś w niej??

 

jakubskate - dzięki, nie znalazłem bo szukałem na forum :D

Edited by francuz152
Link to post
Share on other sites

Tak, wymieniałem. Włożony mam tam zestaw hurricane, ślizgowe podkładki tej samej firmy oraz sprężynę m110 madbula(czy jakoś tak ;p), mosiężną prowadnicę sprężyny DF, precke CA 363mm. oraz silikonową gumkę hu.

 

Na uszczelnionym gb miałem te 380+/- fps'ów.

 

Może miast wymienić bebechy gb to by się opłacało wydłużyć precke do 500mm(mam tak długi tłumik) no i oczywiście cylinder. Zamiarem tuningu jest większy zasięg przy małej ilości fps'ów abym mógł spokojnie wejść do budynku... więc sprężyna m120 to jest maks...

 

Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

nie da sie zwiększyć zasięgu nie zwiększając fpsów, można jedynie zwiększyć fpsy nie ruszając GB np. precka 700 + komora i gumka(tu polecam madbulla shark) + borre up i doszczelnić to wszystko taśmą teflonową i powinno wyjść ponad 400 fps na m110 ale taniej wyjdzie wymienić sprężynę :D co do CQB to nie wiem skąd jesteś ale w poznaniu jest limit do 350fps (ja mając ok. 500fps nie pcham sie do budynków)

Edited by francuz152
Link to post
Share on other sites

no przydałaby sie jeszcze głowica tłokaae nie jest niezbędna :D ja po zmienienie zębatek, tłoka, głowicy tł., cylindra, gł. cyl , łozysk i prowadnicy spręzyny wstawiłem m150 i chodzi pieknie i wyszło mi mniej niż 300zł

Edited by francuz152
Link to post
Share on other sites

zestaw zębatek G&P jest zbędnym wydatkiem a może tylko osłabić replikę bo te JG są naprawdę mocne, przez jakiś czas szedłem na stockowych (m150) i nie było problemu tylko silnik ledwo dawał rade bo przełożenie nie te :D a jeśli chcesz wstawić m120 to tłok tez nie jest potrzebny

Edited by francuz152
Link to post
Share on other sites

Wiesz, zawsze jest możliwość, że Ci coś renomowanej firmy zmieli, nawet po bardzo krótkim czasie. Kumplowi pęknął wzmocniony szkielet GB z Guardera na M120, po trzecim dniu, a mi zmieliło wzmocniony tłok Systemy po trzech dniach, na stockowej sprężynie CA - stockowy z JG daje rade, a przemielił 10k kulek. Dopóki Ci tłok nie padnie to go nie wymieniaj.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie mam takie pytanko :) Chce troszkę "stjuningować" moją gietkę. Od razu zaznaczam, że nie zależy mi na tunningu mocowym a bardziej na wytrzymałościowym i na celności. Myślałem sobie nad takimi zmianami:

 

- preclufa 247 mm (Systema, może coś lepszego typu KM Head w zależności od zasobów portfela :))

 

- wymiana okablowania na lepsze jakościowo i wymiana wtyków z pozłacanymi końcówkami.

 

- sprężyna m100 z nieregularnym skokiem (gdzieś na forum czytałem, że nieregularny skok mniej obciąża gb)

 

- głowica tłoka (nie wiem czy to aby jest potrzebne, ale podobno konstrukcja giety JG przy wymianie sprężyny na tą z nieregularnym skokiem tego wymaga)

 

- podkładki stalowe pod zębatki i może jakieś dobre łożyska kulkowe ( to już ostateczna ostateczność w zależności od potrzeby i kultury pracy gietki)

 

Co myślicie o tych zmianach ?? Czy wszystkie są potrzebne ?? Czy może jest coś ważniejszego. Tak jak powiedziałem na mocowym mi nie zależy te 340/350 fps mi wystarczy :)

Link to post
Share on other sites

Gumka już jest silikonowa Systemy :) Zmieniłem ją na dzień dobry :) A te łożyska to jakieś konkretne ?? Konkretne wymiary czy dowolne ?? To samo z prowadnicą ?? :)

 

@AnR: Rozumiem, że łożyska 6 mm oczywiście ?? Hmm a czy Systema czy CA... jest jakaś straszna różnica ?? Tak jak mówię raczej nie mam zamiaru rozkręcać tej repliki mocowo :) Jeżeli mnie będzie stać i po jakimś czasie wciągnę się w ten sport na serio to po prostu kupię sobie jakąś markową replikę :)

 

A co z okablowaniem ?? Jest w ogóle sens to zmieniać ?? Jak patrzyłem w licznych sklepach modelarskich to jest to wydatek groszowy :) Kabel niskooporowy w otoczce silikonowej + komplet wtyków mini Tamiya z pozłacanymi stykami to wychodzi koło 20 zeta. Jedyne czego nie mogę znaleźć w modelarskich to konektory do bezpiecznika :/ A na Capri to wydatek 25 zeta za 8 sztuk, tylko nie wiem po co mi aż tyle :)

Edited by marcin1988
Link to post
Share on other sites

Nie, nie... Gumka + precka to podstawa. Moim zdaniem bez tego nie można strzelać. Dalej zaczynasz od prowadnicy, łożysk a potem sprężyny. Lożyska dowolne metalowe, na przykład CA, jak Cie stac to kulkowe Systemy. Sprężyna również markowa, SP guarder jest przyjemna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...