Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

W czarnych kamizelkach to ja chyba tylko gdzieś FAST widziałem...

 

Jeśli chodzi Ci o zwykłego Grunta, to obecnie właściwie tylko kamizelki w CB, w woodlandzie sie już raczej nie widuje, a jeśli na misjach mają na powiedzmy body armour narzucony jakiś prywatny patent (plate, chest itp) to też z zakresu kolorów BC/CT/MJK itp.

 

W kwestii plecaków to obecnie najczęściej latają z ILBE w MARPAT woodland, ale na misjach zdarzają się najróżniejsze plecaki, obok patrol packów MOLLE i im podobnych, np, produkty Camelbaka, czasami Eagle czy BHI, najczęściej w coyote brown/tan/khaki i im pochodnych oraz OD.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedna rzecz mnie zastanawia od pewnego czasu. Wprowadzono Marpat jako lepszy w maskowaniu i cały ten efekt jest niwelowany przez oporządzenie w CB. Na pustyni czy w mieście to ujdzie, ale na terenie zielonym? Z tego co wyczytałem woodland wyszedł z użytku, a nie widziałem oporządzenia w Marpacie. Więc moje pytanie brzmi jak ma się ta sprawa obecnie w sytuacji marines idących w las?

Link to post
Share on other sites

CB to podstawowym kolor wyposażenia - kamizelka, oporządzenie. Przydziałowy system plecaków ILBE jest w MARPAT Woodland. Jak nie ma za dużo Coyote to spokojnie działa to w lesie, szczególnie że w tego typu działaniach wykorzystywane są lekkie kamizelki FLC, które nie zakrywają całej powierzchni korpusu człowieka. Nie martw się, siedzieli nad tym mądrzejsi :)

Link to post
Share on other sites

Jak nie ma za dużo Coyote to spokojnie działa to w lesie, szczególnie że w tego typu działaniach wykorzystywane są lekkie kamizelki FLC, które nie zakrywają całej powierzchni korpusu człowieka.

 

Co rozumiesz pod pojęciem "jak nie ma za dużo"? Bo sama kamizelka w CB już się rzuca w oczy więc jak dojdą jeszcze ładownice to tym bardziej. Dlaczego nie jest to np. w Olive?

Link to post
Share on other sites

To przedstawcie nam swoje doświadczenia, jakie sety widzieliście w tych lasach i co się rzucało w oczy? Bo CB maskuje się całkiem dobrze w lesie, nawet jak jest to "cała kamizelka" i jest to CB, oryginalne a nie jakieś marne, jasne kopie. Bo przecież irracjonalną rzeczą jest rozważać taki aspekt tylko w teorii, nie mają obycia w praktyce.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ACOG - Advanced Combat Optical Gunsight to ogólna nazwa grupy celowników optyczych stosowanych na karabinkach automatycznych klasy m4 i m16 do strzelania na małych i średnich dystansach 100-800 m.

 

Producentem jest firma TRIJICON. Celowniki w zaleznosci o typu mają powiększenie od 1,5-6 razy. Są to celowniki z przedziałką stalą jak i z iluminacją (coś podobnego do kolimatora). W zakresie iluminacji występuje szereg odmian szewrony, punkty, trójąty itp. Iluminacja znacżąco ułatwia celowanie w tym szybkie przechwytywanie celu na średniej odległosci. Iluminacja (ten kolorowy przewód na górze okulara) powstaje w wyniku naświetalnia światlem słonecznych/księzycowym wiązki promienitwórczego trytu zatopionego w masie plastycznej.

 

Co do innych celowników czy kolimatorów to zwykle panuje w korpusie dosyć duża dowolność, każdy dobiera sobie sprzęt taki jaki mu najbardziej pasuje i jaki jest mu najbardziej przydatny. Jednak w USMC jakbardziej rozpowszechnione są ACOG-i typu TA31 w róznych odmianach ze względu na swoje walory na krotkich i średnich dystansach. Do strzelania na bardzo krótkich dystansach stosuje sie równiez nakładki na celownik tzw. docter - rodzaj kolimatora holograficznego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A jest jakiś model tego cirasa ? Głównie będę używał marpatu, więc coyote nawet wskazane, ale od czasu do czasu będę zakładać UCP, i czy nie będzie jakiejś dużej różnicy. Czy może zakupić cirasa w zielonym/oliwce bo widziałem na fotkach, że zielony tak się nawet zgrywa z UCP.

Link to post
Share on other sites

EmDzej jak chcesz żeby jakikolwiek CIRAS zgrywał Ci się z UCP to weź ogarnij sobie Cirka Maritime w MJK i bedzisz SyFem, tylko, że wtedy do Marpata to już raczej nie bedzie wyglądać dobrze. Trzeba się zdecydować co chcesz stylizować i pod to kupować szpej, innej rady nie ma.

Edited by lukaso
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...