Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Witam,

czy w FR/MSOB coś się zmieniło jeśli chodzi o CIRAS'a i został czymś zastąpiony czy nadal jest to "podstawowa" kamizelka(z płytami bal.)?

Wiem, że swego czasu był projekt MTV ale chyba się z tego wycofano?

 

Czy zakładanie zamiast zwykłej bluzy mundurowej, Combat Shirt pod kamizelkę jest czymś uwarunkowany czy ta decyzja należy do żołnierza?

 

Dla jasności przeczytałem cały temat i może przeoczyłem, ale zapytam, czy FR/MSOB używa multicam/camogrom czy tylko marpat?

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

FR/MSOB? To dwie zupełnie inne rzeczy. Force Recon został rozwiązany. Z częśći operatorów FR utworzono 1 i 2 MSOB, podlegające MARSOC. Z kolei reszta udała się chyba do Reconnaissance Batalions.

 

czy w FR/MSOB coś się zmieniło jeśli chodzi o CIRAS'a i został czymś zastąpiony czy nadal jest to "podstawowa" kamizelka(z płytami bal.)?

 

 

Recon Bat. używają FSBE II, w tym CIRAS LAND w Coyote Brown. MARSOC obecnie przerzuca się na SFLCS, kamizelki Eagle MBAV w MJK

 

Wiem, że swego czasu był projekt MTV ale chyba się z tego wycofano?

 

 

MTV były są za ciężkie, grunty latają w Eagle SPC.

 

Czy zakładanie zamiast zwykłej bluzy mundurowej, Combat Shirt pod kamizelkę jest czymś uwarunkowany czy ta decyzja należy do żołnierza?

 

 

Combat shirt o który ci chodzi to komplet FROG, który wyparł MCCUU w A-stanie. Teraz na zdjęciach widzać tylko FROG.

 

Dla jasności przeczytałem cały temat i może przeoczyłem, ale zapytam, czy FR/MSOB używa multicam/camogrom czy tylko marpat?

 

 

Recon Bat. i MARSOC latają w marpatach. Było zdjęcie paru gości z MARSOC w multicam, ale to raczej nie przydziałowe. Ostatnio, gdy MARSOC współdziała z ANA i/lub specjalsami, w użytku jest BDU Woodland.

Link to post
Share on other sites

Stąd właśnie ten slash, którego użyłem bo słyszałem, że z FR m.in. powstało MSOB.

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem, CIRAS jest nadal aktualny, więc chcąc się wzorować można śmiało go brać.

Czy są dostępne repliki tych kamizelek SFLCS i MBAV? Jeśli tak, to może wiesz gdzie je można dostać?(źródło które polecasz :icon_razz2: )

 

FROG powiadasz, czy to oznacza, że dzisiaj aktualnym mundurem dla ww. jednostek USMC jest właśnie FROG a nie MARPAT czy to tylko w Afganie taki ewenement, a generalnie nadal obowiązuje MARPAT?

 

Chciałbym zainwestować w miarę aktualne wyposażenie/umundurowanie(kontrakt, repliki) a widzę, że to co myślałem że jest aktualne przestaje być aktualne :icon_razz2:

 

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

Chcesz się wzorować na MSOB? Na Recon? Gruntów? Bo nie wiem.

 

SFLCS to nie kamizelka, to system oporządzenia w skład którego wchodzi między innymi kamizelka MBAV ( kopia to np. Flyye plate carrier with cummerbound, kolor khaki )

 

MARPAT to nie mundur, a kamuflaż. FROGi są w kamuflażu MARPAT.

Link to post
Share on other sites

Ok, to uściślę, żebyśmy się porozumieli bo coś namotałem.

Tak jak pisałem w pierwszym poście, chciałem na FR ale skoro FR jako takie już nie istnieje to na odpowiednik FR czyli Recon Batallion, jeśli dobrze zrozumiałem.

 

Miałem na myśli MCCUU, wiadomo, że Marpat to kamuflaż :icon_lol:

Więc, FROG wyparł MCCUU tylko w Afganie, ale generalnie MCCUU nadal obowiązuje?

Edited by Wargator
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem w pierwszym poście, chciałem na FR ale skoro FR jako takie już nie istnieje to na odpowiednik FR czyli Recon Batallion, jeśli dobrze zrozumiałem.

Force Recon wykonywał zadania zwiadu i akcji bezpośrednich. Ciężko o odpowiednik, bo zadania zostały podzielone między Recon Battalions, a MARSOC. Proponuję ci trochę poszukać w necie na ten temat i dowiedzieć się po co istnieją te formacje.

 

Więc, FROG wyparł MCCUU tylko w Afganie, ale generalnie MCCUU nadal obowiązuje?

Generalnie, jak cię Afgan nie interesuje, to obejrzyj fotki z treningów.

Link to post
Share on other sites

Niby repliki są po około 150zł(ebay, helikon w PL) ale widziałem też że dużo tańsze są na ebayu te w marpacie desert, od ok. 25$ za bluzę.

 

250zł za komplet FROG to nawet byłaby niezła cena, zważywszy na to, że komplet MCCUU za mniej niż 150zł trudno trafić, więc różnica nie byłaby taka duża, tyle że FROG na allegro to raczej 350-400zł :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...