Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

SPC w Afganie pojawiały się od połowy 2010 jak się nie mylę, w 2012 z pewnością były już w większości jednostek.

 

Kto nosił SPC a kto IMTV zależało od harakteru misji tak myślę. Piesze patrole za pewne obnosiły się z SPC (większa swoboda ruchu i mniejsza waga) a zmotoryzowane w IMTV(wygoda kosztem bezpieczeństwa)

 

Chociaż szczerze wątpię aby w 2012 ktoś kusił się na IMTV z wyboru, ta kamizelka została prawie że znienawidzona przez Marines :icon_biggrin:

 

Podpisy do zdjęć zostawiam oryginalne, nic nie zmieniałem.

 

Afghanistan-U.S.-Marines.jpg

 

U.S. Marines carry a comrade wounded by an improvised explosive device (IED) to a waiting medevac helicopter, near the town of Marjah in Helmand Province on August 21, 2010.

 

5427551619_9646294525_z.jpg

 

U.S. Marines with 1st Marine Division, 1st Tank Battalion, Delta Company, stop to give assistance to, 1st Marine Logistics Group (Forward) (1st MLG (FWD)), Combat Logistics Battalion 8 (CLB-8) as they repair a AMK-970 tanker during a convoy through Helmand province, Afghanistan on January 31, 2011. 1st MLG (FWD), CLB-8, provided security and maintenance for the convoy while in route to forward operating base Edinburgh. (U.S. Marine Corps Photo by Sgt. Brian A. Lautenslager/Released)

Edited by PPSB
Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nikogo. Jaką jednostkę chcesz robić? Jaki okres? Kupiłeś marpata i FASTa i próbujesz to teraz jakoś logicznie poskładać? Nie tędy droga. http://www.militaryphotos.net/ i lecisz z tematami, nikt cie nie będzie traktował poważnie jeśli nie zadałeś sobie trudu zdobycia nawet podstawowej wiedzy.

 

Ale żeby Cię troszkę nakierować rzucę dwa hasła: Force Recon (odnośnie AAV) i MARSOC (odnośnie FASTa).

Link to post
Share on other sites

To raz, a dwa to przypuszczam że Ci się podoba olive drab...ale nie, olive drab nie.

A na koniec pomyśl że gdybyś się chciał decydować kiedyś na konkretną rekonstrukcję to pomyśl: Co tak na prawdę chcesz rekonstruować, z jakich lat, czy będziesz w stanie skompletować sprzęt i ile Cię to wyniesie.

 

Bo to zaczyna się niewinnie: od biegania w kopiach i niby stylizacji, a potem zaczynasz sprzedawać chinole i kupować markowe kopie, a potem z markowych kopii zmiana na oryginalny sprzęt(tudzież: koszerny) i zamieniasz się w szpejo potwora :icon_evil: ... Pod warunkiem że spodoba Ci się rekonstrukcja sama w sobie. Bo to idze albo w tę stronę, albo pozostajesz muminem na zawsze :icon_biggrin:

 

Mam nadzieję że post nie został odebrany obraźliwie bo nie miałem takiego zamiaru. :icon_wink:

Edited by PPSB
Link to post
Share on other sites

Chciałbym rekonstruować FR w latach 2000-2005, rozumiem że w takim wypadku zestaw MARPAT/WOODLAND AAV FSBE (woodland) będzie dobry? Istotne są też dla mnie: buty, ochrona oczu i kolor kominiarki i inne szpargały (koszulki i takie tam xD).

 

No i co dokładnie zamontować na tą kamizelkę?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...