Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze bardziej zaweź jak wyżej napisalem do jednego roku albo najlepiej jednej operacji bądź bitwy wtedy będzie ci najłatwiej bo wierz mi to że w jakiejś wiosce w Iraku mieli na obie naprzykład woodlandy to nie znaczy że innej wiosce rok później nie biegali już naprzykład w MARPAT. Zabierasz się za okres w którym w korpusie zmieniało się umundurowanie i wyposażenie a z mojego własnego doświadczenia w reko wiem że co operacja jest inaczej i tak rekująć grunta z USMC pod Grenade inaczej składam szelki ALICE a pod zatokę albo Panamę inaczej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Poszukuje informacji na temat bluz IWCS. Na sieci trochę malo rzetelnych informacji, a z tego co zrozumialem jest to poloczenie combat shirta i softshella noszona na termike bądź combat shirta.

 

Ktoś używa i ma wrażenia z pierwszej ręki?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja zaś mam takie pytanie - czy zna ktoś i poleca jakieś strony (mogą być dla rekonstruktorów, obcojęzyczne itd.) o tematyce USMC ? Najlepiej, żeby zawierały nie tylko informacje o szpeju, lecz także taktykę, patenty, ciekawostki itp. ;)

Link to post
Share on other sites

Google.com :icon_biggrin:

 

Trzymaj się języka angielskiego i sprawdzaj źródła znalezionych materiałów. Podesłał bym Ci pare fajnych pdf, ale śpiący jestem (odezwij się na PW)

Edited by PPSB
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Cześć. Chciałbym stylizować się na Marines z 31st. MEU. Konkretnie 2014-2015 działania w Korei. Napisze co posiadam lub co będę miał za niedługo:

- marpat frog woodland

- bellevile 500

- kopia micha 2000 (czekam na LWH) + cover + naciąg z uchwytem na nokto. + kocie oczy

- nakolanniki bijan's (całe w CB)

- m4 CTW zmienione body na g&p z oznaczeniami + luneta nn

- kamizelka flc

- gogle essopodobne

 

Napewno do wymiany/kupienia idzie:

- kamizelka, tylko pytanie na jaką? Co teraz używa MEU? SPC, czy może coś innego?

- obecne gogle na ess nvg tan

- luneta nn na acoga 4x32

- kolba i front w m4 na m16 (no chyba, ze może zostać m4- proszę o radę

- colt MEU. I tutaj pytanie, czy colt Tokyo Marui 1911 MEU z oryginalnymi oznaczeniami springfield armory będzie pasował? Czy może lepsza będzie beretta?

- kabura blackhawk?

Jeżeli coś tu nie pasuje lub jest coś co mógłbym zmienić to proszę o podpowiedź.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

USMC w 2011 w Afganie.

Jakie m249? Widziałem w różnych konfiguracjach, z różnymi celownikami.

Używali wersji mk2 na pewno ale widziałem też składane kolby itp. No i co do elcana to był też wsadzany? Widziałem może z nim 1 zdjęcie.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

USMC w 2011 w Afganie.

Jakie m249? Widziałem w różnych konfiguracjach, z różnymi celownikami.

Używali wersji mk2 na pewno ale widziałem też składane kolby itp. No i co do elcana to był też wsadzany? Widziałem może z nim 1 zdjęcie.

Pozdrawiam!

 

 

Mogę odpowiedzieć tylko jak to wygląda u gruntów.

 

M249 używają głównie w tej wersji Defense.gov_News_Photo_110416-M-SM240-001_-_Lance_Cpl._Nicholas_W._Sainz_an_assistant_team_leader_in_1st_Platoon_E_Company_3rd_Light_Armored_Reconnaissance_Battalion_provides_security.jpg

 

Lance Cpl. Nicholas W. Sainz, an assistant team leader in 1st Platoon, E Company, 3rd Light Armored Reconnaissance Battalion, provides security during operations in Helmand province on April 16, 2011. Sainz stood watch while other Marines conducted a search.

 

 

 

Lufa 18" lub 21". Obie długości występują tak samo często, przynajmniej ja tak to odbieram. Podobnie tradycyjny dwójnóg i ten "ulepszony".

 

Kolba najczęściej to ta teleskopowa Improved Collapsible Buttstock jak na fotce.

 

Z optyki praktycznie tylko ACOG TA11SDO-CP lub bez. Widziałem też parę razy TA31RCO-A4CPA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...