Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

Witam ... poniewaz nie znalazlem tego czego chcialem za pomoca opcji szukaj, pozwolilem sobie na zalozenie tematu. Moje pytanie jest takie - jaki sprzet uzywa USMC aktualnie, i gdzie mozna dostac repliki, albo jak najwierniejsze kopie, badz demobile :)

Chodzi mi o wszystko, od butów, poprzez nakolenniki po google oraz mundur :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie, chcesz rekonstruować regularne oddziały Marines, czy może FR?

GENERALNIE:

mundur: MCCUU Marpat od Proppera albo American Apparel;

buty: Belleville / Bates - najpopularniejsze, w Coyote Brown;

gogle: ESS / Bolle X800;

hełm - LWH (MEU), MICH TC2000, 2001, 2002 (Force Recon);

kamizelki: IBA Interceptor z Coyocie (MEU), CIRAS w Coyocie (Force Recon);

broń główna: M16A4, SR25 Mk11 Mod 0 (MEU) M4A1 CQBR SOPMOD (Force Recon);

broń boczna: Colt 1911, Beretta M9...

 

to tak z grubsza... Sprecyzuj sie

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Właśnie, chcesz rekonstruować regularne oddziały Marines, czy może FR?

GENERALNIE:

mundur: MCCUU Marpat od Proppera albo American Apparel;

buty: Belleville / Bates - najpopularniejsze, w Coyote Brown;

gogle: ESS / Bolle X800;

hełm - LWH (MEU), MICH TC2000, 2001, 2002 (Force Recon);

kamizelki: IBA Interceptor z Coyocie (MEU), CIRAS w Coyocie (Force Recon);

broń główna: M16A4, SR25 Mk11 Mod 0 (MEU) M4A1 CQBR SOPMOD (Force Recon);

broń boczna: Colt 1911, Beretta M9...

 

to tak z grubsza... Sprecyzuj sie

 

No i jeszcze dość istotną rzeczą jest plecak - ILBE bądź Patrol Pack. Natomiast jeżeli kogoś nie stać na LWH, to może kupić Fritza. IBA niekoniecznie musi być w CB, USMC używa też IBA w woodlandzie.

 

To są główne rzeczy bez których nie ma co brać się za rekonstrukcję. Lecz równie ważne są szczegóły, takie jak koszulka w odpowiednim kolorze, marineska, rigger belt etc.

 

Edit. Literówka :P

Edited by piotrekSGUS
Link to post
Share on other sites

ulala, spodziewalem sie ze zostane obity za samo pytanie, a tu odpowiedzi ze sprecyzowanymi przedmiotami, wielkie dzieki za wszelakie rady :) co do sprecyzowania sie ... powiem szczerze, sam ciagle szukam informacji na temat USMC(czytaj ksiazki(autorzy i tytuly)ciekawe strony etc - mile widziane) ale chcialbym sie wzorowac na jednostkach Marines, stacjonujacych w Iraku ;]

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to może pomożemy z praktycznego punktu widzenia. Jeśli chciałbyś sie wzorować na liniowych jednostkach to ich wyposażenie zwykle jest mniej różnorodne. Najczęściej jest to IBA (czasami z FLC) i do tego różne patenty z pasami itp. Nie jet to takie głupie, bo FLC do lasu nie jest złe. Samo IBA według mnie jest średnio udaną konstrukcja, a już na pewno nie ułatwia życia przy szybkich wymianach magów itp. ale cóż, ciężkie jest życie zwykłego Marine :P.

 

Z kolei różne wyspecjalizowane jednostki i formacje jak właśnie FR, FAST, SS używają sprzętu bardziej różnorodnego i co by tu nie mówić wygodniejszego. Niestety jest on też często droższy jeśli chodzi o oryginalne oporządzenie. No i zamiast MARPATa można tu spokojnie nosić kombinezon nomexowy, bo w liniowych jednostkach to sie raczej nie zdarza, lub zdarza bardzo rzadko.

 

Tyle

 

Procent

Link to post
Share on other sites

Na warrior.pl masz odpowiedni dzial forum o rekonstrukcji USMC - w przyklejonym temacie jeden z userow praktycznie wyczerpuje temat. Wystarczy poszukac ;-).

 

nie mówiąc, że jest w Polsce ekipa rekonstruująca USMC, i na ich stronie czy forum można pewnie wyczytać niejedno... ;)

Link to post
Share on other sites

No to ja mam pytanie do wszystkich. Chcę rozpocząć zmianę oporządzenia w naszej ekipie z bylejakie byle US Army z obojętnie którego okresu na Marpaty woodland i oporządzenie w CB. Chciałbym mieć jakieś stronki gdzie ktoś kto nie ma o tym bladego pojęcia mógłby to zrozumieć (może być też po Angielsku) szukając w Google nie znalazłem łopatologicznego wytłumaczenia czegokolwiek na ten temat. I jeszcze jedno pytanie. Czy gdzieś w Polsce można dostać mundury Marpat woodland i jakie to są koszty? szukałem na allegro i znalazłem tylko niewielki wybór głównie desert. I czy oporządzenie CB jest też osiągalne bo oprócz nakolanników Alta i kilku rzeczy z ASGshopu od Guardera również nic nie znalazłem.

Czy bardziej nie opłaca się może ściągnąć marpatów z Ebay?

Edited by Kosmo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...