Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

A jeśli to nie jest wina tłoka to macie pomysł co może być przyczyną nie łapania tłoka na auto(na singlu działa)?

 

BTW. Wie ktoś czy gdziekolwiek w Polsce posiadają na stanie głowicę cylindra do L85 G&G? bo przeszukałem chyba z 10 sklepów i nie umiem znaleźć :/

Edited by Kapso
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kapso nie wiem czemu serwisant doradził Ci wymianę dyszy i głowicy, ale mogę cię zapewnić, że obydwie są szczelne i nie ma sensu ich wymieniać. W mojej elce po wymianie paru innych pierdół wychodzi 480 fps na SP130 wyjętej z SRki P&J i raczej nie udało by się tego osiągnąć z dużymi nieszczelnościami.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam.Właśnie zanabyłem, otrzymałem oraz przygotowałem wstępnie do montażu taką głowiczkę od G&G,(tutaj dla porównania z ori Army):

 

b4e5ccfc434e3c27m.jpg a4542c976d3b7f9dm.jpg 8cf7512839d48122m.jpg bc526a09c01f0b26m.jpg a082057b45af6573m.jpg 632f68f91c91a685m.jpg

Przygotowanie do montażu polega na lekkim szlifie żeby dopasować cudnie wykonaną głowicę do bylejakości ludu pracującego republiki Ch. -ktoś już chyba wspominał,że głowice G&G wymagają takiej czynności... Na szczególną, moim zdaniem, uwagę zasługuje fakt,że głowica jest z mosiądzu (lub brązu-składu nie podają) -do tej pory spotykałem się w sprzedaży z głowicami G&G plasticzanymi (czarnymi).

Głowicę znalazłem tutaj : http://www.zerooneai...roducts_id=6551 ,ale na chwilę obecną brak-kupiłem ostatnią sztukę.

Co do "niestandarowności" głowicy to ver.6 tez podejdzie tyle,że trzeba z okrągłych otworów porobić owale-Dremel przyjacielem twym...

Ta G&G to i bez Dremel-ka da radę-w moim przypadku iglaczek i płaski pilnik stworzyli niezłe trio (ze mną, rzecz jasna :-))))))

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie w związku ze złamaniem "diwajsu" przesuwającego kostkę stykową musiałem wymyślić jakiś patent. I o to dysponuję chyba pierwsza Elżbietą na tym forum z mikrostykiem takim jak ten , zamocowany jest na blaszkę i srubkę do obudowy zespołu stykowego(wyszlifowane miejsce pod stycznik żeby był idealnie osiowo), zespół styków całkowicie wywalony, a załącza go fabryczny zespół popychaczy, końcówka "diwajsu" spiłowana do kąta prostego i całość spięta z mosfetem (mniejszy woltaż na stycznik - i dzięki temu działa) który jest wielkości 4 normalnych tranzystorów + do tego LiPo turnigy 1800mAh 11.1V

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Przymierzam się do zakupu repliki na milsimy i ew. cqb czy da rade wpakować gb ICS do body Army? Chodzi mi o regulacje mocy repliki.

 

Nie da się. W ICS selektor trybu ognia jest na cięgnie i nie jest połączony bezpośrednio z gb. Z kolei w ARMY selektor przechodzi przez dolną część szkieletu i nie wyjmiesz gb bez wyjęcia selektora.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nLmbXEPQyG0

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites

Karol a czy nie jest to świetna replika? (o popychaczu zapomniałem) a przy 450fps +/- 5 naprawdę daje radę na polu walki i co ważne jest celniejsza od większości replik tej długiości za sprawą lufy, i co jak co ale polecam komorę KA do niej bo wzrasta bardzo widocznie szczelność

Link to post
Share on other sites

Teraz jest juz świetna :-)

W moi profilowym arsenale mam co w niej zmieniłem-na nic bym jej nie zamienił (choć po leśnym spacerku ciąży niemiłosiernie- ewentualna adrenalina potyczkowa rozładowuje cierpienia :-) ) Strzela bardzo celnie i nosi daleko, więc goni kota chociażby operatorom świnimi (sprawdzone organoleptycznie).

Ja polecam głowicę cylindra od G&G ale te metalową i zsorbowanie jej (u mnie poprawiło AOL). Może nawet przywrócę jej BB ale muszę wprowadzić zmiany do tego wózeczka,żeby nie miało mozliwości wyrzucenia sprężynki czy haczyka...

Polecam, jak wcześniej, wszystkim tym którzy mają czas i uwielbiają grzebac wiecznie przy swoich replikach... JA juz nie grzebię w niej bo chodzi miodnie jak dla mnie, ale do tego czasu trochę nerwów i pianiędzy kosztowała ta Arma.

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 

 

Wyjaśnij o co miałeś na myśli jeśli możesz

G&G zrobiło głowiczkę z mosiądzu zamiast czarnego tworzywa... To ona właśnie siedzi w.mojej eLce z doklejoną 3mm podkładką z sorbothane'u ( można znaleźć dedykowane do konkretnych gearboxów,ale jak akurat potrzebowałem to nigdzie nie były dostępne do V6 i zakupiłem na ebayu takie podkładki pod gramofon -chyba za 3 funty 4 sztuki- i dociąłem kształt). Te 3mm to akurat różnica jaką miałem żeby AOE( Angle of Engagement) się prawidłowo zgrał....Sorry za to AOL, telefon mnie "poprawił"....

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

No i w końcu po długim czasie dopadłem chrono - rozstrzał między 486-495 fps przy m130 uznaję za rewelacyjny wynik. Muszę skołować metalową głowicę tłoka i cylindra - i m140 lub m150 na pokład - powinno dać odpowiednio 515-520 lub 550-560. Najchętniej kupił bym szkielet góry GB i zrobił sobie dwie wersję. Jedną na M100 i do masakrowania w budynku a drugą właśnie na ponad 500 do lasu

Link to post
Share on other sites

Szkieletu góry też szukałem ale z marnym skutkiem... Kompletne GB od g&g można wyhaczyć ale w cenie chyba całej army.... No i brak,brak,brak... Ja jestem na etapie przygotowań do montażu r-hopa, materiały mam ale czasu brak...

EDIT:

Jak pisałem duuuuużo wcześniej, zakupiłem set od shs'a do R85(Army)... Pomijając,że dysza była krótka do Ak i głowica cylindra v2, to resza była już wporzo-prowadnicą sprężyny łożyskowana,cylinder stalowy,głowica tłoka alu łożyskowana,tłok ze stalową bieżnią i... zębatki high speed! Ja miałem problem z AoE i wyrwałem 3 takie tłoki,aż w końcu się wkurzyłem i wstawiłem alu tłok, ustawiłem AoE (sorbopad) i wybrałem pierwszego zęba.... 150 Guardera w to wpakowałem, ale zrobiło się "ełej tuu macz" na limity w naszym środowisku... ;-)

Link to post
Share on other sites

no mnie udało się tylko zębatki z shsa dopaść ale za to helikalne stalowe z przełożeniem coś pod ultra torque up i aż do 170 wg producenta, tłoki swego czasu to co 3 miesiące zmieniałem aż do zakupu z pełną metalową szczęką. R-hopa nie robię, komora od KA w połączeniu z systemą energy i dystanserem H robi wystarczającą robotę. A co do limitów to Częstochowa jest dziwnym miastem i nie ma ich wcale więc się kwiatki pojawiają w postacim4 cqb z 550 na 0.35 lub mancraftów po 750 fps

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

witam!

mam problem z bolt-catch w l85 army. ostatnio nabylem taka replike a o do wiedzy o niej ograniczam sie do forum.

ostatnio z kumplami troche pogazowalismy i wzialem sie za poznawanie tej repliki. zostala mi jedna sprezynka co laczy gorna czesc gerba z dolna i za cholere nie wiem jak ja zamocowac.....

druga sprawa wyglada tak ze dziwignia zwalniajaca zamek razem z bolcem kreci sie wokol swojej osi (momo frezu w ksztalcie D )

jestem bez radny i prosze o pomoc.

moge wyslac fotki i wideo jak to wyglada.

pozdro

Link to post
Share on other sites

W związku ze słabą powtarzalnością wymiarów chińskich wyrobów dyszę powinno się dobrać pod konkretny egzemplarz... 21,7mm było w ori,ale komora za bardzo wchodziła w lufę wew i musiałem "dosunąć " ją bardziej do dżirboksa i teraz najprawdopodobniej jest 21,4mm... Niestety jestem w separacji 2-miesięcznej od eLżuni i nie mogę pomierzyć... Jak do niej wrócewto zamierzam r-hopa zasunąć to będzie okazja do pomiaru...

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...