Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 23 KJW a Glock 17 KSC-KWA


Recommended Posts

Guest JOPJ

No, nareszcie pojawiło się takie forum, bo zaczynał robić się burdel na gazowych.

 

Piszę ten tekst, ponieważ coraz więcej osób pragnie "zaoszczędzić" te 4 dychy i kupić G23 zadając tym samym coraz więcej pytań (w zasadzie tych samych) w "zielonych" i robiąc coraz większy burdel- teraz przynajmniej nie będziecie mieli wymówki, "że na forum nie ma porównania" :mrgreen: :P

 

OK, zaczynamy.

 

Zasięg maksymalny:

Glock KJW- ok. 30-35m

Glock KSC- ok. 45-50 (przy kulkach 0.2 i maksymalnie podkręconym HU)

 

Zasięg skuteczny:

Glock KJW- ok. 25m

Glock KSC- ok. 30-35m

 

Rozrzut:

W glocku KJW jest większy, niż w tym z KSC. Zresztą, zależy to w dużej mierze od modelu, KSC jest sprawdzone, a KJW nie zawsze kontroluje swoje wyroby.

 

Zużycie gazu:

KJW- Jedno ładowanie starcza na ok. 2 magazynki. W 3-im trochę zostaje, ale jest tego niewiele.

KSC- wydajność to ko. 2,5- 3 magi.

 

Trwałość:

Tu KJW leży i kwiczy, KSC mam już długo i nic się nie dzieje, poprzedni właściciel chyba nawet używał go w piaskownicy w charakterze łopatki, a on dalej strzelał. Fakt, że się zacinał, ale strzelał. KJW na początku było super, później blow-back osłabł, niektórym zdarzały się nieszczelności maga.

 

Jak się strzela:

W KJW mamy z początku dość mocny BB, z okienka wylatuje chmura green gazu- świetny efekt. KSC jest pod tym względem uboższe, blow-back lekko słabszy.

 

Pojemność maga:

KJW-21 kulek

KSC-22 kulki ( w ksc mamy osłonkę na zawór- pistolet realniej wygląda i nie da się zapiaszczyć zaworka, ale trzeba ją zdjąć za każdym nabiciem)

 

Bezpiecznik:

KJW- srebrny, z przodu w dolnej części pistoletu. Trudno go przesunąć spoconymi dłońmi.

KSC- typowy dla klocków, w spuście. Na początku chodzi dość ciężko, ale potem się wyrabia. Można go zaciągnąć tylko wtedy, gdy odciągniemy zamek- całkiem mądrze.

 

Przyrządy celownicze:

KJW- zwykłe, w odcieniu pistoletu.

KSC- biała kropka na muszce i białe "[" tą najdłuższą linią do dołu. Ułatwia celowanie, gdy jest szaro, niestety- nie świeci w ciemności.

 

HU:

Oba mają regulowany.

 

Cena:

KJW-235 zł

KSC-KWA- ~270-300 zł (zależnie od sklepu)

 

Ocena wg. mnie:(1-10)

KJW- 6+

KSC- 8+

 

Ogólnie:

Gdyby przyznać za każdy z punktów po 1 pkt. (fajnie to brzmi :)) to stosunek KSC do KJW byłby 8:2. Myślę, że warto dopłacić te 40 zł i mieć naprawdę porządny pistolet na lata, niż "zaoszczędzić" i kupować nową zabawkę za rok. Do tego, do KSC jest więcej części niż KJW.

 

Wszystkie testy przeprowadziłem przy optymalnej pogodzie, oczywistym jest, że przy wietrze nie uzyskacie zasięgu rzędu 40m. ;)

 

Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Link to post
Share on other sites
W KJW mamy z początku dość mocny BB, z okienka wylatuje chmura green gazu- świetny efekt
Może i fajny efekt, ale jest spowodowane nieszczelnąścią w układzie BB, więc raczej nie jest zamierzone i na pewno jest przyczyną większej gazożerności.
Link to post
Share on other sites
Guest JOPJ

Zapomniałem o największym chyba mankamencie KJW. Otóż po jakimś czasie wyrabia się zamek i potrafi wyskoczyć (dosłownie) z prowadnic, przez co jesteśmy zmuszeni "wklepnąć" go na nowo. Nie przeszkadza to tak bardzo, ale w moim modelu potrafiło to się zdarzyć raz na 50 kulek. W ogóle taki humorzasty był. Jednego dnia strzelał bez zarzutu, a drugiego odstawiał cyrki...

Link to post
Share on other sites
Zapomniałem o największym chyba mankamencie KJW. Otóż po jakimś czasie wyrabia się zamek i potrafi wyskoczyć (dosłownie) z prowadnic, przez co jesteśmy zmuszeni "wklepnąć" go na nowo.
W KSC to samo. Do dziś krążą w Trójmieście legendy o tym jak strzeliłem do kogoś zamkiem ;)
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Co do działania Glocka 17 KSC-KWA w zimie.

Jeżeli jest używany jako broń główna (czyli większą cześć czasu grzany w rękach) przy temperaturach rzędu -5 stopni nie syfonuje. Zasięg siada wtedy o jakieś 5 m w stosunku do osiąganego przy temperaturze około +15 stopni. Używany jako broń boczna, noszony w kaburze udowej przez około 7 godzin w temperaturze około zera zadziałał poprawnie, nie syfonował. Powyższe na podstawie własnych doświadczeń.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...