Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Lakier schodzi płatami, części kolby pękają, płytka kasująca luzy RISa pęka jako pierwsza. Głowice tłoka, prowadnice sprężyny - pękają. Głowice tłoka trafiają się zmontowane "na odwrót" - w 2 na 3 przypadków jakie sam rozbierałem do przeglądu, w tym wszystkie PJa. Montaże luf niedokręcone, łamiące i przepalające się kable. Marnie spasowane i luźne części RISa i detali body.

 

Tyle widziałem przez ostatnie 2 lata.

Link to post
Share on other sites

Jak nie będziesz grzebał w GB to da radę ;)

Tylko zawsze jest mały procent, ze jednak coś tam pęknie/spsuje się. Jak to z większością mechanizmów. Albo trafisz na karabin składany przez skośnookiego pana, który sobie dzień wcześniej popił i przyszedł do pracy na kacu. To tak jak kolega opisał wcześniej, głowica tłoka będzie założona na odwrót :strach:

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

W zasadzie chcialbym aby replika mi wytrzymala rok na stocku ew. prec lufa i gumka hopa,w wakacje do roboty i oczywiscie cos ambitiniejszego sie kupi,ale na ten czas myslicie ze ta m4 da rade? ;]

Jeżeli nie będzie to PJ, to da radę.

 

PJ ma zbyt mocne sprężyny i jest zwykle wadliwie złożony (głowica tłoka, podkładki na zębatkach). Wymiana lufy, gumki HU i baterii to podstawa. Tutaj jestem hipokrytą bo sam nadal jadę na oryginalnej... ale widać jakaś dobra partia się trafiła ;) .

 

Wymiana okablowania też wychodzi na zdrowie. Tylko bez szaleństw 1,5mm^2 powoduje zaklinowanie się silnika i można jego regulację prowadzić tylko w jednym kierunku - żeby poluzować trzeba go wyciągać z chwytu ;)

 

Jeżeli możesz te rzeczy samemu zrobić, lub masz kogoś komu możesz to zlecić za sensowną cenę to modyfikacje nie będą Ciebie drogo kosztować. Jedna uwaga - nie każda preclufa wejdzie bez przeróbek - niektóre są zbyt grube.

Link to post
Share on other sites

Witam,

4 dni temu kupiłem m4a1 Boyi i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Dokupiłem do niego batke firefoxa 9,6 v 2300 mAh i dalej strzelam bez ładowania. Jest to moja pierwsza broń AEG i ogólne wrażenie jest jak dla mnie jak najbardziej na plus. Zasięg lepszy niż sig 550 od JG. Jeśli chodzi o szybkostrzelność to m4a1 również wygrywa. Wczoraj na strzelance zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Podczas strzelania spust nagle przestał reagować, kolega poradził aby przełączyć na auto a później wrócić na semi. Czy z każdym elektrykiem tak jest?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, jakie są opinie o tym produkcie:

http://gunfire.pl/product-pol-1152189655-Replika-karabinku-BI-3681M.html

 

I czy opłaca się go teraz kupować, tzn. czy ma on te same ,,bebechy" co ta wersja:

http://gunfire.pl/product-pol-1152189678-BI-5181M.html

 

 

I jeszcze jest to, ale nie jestem tego pewien. Czy ktoś z tego strzelał?

http://gunfire.pl/product-pol-1152193805-M4A1-Full-Metal-Blow-Back.html

 

Nie wiem co z tych kupić, chodzi mi jedynie o to czy różnią się jedynie na zewnątrz, czy też mają inny gearbox itp.

Link to post
Share on other sites

Ja bym na Twoim miejscu brał tego Full Metal APS'a bo nie jest drogi, a blow back jest itp.

 

Edit@

 

A co uważacie o tym? Bo podejrzanie tanie i w ogóle. Podobno ma około 350 fps i jeszcze udało mi się wywalczyć 4 miesiące gwarancji od użytkownika allegro na piśmie.

 

http://allegro.pl/m4a1-boyi-asg-militaria-tanio-i1256962258.html

Edited by KAZ_OVER
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, jakiś miesiąc temu nabyłem M4 RIS DBoys, i mam z nią problem, ponieważ nie mogę dojść do tego jak zmienić gumkę hop up, oraz wyczyścić replikę z piasku w środku (po ostatniej strzelance). Kable od baterii przechodzą od atrapy lasera przez pierścień i dalej w stronę gearboxa. Ściągając górne body, kable nie chcą przejść przez pierścień. Czy ktoś wie jak to zrobić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...