Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już nie miałem siły czytać 10 stron, przejrzałem ostatnią.

Miałem do czynienia z M4 CQB i M4SO.

 

Nie chcę dublować wypowiedzi, ale w dużym skrócie.

 

Mka wystarcza spokojnie w stocku do CQB.

Pasują wszystkie magazynki ( nie wiem co trzeba zrobić, żeby nie pasowały), sprawdzałem G&G G&P CA i dboysa. Pasuje nawet oryginalny mag :).

 

Batka daje spokojnie radę do stocka - nie trzeba jej wymieniać.

 

Przedni RIS i lufa (z Mki CQB) tak przypadły mi do gustu, że postanowiłem użyć ich do customa zamiast przodu CA, GP itp. DB jest cięższy i bardziej masywny, a nie takie chuchro :). Można tym risem spokojnie gwoździe wbijać :lol:

Link to post
Share on other sites

Parę pytań.

1. jak jest ze szczelnością zestawu tłok/cylinder

2. jak jest z żywotnością zębatek

3. czy ktoś wie jaki odpowiednik silnika(TM, CA) tam włożyli

 

Chętnie wysłucham rzetelnych odpowiedzi bo mam zamiar wprowadzić kilka zmian. Sprężynę na m110,120 systemy i mocniejsze zębatki CA i tak się zastanawiam czy nie trzeba było by wymienić też coś w tłoku. Wymieniłem już lufę na preckę systemy, gumkę HU, sam HU jest zrobiony z dwóch (Boyi i TM). Jutro montuję dyszę uszczelnioną. Bateria okazała się gorsza od 3letnich stocków marui.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiecie czy da się zamontować na to M4 tłumik typu QD?

 

Zależy jaki masz tłumik płomienia :?: Jak jest ten oryginalny, czyli tzw. "Phantom" to raczej nie da rady, bo jest dłuższy od standardowego. Ja kupiłem "tłumok" QD ICS i muszę, niestety, dokupić zwykły tłumik płomienia żeby dobrze się trzymał i wszystko działało jak należy.

Link to post
Share on other sites

Co do emki Boyi/P&J dziwi mnie opis Krakmanów:

 

"Jedyną bolączką jest w ogóle nie wzmocniony mechanizm repliki co niestety przekłada się na prawidłowe działanie całego karabinku.

 

(...)

 

Części które wymieniamy w mechanizmie repliki dla poprawienia jednocześnie pracy mechanizmu jak i osiągów to:

# głowica tłoka wymieniona na wzmocnioną kierunkową głowicę tłoka

 

# plastikowe łożyska wymieniamy na wzmocnione łożyska kulowe 7mm

 

# sprężynę na sprężynę (120 m/s), co ma odzwierciedlenie w większej mocy repliki

 

# plastikową prowadnice na wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem."

 

 

 

 

Mnie to jakoś nie przekonuje, że wzmocnienie tych części spowoduje, że "mechanizm repliki" będzie teraz "wzmocniony". Tym bardziej, że zmienili sprężynę która daje "większą moc". Nie studiowałem tematu o replikach emek DBoys, ale to chyba nie to co się najczęściej psuło.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też kupiłem w/w typ (Krakmanowski mix BOYi i P&J).

Wystrzeliłem kilkadziesiąt kulek celem testu.

 

Moje uwagi:

+ HopUp nie wymagał wymiany (poprzednie moje chinole od razu szły pod śrubokręt i wymianę gumy)

+ bateria po wyjęcia z pudełka wytrzymała kolo 30 kulek zanim "padła"

+ lufa i RIS się nie chwieją (siedzą b.sztuwno)

- kolba ma luzy

- luzy ma pin zatrzasku kolby (odkręca się samoistnie jego główka)

- plastik nienajładniejszy

- farba łatwo schodzi z metalu

+ działa poprawnie z magazynkami midcap f-my MAG

- dość chwiejny zatrzask magazynka

- chwieje się i brzęczy zatrzask zamka (coś będę musiał z tym zrobić)

- puszka na baterię (atrapa lasera) wymagała podoklejania detali które trzymały się ledwo-ledwo, a jedna z niby śrubek odpadła od razu, nie wygląda też na zbyt ładnie

+ zasięg

+ branie kulek

+ znośna powtarzalność strzałów

+ zawieszenie taktyczne

+ zestaw narzędzi (choć mógłby być i klucz do muszki)

- instrukcja (można by dawać troszkę dokładniej traktującą temat albo wcale)

 

Ogólnie jestem zadowolony (szczególnie jak za te pieniądze).

Co do HiCapa załączonego z repliką to nawet go nie włożyłem do gniazda więc moje uwagi do niego się nie odnoszą (używam tylko mid-low-real).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

1) http://www.customs.pl/produkty.php?product=12&cat_link=3

2) http://www.gunfire.pl/product-yid-11521896...AL-BI3681M.html

 

Co myslicie o tych emkach? Co w nich na dzień dobry musiał bym wymienić i czy wogole warte sa swej ceny? Czy może lepiej zainwestowac w mix PJ i Boyi?

 

Podobno ta od custumow niezle strzela, a PJ/BOYI to podobno jakis nie wypał (tak przynajmniej slyszalem/czytalem :P)

 

Jeszcze mam opcje by czekac na g36c od JG... ale kurde ile mozna na nią czekac?

Edited by Matzel
Link to post
Share on other sites

Witam

Jeśli sprawa była poruszana to z góry przepraszam ale mam net tylko w pracy więc nie bardzo mam czas na czytanie wszystkich postów. Takie mam pytanie: czy emki boya mają atrapę zamka widoczną po otwarciu okna wyrzutowego/odciągnięciu rączki przeładowania? Jak to wygląda u was?

Moja M4 CQBR nie posiada takiego bajeru ale zastanowiła mnie plastikowa prowadnica pod oknem wyrzutowym, coś jakby pasowała mi do takiej ruchomej atrapy.

Link to post
Share on other sites

No cóż, tego właśnie się spodziewałem i poniekąd cieszę się że nic mojemu sprzętowi nie brakuje-z fabrycznej specyfikacji oczywiście. Bo mimo, że klamot oferuje całkiem duży stosunek "bang" do wydanego przeze mnie przysłowiowego dolara, to jednak sporo brakuje mu do "ideału". Zastanawia mnie też obecność tej tajemniczej prowadnicy. Niezbadane są wyroki wielkiej Chińskiej fabryki w której kontrola jakości to raczej coś z dziedziny fantastyki, niekoniecznie naukowej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam następujący problem. Wymieniałem ostatnio lufę na preckę i po skręceniu całości górna część body strasznie mi się chwieje. Jakby wogóle nic jej nie trzymało. Nie wiem jak to naprawić. Czy górną część "trzyma" tylko przedni pin, czy może podczas rozkręcania repliki coś mi poszło nie tak i rozwaliłem jakiś "chwyt" łączący górne body z "tylnim' pinem? Pomocy :poddanie:

Edited by mikolajasinski
Link to post
Share on other sites

Witam! Mam prośbę dotyczącą konkretnego wyboru modelu M4 RIS FULL METAL [bI-5181M], lub M4 RIS FULL METAL [bI-5181M][P&J/BOYI].

 

Jak dotąd jakoś nie doszukałem się konretnego porównania tych dwóch modeli. Właściwie to który z modeli najlepiej wybrać:

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1084

http://customs.pl/produkty.php?product=13&cat_link=3

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521896...AL-BI5181M.html

 

Najbardziej przychylam się ku wersji z taiwangun, krzyzówki z P&J, ze względu na wzmocnione cześci i sprężyne 120M/s, jednakże mało jest opinni na jego temat i trudno mi stwierdzić czy warto ryzykować kupno tej krzyżówki. Problem w tym też że ten karabin będzie dostępny najwcześniej pod koniec maja

 

Potem jest wersja z customs.pl - Części niby też wzmocnione, mniejsza siła, pozostano przy sprężynie M110, ale pozatym chyba mniej inegerencji niż w modelu P&J - również poprosił bym o parę słów o modelu z tej stronki. Co do dostępnośći nic niewiadomo kiedy będzie.

 

No i ostatecznie gunfire.pl - nic nie jest wzmacniane, stockowy gnat że tak powiem, co mnie bardzo martwi, niechciałbym po miesiącu wysyłać go do serwisu bo coś pękło. Jest dostępny z miejsca.

 

Pytania dodatkowe: no właśnie, do karabinu z taiwangun'a odrazu chciałem dokupić batkę SANYO 9,6 NiCd 600 mah http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=36, gdyż jedna jest to mocniejsza sprężyna, martwi mnie jednak fakt małej pojemnośći, ale dwie takie powinny załatwić sprawe (zależy mi na tym by był to NiCd z wiadomych przyczyn). Co do baterii, czy dało by się zmieścić batkę mini w foregrip'e? Jakoś ta atrapa mąci moje oko, wolałbym nie montować jej.

 

I ostateczne pytanie: typ pasujących magazynków, cześc mówi że to od P&J pasują, inni że nie, a konkretnie czy będą pasować te magi.

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=194

 

Z góry Dziękuje za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Hmmm, no to mam teraz dylemat bo:

 

 

w modelu M4 BI - 5181 RIS

 

- nie podoba mi się ta pucha jak cholera, i obawiam się o kable które wystają na zewnętrz

 

- nie moge zamontować wtedy Kolimatora na szynie pod rączką (chodzi mi o aimpoint)

 

w modelu M4 BI - 3181 RIS

 

- batka schowana w foregripie, wygodniejsze

- moge zamontować zarówno Aimpoint'a jak i ACOG'a (jest sens montować 4x42 ACOG'a?)

 

ewentualnym rozwiązaniem, ażeby pozostać przy M4 BI - 5181 RIS jest zamontowanie do rączki transportowej szyny RIS i na tej szynie Aimpoint'a, ale czy to będzie wygodnie, czy wogle da się celować?

Link to post
Share on other sites

Będzie całkiem wygodne - do kolimatora nie musisz składać się tak dokładnie jak do lunety. Powiem nawet że kolimator wyżej zamontowany może być ergonomiczniejszy.

Druga sprawa - kolimator możesz mieć całkiem zasłonięty (!) a i tak będzie można z niego korzystać. Tym bardziej, aimpoint na wysokim montażu nie koliduje z puszką i często występuje w takiej konfiguracji (z tyłu klęczę z m4a1 + puszka + aimpoint):

 

DSC06532.JPG

 

Abstrahując od problemu kolimatora, zastanów się nad przeprowadzeniem kabli na tył i instalacją baterii na/w kolbie - moim zdaniem poprawia to wyważenie repliki ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...