Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam poszukuje lunety do G3SG1 konkretniej chce ja podpiac do wysokiego montazu 20mm , lecz jest pewien problem ni jak sie znam na lunetach(do tej pory wogole nie mialem z tym stycznosci) nawet nie wiem co polowa parametrów oznacza dlatego szukam rozwiazania tutaj , licze na wasza pomoc i fachowe rady .Interesuje mnie cos do 200 zł

Edited by MŁODY_ŚWIESTA
Link to post
Share on other sites

cośXcóś gdzie:

coś = powiększenie

cóś = "światło" lunety czyli średnica obiektywu

 

nie schodź poniżej cośX32, cośX40

w zasadzie 4x32, 4x40 to już wystarcza kwestia jaki tym celownika znaczy siatki celowniczej sobie "pokochasz" no i oczywiście jeżeli masz 200 to szukaj czegoś co będzie kosztowało te 200 bo to powinno zagwarantować jakość powyżej tych za 70-100 PLNów. A tu nie warto oszczędzać.

Link to post
Share on other sites

tylko nie kup przypadkeim jakiegoś ołówka 4x20

tak jak thor mówił przynajmniej 4x32

no do G3 to uważam ze najbardziej optymalną by była 32 , mogła by być ze zmiennym powiększeniem .... od 3x do 9x. Ale 4x32 tez powinna być dobra

Link to post
Share on other sites

Bardzo się rozczarujesz luneta na karabinie asg. Najbardziej będzie Cię wkurzać, że kulki nie trafiają w sam środek gdzie celujesz. Mało tego, zobaczysz ze kulka nieleci prosto.

 

Znam przypadki, że ludzie kupowali lunetę do karabinu, po czym była ona sprzedawana, zamieniana na kolimator.

 

Nie schodź poniżej soczewki o rozmiarze 32 - to minimum.

 

Rozmiar x56 - fajnie wygląda, ale jest bardzo nieporęczny.

 

I kup sobie ze stałym powiększeniem.

 

Bo optyka poniżej 600 zł to emulatory celowników optycznych.

Life is brutal.

Link to post
Share on other sites

Dobra skoro do 200 zl to imitacja to co proponujecie ? (tylko cos takiego optymalnego co mozna łatwo dostac i jest to w przyziemnej cenie )

 

ps. w G3 mam zamiar zwiekszyc moc do ok 500 fps i zecz jasna wstawic precyzyjna lufe

Edited by MŁODY_ŚWIESTA
Link to post
Share on other sites

Cóż, G3SG1 to raczej karabin wyborowy, a nie szturmowy, wg mnie. poprawcie jeśli się mylę.

 

A jeśli mówimy o robieniu komuś krzywdy, co z Twoim SOCOM'em z 400 fps jako bronią boczną zapewne? ;) (podejrzałem profil)

Edited by Imashel
Link to post
Share on other sites

Zaczyna sie rozmywac bo nie masz regulowanej paralaksy. Ja dorwalem Tasco 4-16x50AOE z wieżyczkami typu target (uznaje tylko z wieżyczkami, bo bez tego to kręcenie śrubokrętem,to masakra!), regulowaną paralaksą, zasłonką przeciwsłoneczną i podświetlaniem, jestem z niej bardzo zadowolony ;)

Edited by darude111
Link to post
Share on other sites

Według mnie wieżyczki są niezbyt dobrym rozwiązaniem. Jak już się pomęczysz monetą i wyregulujesz lunetę to późniejsza regulacja nie ma sensu. A w trakcie strzelania możesz niechcący przekręcić ustawienie i trzeba się bawić od nowa...

 

Ja korzystam z lunety 3-9x32 Tasco i jestem zadowolony (choć oczywiście sprzęt za 400 zł byłby lepszy).

Link to post
Share on other sites

Co do wieżyczek: na odległościach do max 100 metrów (zakładam że to max dla ASG) w zupełności wystarczy dobrze przystrzelana luneta bez wieżyczek. Jeżeli jest ustawiona idealnie powiedzmy na 50 metrów to całą resztę spokojnie da się załatwić odkładaniem poprawek na "siatce" oczywiście wymaga to trochę treningu. Ale jest o wiele szybsze i skuteczniejsze wbrew pozorom niż przestawianie ciągłe "krzyża".

Link to post
Share on other sites

Niby tak,ale zawsze łatwiej na strzelance potem regulować, gdy np. będzie inna temperatura, albo zimą, to zawsze jest trochę inna moc, a przy wieżyczkach łatwiej ją wyregulować i nie trzeba się męczyć tą monetą. NIe mówie tu o przestawianiu podczas gry, bo to na takim dystansie dużego sensu nie ma,ale chodzi o wygodę regulacji ;)

Link to post
Share on other sites

Bredzicie..

Wieżyczki to zajebisty bajer i tyle. Owszem możesz sobie na szybko przed rozgrywką coś wyregulować ale po co? Jak wystarczy odkręcić pokrywki i już masz dostęp do regulacji? Poza tym wieżyczki w tanich lunetach po jakimś czasie się luzują od kręcenia [ na prawdę nie trzeba wiele kręcić] i już ich przydatność spada. No i najważniejsze - zawsze sobie możesz coś przestawić przypadkiem. Może to nie ma wielkiego wpływu na naszą celność [repliki nie są aż tak dokładne, żeby 2-3 kliknięcia im zaszkodziły].

 

Ja mam replikę M1

 

są wieżyczki, jest regulacja paralaksy, jest zmienny zoom, jest podświetlanie.

 

Same bajery ale wiecie - LANS LANS LANS !! przecież o to chodzi w airsofcie... mylę się? :-F

 

 

Sorry za offtoping

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...