Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokaż swój CIEKAWY sprzęt cz. 4


Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wally właśnie - standard wojskowy. A na aukcji jest informacja, że to filtropochłaniacz do maski cywilnej.

 

Cena dziwnie niska - albo kradzione, albo właśnie ktoś kupił cywilne do wojskowej maski i próbuje opchnąć. Nie ma też żadnej informacji o modelu... może to jest filtr do oparów lakierów? ;) Filtry dopasowuje się do środka przeciwko któremu ma chronić.

No i jeszcze jedna rzecz - "nowy" - dobre sobie... Nabita data 1995, o ile pamiętam filtry mają datę ważności 5 lat, nawet jeśli to jest więcej to nie będzie to powyżej 10. A przeterminowany filtr nie tylko nie filtruje ale wręcz może "aktywnie" szkodzić produktami rozpadu środków chemicznych filtra.

 

Poza tym ja radzę zaopatrzyć się w filtropochłaniacz CN/CS - dużo wygodniejszy i praktyczniejszy od NBC.

Link to post
Share on other sites

Jak już offtop to na całego:

- podałem przykładową aukcję, pierwsza z brzegu,

- gość myli się w opisie aukcji, te filtropochłaniacze pasują do MP5, co prawda do MC-1 też da się je na 2 obroty wkręcić ale nie zapewniają wtedy szczelności (czyli filtr nie pasuje do MC-1 i do popularnego "słonika")

- to jest filtropochłaniacz wojskowy, więc ma dosyć duży zakres czynników które pochłania (znalazłem tylko takie dane:

Parametry filtropochłaniacza FP-5(lub równoważne):

- Opór przy ciągłym przepływie powietrza o natężeniu;

30dm³ / min ≤ 130 Pa,

160dm ³/ min ≤ 1300 Pa.

- Wskaźnik filtracji ≤ 1x10ֿ %

Właściwości ochronne wobec substancji trujących przy równowagowym nawilżeniu warstwy sorbentu:

- dla chlorocyjanu ≥ 3g,

- dla chloropikryny ≥ 9g.

- Masa filtropochłaniacza < 270g. )

 

- cena tego pochłaniacza jest niska bo jest to prawdopodobnie egz. wycofany z wojska, (tak jak mówisz - one mają tylko 5 lat gwarancji).

Link to post
Share on other sites

Skoro już nawet admin włączył sie do OT to dorzucę swoje trzy grosze. http://allegro.pl/item923013301_filtr_prze...wojskowych.html to mogą być pochłoniacze P-5, a nie filtropochłaniacze FP-5 stosowane w maskach MP-5. Te pierwsze są cieńsze (czego na zdjęciach z aukcji nie widać). Kiedyś były takie na allegro za 5zl/szt. Chyba jest to sprzęt wycofany z magazynów Obrony Cywilnej.

Link to post
Share on other sites

To ja mały przerywnik w dyskusji zrobię, trochę nowego i starego sprzętu:

 

Z ważniejszych rzeczy:

- negro-kadłubek bez rąk

- ORC PCU lvl 5

- Diamondblack Tactical Predator vest

- Ładownice Paraclete, Safariland, SDS

 

img8481resize.th.jpg img8487resize.th.jpg img8490resize.th.jpg img8493resize.th.jpg

 

Zestaw SPEAR ELCS z dodatkami BHI i SDS, na waistpacku OKC-3S

 

img8505resize.th.jpg img8502resize.th.jpg

 

M4 SOPMOD GBB bliżej nieokreślonej firmy (mieszanka części WA, WOC, Inokatsu)

- P-mag, chwyt MIAD i MS2 sling od Magpula

- HWS by EoTech

- nieśmiertelne G2 z SFa

- Pucha z VFC

- jakieś pierdoły typu cocking handle Bushmastera itp.

 

 

img8530resize.th.jpg img8543resize.th.jpg

img8545resize.th.jpg img8552resize.th.jpg

 

Patrol pack Source'a, niby nawet NSN ma.

 

img8557resize.th.jpg

img8560resize.th.jpg img8565resize.th.jpg img8568resize.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To ja się pochwalę swoim nowym nabytkiem.

 

ATN Rangefinder 1500

 

Używany także przez US Army.

Wygodny w użyciu laserowy dalmierz, skuteczny zasięg od 15 do 1500m. Funkcje jakie posiada pozwalają mierzyć odległości w deszczu/śniegu/mgle i poprzez obiekty odbijające/załamujące światło.

 

http://lh3.ggpht.com/_tOZrhdcvaDQ/S66LjpGG...00/PICT3488.JPG

 

http://lh3.ggpht.com/_tOZrhdcvaDQ/S66LXsYq...00/PICT3478.JPG

 

A tu zdjęcie używających go snajperów podczas ćwiczeń.

night-vision-15.jpg

 

Link do galerii:

http://picasaweb.google.pl/Sisihive/ATNRangefinder1500#

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Taką oto paczuszkę mi dziś przyniósł kuryjer :)

 

img5659b.th.jpg

 

Jeszcze gdzieś montaż na szynę RIS powinien być.

 

 

Teraz czekamy do nocy :D Ale już po testach w piwnicy widzę dużą różnicę w porównaniu z moim poprzednim PVS-7, mimo że ten tutaj to jedna z najstarszych serii "czternastek".

 

Nie mogę już edytować, więc będę wdzięczny, jak któryś mod scali oba moje posty.

 

 

 

Jako że zrobiło się ciemno, to pierwsze widoczki zza okna :)

 

Widok gołym okiem. Starałem się tak ustawić aparat, żeby obraz był jak najbardziej zbliżony do tego, co faktycznie widać za oknem. W praktyce wyszło tak, że okoliczne budynki są ok, ale podwórko jest odrobinę zbyt ciemne. Choć wiele też zależy od ustawień monitora.

 

img5662c.th.jpg

 

 

 

 

 

Widok przez nokto na tych samych ustawieniach aparatu:

 

img5664r.th.jpg

 

Odrobinkę za jasno :P

 

 

 

 

 

W rzeczywistości wygląda to mniej więcej tak:

 

img5670s.th.jpg

 

Ale oczywiście przy tej ilości światła w tle nokto nie pracuje na pełnej mocy. No, ale dziś nie chciało mi się iść do lasu, szczególnie, ze zaraz do pracy :P

 

 

 

 

 

Widok przez oryginalnego ACOGa TA-31F. W rzeczywistości ostrość obrazu i znaku celowniczego jest prawie idealna, ale uchwycić to aparatem to sprawa w zasadzie niemożliwa. Chyba, ze miałbym 3 statywy a nie jeden :P

 

img5679.th.jpg

 

 

 

 

 

A tutaj widok przez PVSa z zamontowanym na obiektywie kompasem. Bardzo fajny gadżet, jedyna wada jest taka, że kręcąc obiektywem (w celu ustawienia ostrości nokto) przekręcamy także kompas, a jak łatwo się domyślić - niewypoziomowany kompas nie działa tak jak trzeba.

 

img5713a.th.jpg

 

 

Tutaj jeszcze stary filmik z wykorzystaniem oryginalnego AN/PEQ-2, tylko że przez PVS-7, który sprzedałem kilka tygodni temu. Ale wygląda to właściwie tak samo. Dziś nie robiłem zdjęć lasera, bo powietrze było bardzo czyste i promień był słabiej widoczny.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zestaw szyn R.I.S. do AK firmy Brügger & Thomet wraz z rurą gazową tej właśnie firmy. Założone na CM.0.48S. O dziwno pasowało idealnie. Żadnego szlifowania czy przeróbek.

 

dsc4214o.th.jpg

 

Coś dla fanów nietuzinkowych ostrzy. Extrema Ratio Ultramarine. Ciekawy desig, spora funkcjonalność.

 

dsc4220.th.jpg

 

dsc4228x.th.jpg

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...