Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osobiście miałem do czynienia z chyba wszystkimi najbardziej znanymi w Polsce kurierami.

 

I tak, na PLUSA zasługują:

 

DHL

GLS

DPD

UPS

Siódemka

 

 

DHL: BARDZO SZYBKO DOSTARCZAJĄ PRZESYŁKI, KURIER BARDZO MIŁY - PO PROSTU CUD MIÓD :) - ZAWSZE DZWONI PRZED DOSTARCZENIEM

 

GLS: TUTAJ TO PO PROSTU EKSRPERS, KURIER RÓWNIEŻ MIŁY - ZAWSZE DZWONI PRZED DOSTARCZENIEM

 

DPD: SZYBKA DOSTAWA, SPRAWNIE - OSTATNIO DPD DOSTARCZAŁ MI TOWAR Z TAIWANGUNA - NADANA OKOŁO 12.00 DOSZŁA DO MNIE PRZED 10.00

 

UPS: CÓŻ...ŹLI NIE SĄ, PACZKI DOCHODZĄ NA NASTĘPNY DZIEŃ - JEDNAKŻE KURIERZY SĄ MINUSEM TEJ FIRMY. NIEMILI, MAJĄ W D. PACZKĘ ODBIORCY. Z KOLEI TYLKO RAZ WYSŁAŁEM TOWAR ZA ICH POŚREDNICTWEM I JAK ZOBACZYŁEM JAK FACET PAKUJE PACZKI DO BUSA TO NIE BYŁEM PEWIEN CZY DOTRĄ CAŁE DO ODBIORCY...PO PROSTU JE WRZUCAŁ, NIE PATRZYŁ NA TO ŻE TE NA SPODZIE BYŁY OZNAKOWANE UWAGA SZKŁO... CÓŻ... NIMI NIE RZUCAŁ ALE NIE BYŁO MOWY O TYM ŻEBY NA NIE NIC NIE RZUCAĆ :) HEH ALE MIMO WSZYSTKO + ZA SZYBKĄ DOSTAWĘ - TO PODSTAWA

 

Siódemka: CÓŻ...WIELU PISZE ŻE TO SŁABY KURIER... U MNIE MAJĄ SPOREGO PLUSA - KURIER MIŁY, POMOŻE PRZENIEŚĆ PACZKĘ, PODZIĘKUJE ZA SKORZYSTANIE Z USŁUG ICH FIRMY. PACZKI DOSTARCZAJĄ NA DRUGI DZIEŃ, TROCHĘ SZKODA ŻE DOSTARCZA JE DOPIERO O 7.00 WIECZOREM :) NO ALE JAK SAMA NAZWA MÓWI: Siódemka :)

 

 

Wszyscy Ci kurierzy u mnie zasługują na dużego plusa, no może poza UPS.

 

Cóż jest jeszcze Poczta Polska...starają się. Czasem dostarcza w 24h, czasem w 48h a czasem w 72h. Od poczty nie ma co wymagać dużo. Jak chcemy szybko ty tylko brać POCZTEX'a który jest bardzo drogi....

 

 

 

Nie piszemy całych zdań dużymi literami ! Zapraszam do przeczytania netykiety!

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siódemka to totalna porażka! Chociaż miałem z nią kontakty i zawodowo i prywatnie jakiś rok temu (chyba, że cos się w tym czasie zmieniło in plus) to firma była, w moim odczuciu, totalnym haosem a ludzie tam pracujący to ludzie z przypadku.

Edited by Sanders
Link to post
Share on other sites

GLS plus za szybkość paczka wysłana we wtorek u mnie w środe około 12.

Dodam, że o 7.30 w dzień doręczenia szybki telefon od kuriera z informacją , że będzie u mnie około 12.

 

OT: Generalnie to jak postrzegamy daną firmę kurierską jest zasługą kuriera obsługującego nasz rejon (poza utrudnieniami typu: załatwienie papierów na granicy, czy transport liniowy paczek). Jak mu się nie chce, to na pewno nie będziemy zadowoleni.

Edited by tomtus
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

DHL - Bardzo mili kurierzy "Czy ja u Pana nie byłem jakiś czas temu" hehe miło jest to usłyszeć zwłaszcza ze "jakiś czas temu" to było dokładnie jakieś 8 miesięcy wcześniej.. Sami Kurierzy wielki plus lecz praca firmy...

Jedną z paczek z którą mi się śpieszyło dostałem po dwóch dniach..

I chociaż wysłana była w okolicach godziny 14:00 po 24H była dopiero 50km od miejsca wysyłki..

Chociaż tu mam zdanie podzielone bo raz przychodzą w jeden dzień a raz w dwa.. więc dam im 75% plusa za dobrych Kurierów :D

 

DPD - Dla mnie ta firma działa jak budzik :D Paczka wysłana po 16 budzi mnie o 9:30 z max +/- 30min.. I zawsze uśmiechnięci Kurierzy :D

 

GLS - Firma na prawdę dobra.. Czuć od nich profesjonalizm ;)

Paczki zawsze na czas bez problemów :D

 

UPS - Przez tą firmę osiwieję!! Jedyna firma która przywozi mi paczki między 15 a 19.. Co jest w zasadzie fajne bo można iść do pracy/szkoły i bez problemu po powrocie odebrać paczkę jednak przyzwyczajenie z pozostałych firm zmusza mnie do zostania w domu..

 

Siódemka - Tu szkoda się wypowiadać.. Paczki idą porównywalnie z Pocztą Polską... A przynajmniej mam takie wrażenie..

Link to post
Share on other sites

UPS - obsługa bez zastrzeżeń, bez problemu udało mi się wyciągnąć od nich numer do koordynatora obsługującego miasto - jak mam status paczki "w doręczeniu" dzwonię do gościa, a on podaje mi numer do kuriera który ją ma (czasami jeden rejon obsługuje więcej niż jeden kurier). Dzwonię, umawiam się na odbiór w miejscu i o godzinie które mi pasują - szybko i bez niepotrzebnych stresów ;-) Duży plus.

Link to post
Share on other sites

UPS- wielki pozytyw, wczoraj kurier zadzwonił do mnie o 8.00 (jeszcze spałem), że zaraz będzie. Podsumowując paczka szła ok. 24 godziny. Kurier bardzo miły i uprzejmy.

 

DPD - ja bym powiedział, że to właśnie o tym kurierze krążą złe opinie. Zawsze czekam długo na paczkę, kurier nie zawsze dzwoni, a jak dzwoni to nie potrafi określić kiedy u mnie będzie. np. rano do mnie zadzwonił że będzie między 10-12, a był o 14...

Aha - bardzo nieprzyjemna obsługa w Krakowie (centrala+ kurierzy)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Polecam DPD. Zawsze jak kurier ma dla mnie paczkę to z rana zawsze dzwoni, czy ktoś będzie w stanie odebrać przesyłkę a jak nie to gdzie może być dostarczona.

 

Bielski UPS - Nie polecam. Dzwonią tylko wtedy, gdy nikt nie może odebrać paczki. Nie można się z nimi w żaden sposób dogadać - mimo że kurier wraca do bazy przez miejscowość alternatywnego miejsca odbioru to nie kwapi się jej dostarczyć przekładając dostawę na następny dzień.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Poczta Polska- Jak dla mnie dość dobrze trzymają się terminów ale za to mają jakieś fazy przy wydawaniu.Przykład z przed 20 min: Przyjeżdża do mnie listonosz , patrzy na mnie i mówi że mi wyda bo nie mam 18 lat , bo musi nr dowodu osobistego spisać(rodziców w domu nie było), natomiast przykład z przed 3 miesiący: tak samo przyjeżdża listonosz (ten sam) wychodzę po przesyłkę i na luzie mi ją wydaje bez żadnych bzdetów.Jak dla mnie mały minus :cool:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To i ja dorzucę opinie od siebie. Jako, że zamawiam trochę tu i ówdzie:

- Poczta polska - duży plus. Paczki były u mnie w ciągu 2-3 dni od nadania. Podziwiam Pana taszczącego paczki. Ostatnio zamówiłem kosiarkę spalinową. Wtaszczył ją na 4 piętro a w bloku windy brak. Dobrze, że ktoś był w domu bo z paczka leciał by z powrotem do auta :). A mógł zadzwonić domofonem najpierw, zszedłbym i do garażu zataszczył :)

- DHL - duży plus. Kurier przed dostawa do mnie dzwoni. Jako, że pracuje do 15 to zwykle paczuszki bez problemu do pracy doręczają a jak nie mogą to u sąsiada zostawiają dzwoniąc najpierw z pytaniem czy taka możliwość istnieje. Poza tym bardzo sympatyczna i miła Pani kurier owe paczki rozwozi :)

- UPS - bez komentarza. Dodzwonić się do oddziału graniczy z cudem. Do tego kurier u którego zaszczyt miałem nadać wielokrotnie paczkę, mówiąc krótko potraktował mnie jak natrętnego petenta w urzędzie, za wszelką cenę starając się pokazać mi, że tylko dzięki jego łaskawości mogę paczkę nadać.

GLS i Siódemka - opinia będzie nie miarodajna. Bodajże ze 2-3 razy mi coś dostarczyli ale wszytko na czas i nieuszkodzone.

Link to post
Share on other sites

jak gdzieś pisałem:

 

widziałem już jak kurier DHL wozi paczki. Moją 30kg sztukę rzucił "na pakę" samochodu na stertę mniejszych paczek. ;) Wolę nie wiedzieć w jakim stanie one doszły. ;) i nie wiem w co mieliby je zapakować wysyłający, by to wytrzymały.

 

Haha, zdarzyło mi się jakiś czas robić w dziale wysyłek pewnej firmy trzaskającej elektronikę przemysłową. Jako, że mieli dziennie kilkadziesiąt paczek do wysyłki, to facio z DHL miał u nich swój kącik, gdzie siadał i wypełniał druki, albo grał na kompie.

 

Przyjeżdża paleta z kontrolerami (ekrany ciekłokrystaliczne, szmery-bajery) - każda sztuka warta około 6 000 funtów. Na pudełkach ogromne napisy "Nie rzucać!" "Ostrożnie" - co zrobił kurier? Rzut kulą to najtrafniejsze określenie - dzięki temu przerzucił kilkanaście takich paczek w bardzo krótkim czasie i mógł wrócić bez przeszkód do gry :D

Link to post
Share on other sites
- UPS - bez komentarza.

Ja z UPS jak na razie jakichś niedogodności nie miałem. Jeśli nie mieli mojego numeru (co się zdarzyło) pan zostawił swój numer, na który bezproblemowo się dodzwoniłem. Poza tym nigdy nie było opóźnień itd.

(widocznie, co wiadomo, dochodzi czynnik: jak-kto-trafi)

Z PP ostatnimi czasy też nie było zgrzytów, pretensji do nich nie mam.

Edited by Sveter121
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Robione ostatnio 5 zamówień

Poczta polska priorytet - dostawa w ciągu 22 godzin...

DPD od taiwanguna - dostawa w ciągu 14 godzin (taiwangun wysłał o dobę za późno)

Siódemka - dostawa w 2 dni

UPS dostarczone w 28 godzin... Ogólnie wszystkie na + kurierzy w miarę mili, nie mam zastrzeżeń

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kurier UPS

 

Jedna paczka szła 10 dni.

 

Teraz paczka wyszła z speca i szła do mnie tydzień i nie doszła. Paczka została zwrócona do nadawcy.

Ciekawe w tym wszystkim jest, że kurier był niby u mnie, aż 3 razy i zawsze był ktoś w domu.

Był u mnie w środę i czwartek. A 2 awiza dostałem w piątek. Prędzej niczego nie było w skrzynce. Ale mnie nie było w domu.

 

Ogólne zauważyłem, że w wakacje paczki dochodzą gorzej/pogarszają się usługi.

 

Zamawiałem również kiedyś paczki poprzez UPS i potrafiły dojść w niecałe 24 godziny od wysyłki.

 

Poczta polska - poprawili usługi swoje nie do poznania pełny +

 

DPD z taiwana - paczka zawsze na drugi dzień do 14 godziny

 

DHL i inne - ogólnie paczki dochodzą na drugi lub trzeci dzień

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...