Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

...mam psa, który reaguje historycznym szczekaniem na niego.

Czy komuś z was udało się może otworzyć przesyłkę przy kurierze i spisać raport nieprawidłowości?

Szczeka jak wilczyca, która wychowała Remusa i Romulusa? :D

Co do protokołu, parę lat temu, raz spisywałem kiedy zalali mi paczkę winem :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

taiwangun.com - kurier UPS -----------> Rzeszów

Zamówienie trochę się opóźniło, ale to z winy sklepu. Jednak z samego kuriera jestem tak średnio zadowolony, pierwszy raz zamawiałem przez UPS i chyba niepochlebne opinie nie były przesadzone. Najpierw (tuż przed długim weekendem!) przychodzi mi mail, że paczka będzie we wtorek (pon święto). No dobra, trudno, pewnie nie dojechali do sortowni. Namierzam w Sieci paczkę, paczę a tu wjechała do sortowni w piątek o 6 rano. Wydaje mi się, że zwłaszcza przed długim weekendem powinni się jednak postarać dostarczyć wszystkie paczki które nadjechały w nocy/rano, nie wspominając już o fakcie, że Rzeszów nie jest jakąś nie wiadomo jak dużą metropolią. Ale machnąłbym na to ręką, gdyby jeszcze nie powiadomienie na stronie UPS "paczka będzie pod koniec dnia" - czytaj: przyjechała o 12. Sam kurier także najmilszy nie był, ja rozumiem zmęczenie dostarczaniem paczek z całego weekendu, ale ja gdy jestem zmęczony jednak nigdy nie zapomnę powiedzieć klientowi głupiego "dzień dobry" i "do widzenia". Nieładnie

 

Jakiś random z alledrogo.pl ze Śląska - pocztex ---------> Rzeszów

No wybaczcie, ale przesyłka jadąca kurierem 3 dni robocze (plus weekend) ze Śląska na Podkarpacie to trochę przesada. Trochę też niefajnie, że na allegro był zaznaczony paczkomat niedaleko mnie (pierwszy raz wybrałem taką opcję dostawy, więc sugerowałem się tylko podaną tam mapą), a tam był w sumie jedynie urząd pocztowy. Wina chyba tutaj leży po stronie portalu, chyba że to poczta podała błędne dane. Podobał mi się jednak sposób podawania informacji przez SMS o dotarciu do paczki do UP, dzięki temu mimo że pakunek dotarł po południu, nie musiałem czekać na dostarczenie kolejnego dnia roboczego tylko po niego podjechałem. Mieszane uczucia

Edited by kratochonik
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A więc tak :icon_smile: jako, że trochę paczek nawaliłem to opiszę swoje opinie.

 

Kuriera DPD i paczkomaty zamawiam poprzez serwis furgonetka.pl ceny za paczki za DPD 15,5 zł, średnio za paczkomat 8-9,5.

 

Kurier DPD

 

Wysłanych paczek łącznie 65 paczek przez rok.

ZERO problemów :icon_smile: nieważne gdzie i dokąd. Kurier przyjeżdża zawsze o godzinie 16 po paczkę czyli nie trzeba się nigdzie gramolić :icon_smile:. Przesyłka zamówiona o godzinie 10 zawsze kurier przyjeżdża o 16 i na następny dzień paczka (mieszkam w okolicach Zielonej Góry) jest w Suwałkach o 12. Czyli calutka Polska. Nigdy mi się nie zdarzyło dłużej. Zamówienia po 13 były zawsze odbierane na następny dzień :icon_smile:. Cena o wiele bardziej przystępna od poczty polskiej na większe przesyłki. W cenie ubezpieczenie. Za pobraniem wychodziło mi 21 (opcja express pobranie jakaś) wtedy pieniądze na koncie za 2 dni mam, jak nie dopłacam tych 2 zł to mam w ciągu 10 dni jakoś.

Jedyne problemy były tylko po stronie odbiorcy.

 

Plusy

+ Cena za paczki

+ Szybkość wysyłki i doręczenia

+ Kurier przyjeżdża pod dom

 

Minusów jak dla mnie brak

 

 

INPOST PACZKOMATY (Tutaj jakieś 6-7 paczek łącznie nadane + 15 odebrane

Szybko i wygodnie. Mogę sobie podrzucić w drodze do dziewczyny. Raz miałem nieprzyjemną sytuację, że została otwarta skrytka z inną paczką. Zadzwoniłem w 20 minut wszystko się wyjaśniło paczka została zresetowana i mogłem od nowa ją włożyć do nowej skrytki :icon_smile:. Paczki dochodzą nawet w soboty za co duży plus.

 

Plusy

+ Doręczanie w soboty

+ Możliwości odbioru i nadania w odpowiadających porach

+ Bardzo niska cena :icon_smile:

 

Poczta Polska

 

Wysłanych już jakieś z 40 (akurat tego nie dokumentuję)

Warto wysyłać rzeczy tylko o małej objętości listem poleconym. Reszta leci DPD. Ceny za większe paczki z ubezpieczeniem dosyć wysoki względem do czasu dostarczenia. Ekonomiczne jak ekonomiczne lecą najczęściej w 3-5 dni. Priorytety najczęściej na drugi lub trzeci dzień. Żadnych problemów.

 

Przy odbieraniu także mega fajnie :icon_smile: paczek mam z poczty polskiej już ze 200-300 u siebie i jest fajno. Nigdy nie miałem problemu z zagubieniami itd.

 

Plus

+ Niskie ceny przy małych paczkach

+ Możliwość kupna kopert

 

 

Minus

- Cena przy większych pakach z ubezpieczeniem

 

Kurier GLS tylko przy odbieraniu ( Jakieś 30 paczek już)

No cóż... Niezbyt mili. Co chwilę się zmieniają. Czas doręczenia ostatnio się poprawił, ale nie raz leżały gdzieś na sortowni i paczka we wtorek nadana w piątek dopiero u mnie. Plusem jest cena w sklepach.

 

Plusy

+ Niska cena gdy zamawiam

 

Minusy

- Niezbyt mili kurierzy (jakiś 8 już poznałem)

- Często zdarzało się, że słowo Kurier nie wychodziło im dobrze

Link to post
Share on other sites

Też ostatnio zamawiałem parę paczek. GLS, DPD, Inpost i kurier Poczty Polskiej. Z usług wszystkich firm jestem zadowolony, ale najbardziej zaskoczył mnie kurier Poczty - był najszybszy. Wczoraj około 15 paczka została zarejestrowana w UP Grabów nad Prosną, a dziś rano (około 9, może 10) listonosz już ją dostarczył u do mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też zamawiałem z TG kurierem UPS i nigdy więcej. Byłem w domu gdy "dostarczał" paczkę, a burak zostawił awizo i po paczkę dziś musiałem drałować do kwiaciarni po odbiór paczki. Ale już kurier DPD nie miał problemu z zostawieniem mi paczki, a dostarczył ją 30 minut po kurierze UPS. Ja nie polecam. O.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 7 months later...

Wszem wobec ogłaszam, że rezygnuję z usług InPostu, a przynajmniej gdy chodzi o "ważniejsze" rzeczy i, Boże uchowaj, opłacone z góry :icon_razz:

Wszystko jest fajnie, aż do momentu gdy zaczną się schody, wtedy nikt nic nie wie. Raz zgubili akumulator, finału sprawy nie znam bo sklep wziął na siebie, teraz coś od dwóch dni nie mogą znaleźć miejsca w wybranym paczkomacie, gdy mi zależało na czasie. Kij tam, że w okolicy jest garść paczkomatów, skoro wybrałem ten to musi być ten i mam czekać :icon_razz: Albo to, albo zgubili paczkę, bo nikt z niepewności mnie raczej nie chce wyprowadzać, a zazwyczaj jak nie było miejsca to przychodził SMS, że kurier czeka na miejscu do określonej godziny, lub aż zwolni się miejsce.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

A to jest dziwne, bo zawsze jak kończyło się miejsce w wybranym paczkomacie to przekierowywali do najbliższego wolnego, czyli jakieś dodatkowe pięć minut spacerkiem.

Generalnie zawsze dostarczali na następny dzień po wysłaniu z reguły po 15-16, ostatnio paczka szła dwa dni, na dodatek przez cały dzień nie było jej w systemie.

Póki co najlepiej oceniam DPD, paczki przychodziły od nich 10-12.

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku pierwszego dnia paczka była przekazana do paczkomatu o szóstej. Następnego dnia w statusie zmieniła się godzina i data. Dostałem SMSa z prywatnego numeru, czy może nie wolałbym któregoś innego paczkomatu, bo ten jest pełen - odpisałem, że okej. Nie było odpowiedzi, za to zadzwonił do mnie (a raczej puścił mi strzałkę) inny numer, który po wrzuceniu w Googla okazał się należeć do inPosta (bez większych konkretów). Próbowałem oddzwonić, ale nie odbierał. Około 17 przyszedł SMS, że paczka jest w tym paczkomacie, który wybrałem przy zakupie. Pierwszy taki przypadek, jednak trochę zgasił mój entuzjazm, zwłaszcza po lekturze Googla tu i tam. Chyba ograniczę płacenie z góry do minimum od tego roku.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o to o co nam chodzi. Czyli o jak najszybsze dostarczenie przesyłki. To DPD, Pocztex, UPS. Firmę GLS natychmiast skreśliłem jak ze świetnego śledzenia przesyłki wynikło kiedyś że przesyłka leży dwa dni na terminalu oddalonego 20 km od mojego miejsca zamieszkania i nabiera mocy urzędowej. A już najlepsze drugim razem jak dostałem sms-a że przesyłki nie odebrano bo odbiorca był nieobecny.

Noż qrwa. Jak nieobecny ? Jak ja 5 lat z domu nie wychodzę. No i uprzejmie proszę odebrać sobie przesyłkę w jakimś zasranym sklepiku w drugim końcu miasta. To po to płacę za kuriera ?

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Nawiązując do tematu wysyłek najlepiej sprawdza się u mnie DHL. Nie wspolpracuje bezposrednio, ale przez posrednika Zlapkuriera.pl. Kiedyś zadzwonil ktoś do mnie z ofertą i skorzystałam.

Paczki docierają praktycznie na następny dzień, opoznienia bardzo sporadycznie. Wiec, jeżeli coś się w ogóle  wydarzy dzwonie do mojego opiekuna handlowego i pomagają mi rozwiązac problem.

Moge polecić kazdemu, kto ceni sobie jakość uslug i obsluge klienta.

Link to post
Share on other sites

Ja zazwyczaj korzystam z DPD lub Poczty Polskiej. Nigdy nie maiłem z nimi problemów, tak z Pocztą Polską też nie ;)

Taka ciekawostka o poczcie. Wysyłałem ostatnio dwie paczki jedna z 2kg i druga z 5kg na ten sam adres. Nadane w tym samym czasie. Lżejsza doszła następnego dnia, a cięższa dzień później bo poszła przez jakąś centralną sortownię.

GLS też nie polecam. Zawsze dopisuje w uwagach do kuriera prośbę o telefon przed dostarczenie. Zamówiłem coś ostatnio i pierwszego dnia dostarczenia dostałem maila że paczka niedoręczona bo odbiorca nieobecny i ponowna próba dostarczenia następnego dnia. Żadnej próby kontaktu ze mną nie było. Drugiego dnia, co jeszcze ciekawsze, dostałem maila że paczka została doręczona, lekko byłem zdziwiony bo nie odbierałem paczki. Zadzwoniłem do kuriera i wyszło że paczka jest oczywiście w busie, więc mi ją przywiózł i oddał pod blokiem bez żadnego potwierdzenia tożsamości czy podpisu na potwierdzeniu odbioru.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Zamówiłem kurier inpost.

Pierwszego dnia dostarczenia dostałem maila że paczka niedoręczona 
bo odbiorca nieobecny i ponowna próba dostarczenia następnego dnia. Żadnej próby kontaktu ze mną nie było. Drugiego dnia, co jeszcze ciekawsze, dostałem maila że paczka została doręczona, lekko byłem zdziwiony bo nie odbierałem paczki. 
Zadzwoniłem do kuriera i wyszło że paczka jest oczywiście w busie, więc mi ją przywiózł 
i oddał pod blokiem bez żadnego potwierdzenia tożsamości czy podpisu na potwierdzeniu odbioru.

NIEPOLECAM KURIER INPOST

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...