Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

tajgun.pl

x4 DHL ( Z Gdańska do Krakowa) w 4 przypadkach 24h! :) Bez problemów

 

specshop.pl

UPS ( W niedziele zamówione a we wtorek cieszyłem się z paczki :) - 24h od wysłania) Bez problemów

 

 

Dziś od Krakmana paczka wysłana (chociaż powiadomili mnie rano mailem a tak naprawdę wysłali po południu) GLS -> Czekam powinna być jutro, chociaż mieszkam w Krakowie i z mojego odczucia wynika że mogli by się pofatygować jeszcze tego samego dnia.

 

 

Trochę z innej bajki:

 

DPD - Master Link: Zamówione gry komputerowe - paczka szła sobie..... 3,5tyg. gdzieś siedziała na magazynie,... w Krakowie. Zapewne pod czymś ciężkim bo pudełka z grami były zgniecione. BEZ KOMENTARZA - NIE POLECAM MIEĆ Z NIMI ŻADNEJ ALE TO ŻADNEJ STYCZNOŚCI (paczkę tą odebrałem tylko dlatego bo mi zależało na tych grach... Miesiąc na nie czekałem)

 

 

 

 

Pozdrawiam

Edited by szev
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

GLS - minus... Paczka z military.pl. Kurier nie zastał mnie w domu, jak wróciłem to zadzwoniłem i umówiłem się na następny dzień na godzinę 16 lub wcześniejszą.

No i mamy ten następny dzień, godzina 17 - nic. Koło 18 dostaje telefon Z WIELKIMI PRETENSJAMI I OCHRZANEM, że kurier był i nie było mnie w domu choć się umawiałem. Tylko umawiałem się na 16 lub wczesniej , a kurier był o 17:30 albo później (a może i wcale go nie było?), bo dopiero o tej godzinie wyszedłem z domu. Mój "rozmówca" z centrali powiadomił mnie, ze odsyłają paczkę do nadawcy po czym trzasnął słuchawką nie czekając na jakiekolwiek moje wyjaśnienia... Po całej akcji poprosiłem military.pl o wysyłkę pocztą polską priorytetem i dzień później miałem towar bez problemów (choć to akurat pewnie fart był :) ). W każdym GLSa nie polecam, a w każdym ranie nie w Olsztynie...

Link to post
Share on other sites

No Jav, te same miłe odczucia do GLS:D Słowem do pupy firma. Kurierzy z tej firmy, przynajmniej na terenie Olsztyna, są bardzo nieuprzejmi. Ostatnio zamawiałem colta od krakmana, przesyłka była w Olsztynie na drugi dzień, ale mogłem ją odebrać dopiero po kilku dniach ( zresztą musiałem sie fatygowac z kumplem do centrali). Kurier raczył tylko zostawiac awizo i nie miał najmniejszej ochoty umówić się na termin MI pasujący. Za pierwszym razem twierdził, ze nie może być ok 16 u mnie, bo...idzie pić na Kortowiade!!!

Za pierwszym zamówieniem, koleś nawet nie zadzwonił, nie zostawił awizo...po prostu na stronie GLS wyczytałem, ze paczka nie została doręczona bo nikogo nie było w domu; a faktem, jest, iż żona cały dzień siedziała w mieszkaniu!!

 

GLS jest do bani!

Link to post
Share on other sites

DHL - Paczka na drugi dzień - nie dzowni by powiedzieć o której będzie - zawsze mówi swoje magiczne "nie mam wydać" Co mnie osobiscie zawsze irytuje i nie mówie tu o 1zl czy 2 tylko o kwocie 10 w zwyz.

 

 

UPS - Patrz wyżej

 

GLS - Paczka na drugi dzień - Zawsze dzwoni - Szczerze mówiąc niezdarzyło mi się żeby nie miał wydać. Najmilszy spośród kurierów. Takiemu warto dać napiwek.

 

Poczta Polska - W ostateczności :P

Link to post
Share on other sites

Zamówienie z SPECSHOP przesyłka UPS

 

lista zamówienia:

para skarpetek

pasta do butów

2 kominiarki

sznurówki

 

cena: 500 euro:P

oczywiście pomyłka nastąpiła i miało jakoś być 50zł, a kurierów przyszedło 2, babka z krzywymi brylami i facet bez zębów z basebollowa czapeczką.

Wymówili mi łączną kwotę ok 2000zł:P

A paczka miała wymiary ajkies 20cm x 15cm

 

Po 3 dniach paczka doszła spowrotem już dobrze zapisana + anulowane koszty przesyłki:)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku też sytuacja dość ciekawa. Paczka ze Zbrojowni. Zamówienie opłacone, wysłane, wszystko cacy. Mijają jakieś 2 tygodnie, paczki nie ma. Wchodze na stronę sklepu i w swoje konto, status paczki "odebrane". Myślę sobie, że będzie jakaś grubsza afera. Po kilku kolejnych dniach paczka wreszcie dotarła. Jakie było zdziwienie mojej rodzicielki, kiedy paczke przyniosła sąsiadka. Okazało się, że paczuszka z cymką została przez kuriera zostawiona u sąsiadki (sic!) Sąsiadka tymczasem wyjechała i dopiero po powrocie przyniosła mi paczukszę. Od czasu tej "przygody" nikt mi nie powie, że kuryjer jest lepszy niż poczta, bo to jedno i to samo g... profesjonalizm pełną gębą :-F

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie polecam firmy UPS. Korzystałem z tej firmy kurierskiej po raz pierwszy i ostatni. W środę ok godz. 10 składam zamówienie na GunFire. Patrze o godz. 14 paczka wysłana. Dostałem adres stronki gdzie mogę sprawdzać status wysyłki. Patrze pod wieczór, paczuszka już w drodze. Następnego dnia czekam do wieczora brak... Patrze na stronę dalej w drodze... Następnego dnia status się nie zmienia to dzwonie do najbliższej ich fili i pytam co jest. Babka mówi że paczuszka zostanie dostarczona dziś.

Czekam cały dzień brak... Zdenerwowany wbijam na stronke i w statusie pisze pomimo próby doręczenia paczka nie została doręczona(zaznaczam iż cały czas ktoś by w domu) Następnego dnia dzwonie i babka(inna) mówi bym sobie do kuriera zadzwonił co i jak. Ja dzwonie a kurier mi na to że nie ma takiej paczki... Brak komentarza... Nie miałem już sił tam dzwonić... Paczka przyszła na następny tydzień w środę...

 

NIE POLECAM FIRMY UPS!

 

Co do firmy DHL i GLS nic nie mam:) Zawsze w terminie. No raz był tylko wyjątek :)

Link to post
Share on other sites

Różne rzeczy wożone przez różnych kurierów / pocztowców / listonoszy i takie wnioski:

 

- Pocztex - użyty kilka razy, bezproblemowo, jedyna 'wada' to taka, że lubią dostarczać mi paczki o nieprzyzwoicie wczesnych porach (szczególnie gdy kurier chce dać paczkę w sobotę o 7:30).

 

- GLS - głównie dostarczał palety książek (do księgarni), jeszcze im się nie udało dowieźć całej palety za pierwszym podejściem, za drugim też nieczęsto, za trzecim - na ogół tak. Facet, obsługujący obszar gdzie mieszkam - nigdy nie zawiódł.

 

- DHL - wozili małe delikatne rzeczy (aparaty słuchowe), zawsze sprawnie na czas i bez nawet zadrapania pudełeczka.

 

- TNT - po sąsiedzku - kurier mieszka klatkę obok - problemu nie ma.

 

- Stolica / UPS - Bardzo bomba, szczególnie że mój obszar obsługuje młoda babeczka :) - zawsze dzwoni z pół godzinnym wyprzedzeniem czy będę pod adresem, a jak nie - to co zrobić, a jak nie ma wydać - to cierpliwie poczeka aż rozmienię. Dzwonili nawet jak asgshop nie wpisał kodu pocztowego i miasta - i to był jedyny raz jak się przeciągnęło.

 

- Listonosze - tu już różnie, 'domowa' pani listonosz - zawsze dzwoni domofonem, by sprawdzić czy ktoś jest w domu, natomiast facet obsługujący firmę, zawsze zostawia korespondencję w biurze obok - co ciekawsze, złamas polecony przyniesie do biura, ale resztę w biurze obok zostawi.

 

Wniosek - dużo zależy od tego kto obsługuje twój teren.

Link to post
Share on other sites

+ taiwangun.com paczka wysłana kurierem GLS popołudniu następnego dnia była już u mnie, paczka nienaruszona, miła obsługa.

 

+ taiwangun.com Poczta polska za pobraniem Jakoś im z reguły nie ufam ale tu mnie zaskoczyli we wtorek rano zamówiona w czwartek przed 12 była, paczka nienaruszona.

Link to post
Share on other sites

Ogromny minus dla UPS za oszustwo tzn. paczka miała być 30.05 a dostałem ją 02.06, gdy sprawdziłem status paczki na stronie było napisane, że adresata nie było i nie mógł odebrać paczki o godzinie 21 chociaż cały czas czekałem w domu na przesyłkę.

Link to post
Share on other sites

OGROMNY MINUS dla UPS.

Paczka miała dotrzeć do mnie w piątek ale nie dotarła.

Wczoraj też nikt nie przyjechał z paczuszką.

A dziś radośnie widzę na stronie śledzenia paczki, że została odebrana wczoraj o 11:15- jak byłem w pracy, a dodatkowo podobno to ja sam ją odebrałem. Kurier trzyma się wersji, że nawet osobiście sam podpisałem potwierdzenie odbioru.

Dodam, że w domu nie było nikogo. No chyba, że mój futrzak-królik wydostał się z klatki, otworzył drzwi i jeszcze podrobił mój podpis.

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei UPS-owi wstawię plusa. Za pierwszym razem kurier mnie minął. Szybki telefon, miła rozmowa i mimo, że był już od pół godziny na tzw. fajrancie, paczka przyszła.

 

Pisklak, może kurier zostawił paczkę sąsiadowi. Raz UPS tak zrobił, gdy mnie nie było.

 

Zawiodłem się natomiast na lokalnym kurierze Dhl. Zadzwonił o 12, że czeka pod domem. Gdy chciałem się z nim umówić na późniejszą, wieczorną godzinę, czy to w tym samym dniu, czy to dnia nastepnego. Powiedział, że dhl rozwozi tylko do 16...

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei zrobiłem zamówienie w Krakmanie w poniedziałek(czyli przed wczoraj).Rano(wczoraj) dostałem sms-a takiej treści:"Dzień dobry,jestem kurierem GLS.

Mam dla państwa przesyłkę.Proszę o kontakt na nr.............".Umówiłem sie na konkretną godzinę.Bez żadnego problemu.GLS-duży plus.

Link to post
Share on other sites

Kurier UPS: Przesyłka wysłana we wtorek o 11 z gunfire. Następnego dnia już była u mnie, jednakże nikogo w domu nie zastał. Na stronie internetowej UPS'a wyczytałem natomiast "odbiorca nie posiadał kwoty przy dostawie, następna próba jutro." No nic, poczekam. W czwartek około południa dzwonie do kuriera który pozostawił awizo:" Pana paczka czeka na magazynie" :-F

 

Cóż nie wiedziałem, że UPS dostarcza paczkę tylko raz :-o

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Co sie stanie gdy nie odbiorę paczki/nie podpisze ze przyjąłem.

Kurier powinien dowieźć paczkę w 1 góra 2 dni robocze w końcu za coś płace. Ja już na swoja paczkę czekam 4 dni. Myślę czy by nie odebrać paczki chyba żeby pokryją mi koszt dostawy.

Link to post
Share on other sites

paczka dotarła, tak naprawdę to szła tylko jeden dzień. Wielki - dla gunfire.pl za nie poinformowanie mnie o tym ze nie ma części której zamówiłem. Chyba w złym temacie, ale to nic:P A + dla kuriera UPS bardzo miły pan wytłumaczył mi to ze paczkę mieli tylko 1 dzień przy sobie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...