Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozdawanie plusów i minusów ma jedynie sens gdy podamy dokładnie na terenie jakiego miasta ma dana firma kurierska swoją bazę. Gdyż, na przykład, GLS na terenie Olsztyna ogólnie ssie p***ę, a DHL jest baardzo konkretną firmą. Nie ma reguły, po prostu niektórzy kurierzy to pierogi i ludzie krawężniki!

Link to post
Share on other sites

Hej a ja jestem pracownikiem GLS :uśmiech: Jestem jednym z 2 magazynierów czyli w naszym rejonie jak ktoś zamawia coś przez GLS to na pewno przejdzie przez ręce moje albo mojego kolegi :lol: Powiem tylko, że bardzo dużo oczekujecie od kuriera (W stylu miała być wczoraj a jest dzisiaj i zaraz zły komentarz) ci ludzie mają naprawdę zapier... a o nas magazynierach to nawet nie wspomnę :lol: Czasami zdarza się też zwykły błąd przy skanowaniu paczki i zostaje ona wysłana gdzie indziej (Stres, presja i tak dalej wystarczy źle wpisać jedną cyferkę na komputerze) więc naprawdę apeluje do wszystkich o wyrozumiałość 8) Według mnie jak paczka przychodzi w przeciągu paru dni i jest nie uszkodzona to nie ma się czego czepiać :)

Link to post
Share on other sites

mój rekord na oczekiwaną paczkę to ponad 2 tygodnie ;(

Zamawiałem pare drobiazgow w TM i było to przed swiętami. Telefon do DHL ciagle zajety a TM rozkladali ręce.

 

Paczka dotarła na początku stycznia a czesci przesyłki na prezenty miałą byc przeznaczona.

 

Po gorącym sezonie paczki na drugi dzien juz dochodziły.

Link to post
Share on other sites

Do dziś mogłem tylko chwalić GLS'a... Nigdy nie miałem problemów... Teraz... Paczka we Wrocławiu od wtorku , dwa razy wpis w systemie "Odbiorca nieobecny" :wink: no wściec się idzie... A siedzie w domu 24/7... Kurier obiecuje "do 18:00 będzie". 18:30 - dzwonię - "Miało być do 18..." odpowiedź "ok. 20:00 będę"...

Link to post
Share on other sites

Ciąg dalszy zabaw z UPS, paczka wysłana 1 lipca. Dzisiaj się dowiaduję że wywieźli ją zamiast do Koszalina ( gdzie mieszkam) to do Kalisza... n/c

Podobno wczoraj została cofnięta z Kalisza i dzisiaj miała być ale cisza... jutro robię kolejną rundkę telefonów Poznań-Koszalin i jeszcze zadzwonię do sklepu żeby oddali mi pieniądze za wysyłkę i sami wystąpili do UPS o zwrot.

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze się nie spotkałem z jakimiś minusami a zamawiam czasami.

Z military.pl - 3 razy zamawiałem zawsze paczka na drugi dzień zamawiałem w pon o 17:00 następnego dnia koło 16 miałem paczkę.

A ogólnie co do kurierów. Zawsze uprzejmi, tylko trochę dzwonią wcześnie. Człowiek śpi godzina po 6:00 a tu telefon... :wink:

Link to post
Share on other sites

Moja paczka wysłana 1 lipca nareście dotarła, w piątek 4-go. Wszystko dobrze było zapakowane więc nikt przy niej nie kombinował... tego samego dnia złożyłem inne zamówienie i też wysyłka UPS, zobaczymy jak tym razem się spiszą...

Edited by Darg
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zamówiłem kuliki z AirSiftGuns.pl miały przyjść kurierem UPS. Po szkole następnego dnia znalazłem w drzwiach awizo z prośbą o kontak, były tam 2 wydrukowane numery pokreślone i jeden napisany ręcznie... Ok, dzwonie:

Numer pisany ręcznie - odebrzł jakiś facet który nigdy w życiu o UPSie nie słyszał.

Nurery wydrukowane nie istnieją... NA szczęście kurier zjawił sie pare godzin później i dostałem paczkę... Tylko musiałem dopłacić 5 zł za awizo...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zakupy nie_airsoftowe co prawda, ale kurier to kurier:

GLS - towar wysłany w piątek. W poniedziałek telefon od kuriera i uzgodniony przyjazd między 13.30 a 15.00. O godzinie 14.40 dzwonek do drzwi - szybko i sprawnie.

 

Siódemka - umowa z mBanku wysłana w środę. W piątek pierwszy telefon od kuriera - nie mogłem odebrać, wysłałem smsa z prośbą o kontakt po godzinie 15. Kontaktu zero. Poczekałem do poniedziałku, rano zadzwoniłem, poprosiłem o przyjazd po godzinie 16. Ok, ok - co do czego kurier się nie pojawił. Ok, zdarza się, nawał pracy i te rzeczy. We wtorek rano telefon i ponowne umówienie się na przyjazd po godzinie 16. Kurier znowu olał sprawę. We wtorek wieczorem złożyłem oficjalną skargę do kierownictwa Siódemki - uzyskałem odpowiedź że kurier zostanie pouczony i ponownie wysłany na przeszkolenie. W środę rano telefon do kuriera, porządny opieprz - ponowne umówienie się na przyjazd po 16. O 12 telefon (chociaż mówiłem że w godzinach 8-15 telefonu odebrać z reguły nie mogę) że akurat jest na mojej ulicy i może wpaść. Przypomniałem że do domu przed 16 dotrzeć mi się nie uda. Przed 16 zadzwoniłem, przypomniałem się i łaskawie ok 16.30 gburowaty kurier, wybitnie nie w humorze pojawił się z upragnioną umową - dawno nie spotkałem człowieka sprawiającego tak niemiłe wrażenie. Dobrze, że przynajmniej firma zareagowała - tak sądzę :)

Edited by PieTrzaK
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja osobiście przyznam, że więcej na UPS się nie pokuszę. W przeciwieństwie do GLS'a, nie przyjechali koło 17, 18, tylko o 14:00, wtedy, gdy nie było mnie w domu. Nietsety, ale mogli przyjechać TYLKO w tych godzinach codziennie (wyłączając niedzielę). Nie pozostało mi nic innego jak jechać na prawie drugi koniec Szczecina do siedziby UPS po odbiór własny ;/.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja przez GLS'a już nic nie zamówie.

Kiedyś poszło zamówienie do taiwangun'a za pobraniem.

Zostawiłem pieniądze mamie(jako że siedziała akurat w domu, a ja musiałem wyjść do szkoły). Kurier przywiózł paczkę, wziął pieniądze i niby wszystko ok. Następnie zadzwonili do mnie panowie z taiwangun'a i mówią mi że kurier powiedział że nie dostał pieniędzy i mam wpłacić im na konto. Wyjaśniłem sytuację że zostało zapłacone, i poszedłem jeszcze dla pewności spytać się mamy czy napewno dała pieniądze i czy wzięła może jakieś potwierdzenie.

Po jakimś miesiącu przyszedł do mnie list z GLSu o tym że kurier nie dostał kasy + treść typu "Zapłać pan xxx zł w terminie do ..., albo sprawę kierujemy do sądu".

Jeden niemiły telefon do pani z GLSu (tej która napisała pismo )załatwił sprawę.

 

DPD (dawny masterlink) jest całkiem tani, większych problemów z nimi nigdy nie miałem (ponad 10 paczek wysłanych), jedyne na co można narzekać to tempo ich pracy i to że samemu najlepiej się dowiadywać o paczkę, bo kurierzy lubią w ogóle nie dzwonić/zostawiać awizo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...