Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

1. Cordura oliv- zamówiona, czekamy.

2. Pas 2-punktowy- byłem na wypadzie gdzie był testowany wspomniany pas. Są wnioski i będą poprawki a potem taki pas wejdzie do oferty. Myślę, że do końca października.

3. Pas taktyczny z szelkami- nowy model jest po testach, teraz będą wprowadzane poprawki i znowu do testów, a potem do ofery. Planowane wprowadzenie- koniec października.

Dodatkowo powiem, że są dogrywane:

- kamizelka zintegrowana

- plate carrier

- plecak

i jeszcze kilka drobiazgów.

Pozdrawiam!

Ps. No i bym zapomniał. Modyfikację ładownicy pod G-36 da radę zrobić, napisać tylko e-maila do firmy.

Edited by goryl017
Link to post
Share on other sites

Ah, kolejne, tym razem większe zamówienie na MW-Praszka. I znowu zadowolony w 101%. Moje pierdółki wykonano szybciutko, kontakt mailowy jak zwykle perfekcyjny.

 

Co do samego sprzętu, tutaj nie muszę chyba nic mówić :) Na medal ;)

Link to post
Share on other sites

Dla osób anglojęzycznych ta nazwa ma niezbyt pozytywny wydźwięk :D

 

"Warto pamiętać, że Kock był ostatnią bitwą polskiego września, która miała miejsce w październiku." - wybitnie niefortunne sformułowanie. :)

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Troszkę na siłę są te kieszenie doszyte. Nie widzę najmniejszego powodu dlaczego ich szerokość ma być zmniejszona. Wiem, że chodzi tu o podobieństwo ale ... no szkoda. Natomiast wysokość jest super - łatwy dostęp do dolnego organizera.

 

Natomiast nie podoba mi się kieszeń wewnętrzna. Świetnie, że z siatki, świetnie, że nie na całą głębokość plecaka ale szkoda, że wciąż za duża i za głęboko wszyta. Sprawdzi się tylko i wyłącznie przy otworzonej całej klapie natomiast 90% grzebania w terenie w moim wypadku to grzebanie przy wypchanym plecaku i plecaku otwartym do pierwszych klamer od góry. Zatem łapa w środek i macanko. Siatka nie pomaga, rzeczy drobne a cenne opadają na dół, zaś zawartość plecaka przeszkadza we wciśnięciu łapy. Nie wiem na co ma być ta kieszeń ale dla mnie ideałem byłaby kieszeń na 1/4 wysokość plecaka z wejściem zaraz pod zamkiem.

 

A propos kieszeni. Płaska wewnętrzna na plecach - tam u mnie lądowałby camel w pokrowcu Storm. Nie noszę bez pokrowca a w ową dedykowaną zewnętrzną na plecach by nie wlazł (oceniam na oko bo nie podaliście wymiarów). Dlatego brak mi wyjścia na rurę, choćby centralnego.

 

Y kompresja górna czy też "stabilizacja"- ja nie lubię tego rozwiązania bardzo bo nie pozwala troczyć mi kurtki stabilnie na górze plecaka. Nie troczę u dołu bo na dnie plecak stawiam na ziemi :)

 

"Pas biodrowy" 25 mm więc dlatego w "". Dwie przelotki, taśma 40 mm z dwoma triglide'ami i klamrą. To byłby ideał.

 

Zamki jak wspomniano - katastrofa. Z tym plecakiem możecie walczyć też o turystów z zacięciem militarystycznym, dzięki plecom m.in. Zamki dają wam MEGA minus.

 

Na koniec nie wiem po co te odwrócone palsy na górze. Może jakieś specjalistyczne zastosowanie. Zamiast nich wolałbym kompresję górną plecaka na dwóch klamrach.

 

I na koniec... Możecie mi to przetłumaczyć na polski?

- chwyt transportowy w dwoma (górna powierzchnia plecaka)

;)

 

EDIT

Jeszcze jedno z punktu widzenia jednodniowego turysty ;) i airsoftowca. Dolna kompresja jest za nisko. Wymusza troczenie np. karimaty poniżej poziomu dnia (by się nie wyśliznęła jeśli jest w pokrowcu jak moja). To zaś uniemożliwia znów postawienie plecaka stabilnie na ziemi (a siatka na plecach tego typu chłonie wilgoć więc nie lubię jak mi się plecak wywala). PALS 3-4 cm wyżej - zamek wciąż będzie chroniony w wystarczającym stopniu jak na mój gust.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Zapewne chodzi o dwa wyjścia na rurkę camela ale to tkaie wnioski mam po 10 minutach analizy tekstu.

 

Nie wiem czy jest sens w ogóle dawania pasa biodrowego przy tak małym plecaku. W PP25 Janysporta prawie nie używałem, w AIII Packu Eagle po prostu odpiąłem.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

Miwo P zmieniło taśmy. Z pasamon TS548 na TS558. Widać je na zdjeciach plecaka Kock. Myślałem że to jakieś gorsze taśmy używane do szycia prototypów ale nie bo w pasie który kupiłem mam takie same. W związku z tym mam pytanie:

 

Czy jest to incydentalna zmiana i planowany jest powrót do poprzednich taśm czy też te taśmy już będą standardem? Jeśli tak ma zostać to czym powodowana jest ta zmiana, nie ukrywam że na gorsze?

 

Poza tym zawsze klamry były acetalowe. W pasie dostałem już nylonową. To też będzie teraz standardem?

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...